The Mist missed in the Fog - "غبار" در "مِه" گم شد!!!

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
نمیدونم این بحث هنوز داغ هست یا تموم شده!؟

در هر صورت چیزی که به نظرم اومد رو میخواستم بگم.

البته من این فیلم رو متاسفانه ندیدم واسه همین سوالم اینه که توی اون صحنه ی آخر فیلم روی تانک یا لباس سربازها احتمالا اثری از پرچم یا نشونه ای از کشورهایی مثل آمریکا دیده نمیشد؟!

این تجربه ای ئه که من توی فیلمهای پخش شده از صداوسیما بدست آوردم. یعنی حذف و سانسور قسمتهایی از فیلم که بطور مستقیم یا غیرمستقیم ناجی بودن یه حزب یا گروه یا کشوری رو که باهاشون مشکل داریم رو نشون میده.

خیلی از فیلمهای هالیوودی عادت به این موضوع دارن که تمام زمین و زمان رو بهم میریزن و همه ی درها رو به روی بیننده میبندن ولی تو یه صحنه نشون میدن که مثلا فلان کشور یا فلان گروه خاص ناجی کل دنیا میشن.

من احساس میکنم چون صحنه ی آخر این فیلم به نوعی میخواسته این مطلب رو برسونه که آخرین منجی مردم اون ارتش خاص ئه (که حالا مثلا ارتش آمریکا هست) واسه همین با سیاستهای اینا جور درنیومده و حذفش کردن!!

این مورد بار اولی نیست که اتفاق میفته و توی خیلی از فیلمهای سانسور شده دیده شده که همچین اتفاقی میفته و بخاطر مسائل سیاسی بیننده باید قربانی بشه و کلا موضوع فیلم رو عوض شده ببینه!

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
نمیدونم این بحث هنوز داغ هست یا تموم شده!؟

در هر صورت چیزی که به نظرم اومد رو میخواستم بگم.

البته من این فیلم رو متاسفانه ندیدم واسه همین سوالم اینه که توی اون صحنه ی آخر فیلم روی تانک یا لباس سربازها احتمالا اثری از پرچم یا نشونه ای از کشورهایی مثل آمریکا دیده نمیشد؟!

این تجربه ای ئه که من توی فیلمهای پخش شده از صداوسیما بدست آوردم. یعنی حذف و سانسور قسمتهایی از فیلم که بطور مستقیم یا غیرمستقیم ناجی بودن یه حزب یا گروه یا کشوری رو که باهاشون مشکل داریم رو نشون میده.

خیلی از فیلمهای هالیوودی عادت به این موضوع دارن که تمام زمین و زمان رو بهم میریزن و همه ی درها رو به روی بیننده میبندن ولی تو یه صحنه نشون میدن که مثلا فلان کشور یا فلان گروه خاص ناجی کل دنیا میشن.

من احساس میکنم چون صحنه ی آخر این فیلم به نوعی میخواسته این مطلب رو برسونه که آخرین منجی مردم اون ارتش خاص ئه (که حالا مثلا ارتش آمریکا هست) واسه همین با سیاستهای اینا جور درنیومده و حذفش کردن!!

این مورد بار اولی نیست که اتفاق میفته و توی خیلی از فیلمهای سانسور شده دیده شده که همچین اتفاقی میفته و بخاطر مسائل سیاسی بیننده باید قربانی بشه و کلا موضوع فیلم رو عوض شده ببینه!

داغ نیست اما سردم نشده !!! :D

این طوری چیزی خیلی احتمالش بالاس ... آخه در سینمای جهان و اکثر امریکایی ها دوست دارن همیشه نقش ناجی رو بازی کنن ... که به معنای کلمه از قدرت رسانه خبر دارن و ازش استفاده می کنن ....

تو این فیلم هم خیلی احتمالش بالاس این اتفاق افتاده باشم

شماره قبلی همشهری جوان هم به ایم موضوع اشاره مرد که این فیلم دوبار از تلویزیون پخش شد یک بار صحنه اومدن سربازها رو نشون داد و یک بار دیگه نشون نداد و فیلم همینطوری تموم شد ...

