<SrcDrive>\

simpatico

Member
با سلام خدمت دوستان ... من براي آدرس دهي هميشه از <SrcDir>\ استفاده ميكنم تا اينكه امروز توي هلپ mmb به كد <SrcDrive>\ برخورد كردم و چندتا نكته و سوال برام پيش اومد:
اول اينكه اين كد ميره سراغ سي دي درايو ... درسته ؟ بر فرض كه درست باشه (فقط ضايعمون نكنيد بگيد غلطه) :wink:
1- اين فرمان ممكنه با درايو مجازي گول بخوره ؟ من كه تا حالا تست نكردم ... اما اگه بتونه درايو واقعي رو از مجازي تشخيص بده براي ساخت نرم افزارهاي تحت سي دي خيلي عالي ميشه...
2- اگه روي يه سيستم دوتا سيدي درايو باشه قاطي نميكنه؟
...................................................................................................................................
اما مسئله واقعي من اينه كه دارم يه نرم افزار ميسازم .... ميخوام يه سري فايلها بوسيله سيدي 1 رو سيستم ريخته بشه .... بعد نرم افزاري كه رو سيستمه براي اجرا از چندتا فايل كه روي سيدي 2 هست استفاده كنه تا نرم افزار تحت سيدي باشه...
اما روند كاري:
1- كاربر سيدي 1 رو نصب ميكنه ...
2- حالا ميخواد برنامه رو اجرا كنه ... برنامه بايد چك كنه كه سيدي 2 تو دستگاه هست و اگه نيست پيغام بده فرض كنيم اسم سيدي 2 هست: AAA-2
3- چه جوري نرم افزار ميتونه درايو واقعي رو از مجازي تشخيص بده ؟...
مرسي :rose:
اگر يه مثال بذارين به جاي يه گل دو گل تقديم ميكنم:rose::rose:

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
با سلام خدمت دوستان ... من براي آدرس دهي هميشه از <SrcDir>\ استفاده ميكنم تا اينكه امروز توي هلپ mmb به كد <SrcDrive>\ برخورد كردم و چندتا نكته و سوال برام پيش اومد:
اول اينكه اين كد ميره سراغ سي دي درايو ... درسته ؟ بر فرض كه درست باشه (فقط ضايعمون نكنيد بگيد غلطه) :wink:
1- اين فرمان ممكنه با درايو مجازي گول بخوره ؟ من كه تا حالا تست نكردم ... اما اگه بتونه درايو واقعي رو از مجازي تشخيص بده براي ساخت نرم افزارهاي تحت سي دي خيلي عالي ميشه...
2- اگه روي يه سيستم دوتا سيدي درايو باشه قاطي نميكنه؟
...................................................................................................................................
اما مسئله واقعي من اينه كه دارم يه نرم افزار ميسازم .... ميخوام يه سري فايلها بوسيله سيدي 1 رو سيستم ريخته بشه .... بعد نرم افزاري كه رو سيستمه براي اجرا از چندتا فايل كه روي سيدي 2 هست استفاده كنه تا نرم افزار تحت سيدي باشه...
اما روند كاري:
1- كاربر سيدي 1 رو نصب ميكنه ...
2- حالا ميخواد برنامه رو اجرا كنه ... برنامه بايد چك كنه كه سيدي 2 تو دستگاه هست و اگه نيست پيغام بده فرض كنيم اسم سيدي 2 هست: AAA-2
3- چه جوري نرم افزار ميتونه درايو واقعي رو از مجازي تشخيص بده ؟...
مرسي :rose:
اگر يه مثال بذارين به جاي يه گل دو گل تقديم ميكنم:rose::rose:

دوست عزيز
در مورد فرض اولتون عرض ميكنم كه نه تصور شما از فرمان SrcDrive كمي اشتباهه.

اين دستور ريشه درايو رو بر ميگردونه نه ريشه درايو CD رو.

فرض كنيد شما برنامه‌اي داريد تو پوشه sample تو درايو D (كه جزو درايوهاي هاردتون هست).

ماكرو SrcDir آدرس D:\sample رو بر ميگردونه.

اما SrcDrive فقط ريشه درايو يعني D رو بر ميگردونه.

ضمن اينكه براي اين ماكرو تفاوتي نميكنه برنامه روي چه درايوي اجرا شده، درايوهاي اصلي هارد يا درايو CDrom يا حتي درايو مجازي. اين ماكرو فقط ريشه درايو رو بر ميگردونه.

براي سوال دومتون هم تو انجمن جستجو كنيد لطفا مطالب زيادي در اينباره وجود داره. تو حداقل دو سه تا مبحث به سوالاتي مشابه اين سوال پاسخ داديم. :)

موفق باشيد.

simpatico

Member
باور كنيد من گشتم ... اگر لينك اون مبحث رو بذاريد ممنون ميشم
ميشه در مورد ماكرو <cd>​
هم اطلاعاتي بديد

Amit13

Well-Known Member
استاد evil_gate راست ميگن،دقيقا همين سوال رو يك نفر پرسيد و كلي روش بحث شد،
حالا اگر حوصلت نميشه بگردي تو مباحث،از اين راه ميتوني استفاده كني:

-در سي دي دومت،يك فايل به نام cd2.txt قرار بده و در اول برنامه ات از اين كد استفاده كن:

کد:
FileExist("<CD>\cd2.txt","cd")
If (cd=1) Then
Message("cd 2 is in the cd-rom.","")
Else
Message("please put cd2.","")
End

در مورد ماكرو <cd>​
هم اطلاعاتي بديد

اين cd-rom يا dvd-rom يا .... اوني رو كه به عنوان master هنگام اسمبل قطعات انتخاب كردي،آدرس ميده.
واضح است كه اگر يك درايو سي دي داري ،اون مستره است و....

Amit13

Well-Known Member
راستي اگر خواستي هوشمندتر عمل كني ميتوني از پلاگين هاي مثل MiscY.dll تمام درايوهارو (از A تا Z ) همه رو چك كني و آونهاي رو كه سي دي رام فرمت هستند رو جدا كني. بعد دستور exitfile رو در تمام آن درايوها (در يك حلقه) چك كنه.بديعيه كه اگر فايل رو پيدا كرد بايد با يك دستور break از حلقه خارج بشي.

اين چيزي كه ميخواي،فقط حوصله ميخواد كه روزه حوصله ي من رو برده .....:)

جدیدترین ارسال ها

بالا