Tab

***UNIQUE***

Active Member
ممنون میشم ببینید مشکل این فایل چیه؟
با tab روی Object ها جابجا نمیشه .یعنی اصلا" انگار فرمان KeyPress اجرا نمیشه ؟؟!!! :-?
ممنون میشم راهنمایی کنید

پیوست ها

• Tab.rar
    47.9 کیلوبایت · بازدیدها: 3

amir_s

Active Member
خوب از tabIndex استفاده کنید و برای عناصرتون tabIndex مشخص کنید ...

Security9776

Active Member
سلام ،
من tabIndex رو تست کردم ولی نمی دونم چرا جواب نداد !!!

چند تا راه دیگه رو هم تست کردم . البته تو فایلی که گذاشتید چند تا مشکل کلی هم بود :
به جای دستور Selection.getFocus() == "_root.CreateBubble1_rb"
باید از دستور Selection.getFocus() == "_level0.CreateBubble1_rb"
استفاده کنید .
به جای دستور CreateBubble2_rb.setFocus();
باید از دستور Selection.setFocus(CreateBubble2_rb);
استفاده کنید .

به جای اون دکمه و <Tab> هم از یک Listener استفاده کردم ولی در کل مشکل همچنان پابرجاست .

البته اگه شما اون 3 تا RadioButton ها رو GroupNameها شون رو 3 تا چیز مختلف قرار بدید ممکنه مکلتون حل بشه .

موفق باشید ، محسن

***UNIQUE***

Active Member
نه کاری به گروه نداره من یه Sample از Flash8 دارم که گروهشون یکی اما Tab روشون درست عمل میکنه
ممنون میشم این فایل رو ببینید

پیوست ها

• bmps_F8.rar
    43.7 کیلوبایت · بازدیدها: 9

Security9776

Active Member
سلام ،
این فایل رو در خارج فلش تست کنید . می بینید که درست کار می کنه ولی همه از یک گروپ نیم استفاده نمی کنند و از گروپ های جدا جدا استفاده می کنند .
اون فایلی هم که گذاشتید از کامپونت استفاده نکرده ( البته فکر کنم ! ) . اگه شما هم خودتون بسازید این مشکلات رو ندارید .

موفق باشید

پیوست ها

• Tab_Edited.rar
    47.5 کیلوبایت · بازدیدها: 5

***UNIQUE***

Active Member
خوب بود مرسی .
اما اینکه خیلی بد گروههاشون یکی نیست چون هر سه تا رو میشه با هم انتخاب کرد .اصلا" معنی RadioButton اینجوری از بین میره.):
اگر نمیشه کاریش کرد درست شه این Component های مشکل دار رو برای چی میسازن میذارن تو Flash .):

Security9776

Active Member
سلام ،
اگه شما خودتون بسازید این مشکل رو ندارید . البته ببینید وقتی اون ها رو گروپ کنید وقتی یک رو انتخاب کنید با کلید های چپ و راست می تونید باهاشون کار کنید و عملا درستش هم همینه .
پس مشکل از کامپوننت ها نیست . ولی خوب اگه شما بخواهید که کامپوننت رو خودتون طراحی کنید ( البته منظورم این نیست که کامپوننت بنویسید از مووی کلیپ استفاده کنید ) می تونید بدونه گروپ کردن و با چند تا دستور ساده این کار رو بکنید .

موفق باشید

***UNIQUE***

Active Member
ممنون از راهنماییتون .
بله درسته .اما من چون چند تا button هم روی فرمم داشتم میخواستم بتونم بین همه با Tab جابجا شم .
من میخوام اینو بسازم ممنون میشم راهنماییم کنید :
فایل Fla اون Sample بالا رو با Decompiler دیدم .خودش RadioButton ساخته اما به چند تا مشکل برخوردم اول اینکه :
چطوری ساختار اون RadioButton رو باید تعریف کنیم توی این فایل اومده فقط بین {} گداشته اما من وقتی اینکارو میکنم از من Error میگیره میگه که برای MovieClip باید OnClipEvent یا یه Event رو فراخوانی کرده باشید?!!!برای چی از من خطا میگیره اما توی اون فایل Error نمیگیره ؟؟؟
و دیگه اینکه اصلا" اونجا که Component نساخته چطوری توی توضیحش نوشته Component Constructor ؟؟؟!!

Security9776

Active Member
برای این کار 1 مووی کلیپ لازمه که براش پارامتر تعریف کرد . من یک نمونه براتون درست می کنم ( فکر کنم راحت تر باشه ! )

Security9776

Active Member
سلام ،
اینم فایل . فقط من چون هم وقتم کم بود و شما هم 3 تا لازم داشتید دیگه نیومدم برنامه نویسی درست و حسابی بکنم که مثلا برای 10 تا هم جواب بده و در اصل دستورات رو واسه همین 3 تا نوشتم . :oops:

موفق باشید

پیوست ها

• Custom Radio Button.rar
    5 کیلوبایت · بازدیدها: 5

جدیدترین ارسال ها

بالا