کلا دست تدوین گر های سیما خیلی بازه در این مسائل :D :wink:

موفق باشی

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً

یکی از سیاست های غلط سازمان هم همینه.
اینکه فکر می کنه با حذف آره یا یه تصویر، می تونه محتوا رو عوض کنه.

البته توی این فیلم خبری از آرم یا پرچم نبود ... گفتم که ... نتونستن اون سکانس رو هضم کنن ... حذف کردن.

یه فیلم شبکه تهران نشون داد و اسمش رو تغییر داده بود به ماموران مرزی ... فکر کنم اسم اصلیش Good Shefferd بود.
با بازی ژان کلود ون دام.
درسته تا تونستن پرچم آمریکا رو از این فیلم حذف کرده بودن ... ولی اصل قصه و کل داستان دقیقاً همون چیزی بود که سارا گفت ... نجات بقیه توسط یه نفر گوشه گیر و منزوی که دست بزنش هم خیلی خوبه و کسی حریفش نمی شه.

اگه واقعاً می خواستن این برداشت رو از فیلم حذف کنن، باید اصلاً نشونش نمی دادن ... چون این چیزی نبود که بشه ازش حذف کرد.

ان شاءالله بعداً راجع به این جور داستان های هدف دار مطلب می ذارم.
ممنون از دقت نظر دوستان.

التماس دعا
یا علی

navidba

Well-Known Member
آدم فیلم های تلویزیون و نبینه بهتره... همشو سانسور می کنن... مثلا فیلم ترنسپورتر 3 رو اگه از tv دیده باشین.. یه جاییش یه مرده به جیسون استاتم میگه می خوای برنامه حمله آمریکا به ایران و ببینی.. اونجاشم سانسور کرده بودن...

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً

بازم ممنون از دقت نظرتون.

دوستان عزیز به این نکته توجه کنن که ...
هدف ما از این تاپیک و تاپیک های مشابه، فقط انتقاد و ایراد گرفتن نیست!
یه جور مقایسهء بین سلیقهء بیننده و سازنده ها (اینجا یعنی سازمان صدا و سیما) هستش تا بهمون کمک کنه اگه توی شرایطی قرار گرفتیم که نیاز به اتخاذ یه همچین تصمیم هایی بود، بدونیم چه کارایی می شه انجام داد و درست ترین کار کدومه.

وگرنه خودم با ایرادگیری بی هدف کاملاً مخالفم.

این فقط یه یادآوری بود ... ممنون که همیشه به این قضیه توجه کردید.
:rose:

التماس دعا
یا علی

vira1388

New Member
به نظر من آخر فیلم مهمترین قسمت اون هست من هم اول با دیدن 1 بار به فیلم متوجه یک نکته مثل شما نشدم :
توی مه یه سیاهی می بینه که داره نزدیک می شه ... فکر می کنه یکی از اون هیولاهاس ... ولی با چشمای کاملاً متعجب، یه تانک ارتش رو می بینه که از کنار اون رد می شه ... پشت سرش هم کاروان امداد و نجات (که مردم بازمانده از حملهء هیولاها رو به جای امن می برن) حرکت می کنه.
مرد با تجبی بی پایان مردم و بچه ها رو نگاه می کنه ... (زنی رو میبینه که در اوایل فیلم از فروشگاه خارج میشه برای نجات دادن بچه هاش)

به نظر من این فیلم امید و ناامیدی، دین و خدا، عشق و روابط انسانها را به زیبایی در داستان فیلم به ما نشون میده که باعث ایجاد سوالهای زیادی میشه برای مخاطب

من عاشق این فیلمم و هر وقت به یادش میفتم دلم میخواد دوباره ببینم. آخر فیلم هم با آهنگ dead can dance که تموم میشه یکی از بهترین جاهای فیلمه برای من.

جدیدترین ارسال ها

بالا