SQLString

omidak

Active Member
سلام:
من در حال ساخت بخش راي گيري صفحه خودم هستم... و 1 راهنمایی میخوام...:
من برایه این کار در DataBase خودم 2 Table قرار دادم که یکی خود موضوع رای گیری هست...
و در دیگری بخشی برایه سوالات درست کردم...
که Table دوم به این صورت کار میکنه که سوال مورد نظر درونه اون Save میشه و بعد در یک Column که QFor نام دارد ID Table شماره اول را درون خود ذخیره میکند...
من مشکلم در این است که میخوام بدونه استفاده از For و همچنین Fill کردن Table بطور مداوم این کار رو انجام بدم... چون این کار سرعت صفحه رو پایین میاره...
من میخوام اگه بشه با 1 SQLString این کار رو بکنم... اما هرچی فکر کردم چیزی به ذهنم نرسید...
همچنین اگر راهی جالب برایه رای گیری میدونید کمک کنید...
راستی اگر کسی اصلاعاتی در مورد رای گیریه PHPBB داره بهم بگه ممنون میشم ... که چگونه کار میکنه... :oops:
خیلی خیلی ممنونم... :wink:

raincoat

New Member
منم به اين مشکل بر خوردم و سر همین شد که سعی میکنم هیچ وقت از DataSet استفاده نکنم سرعت رو بدجوری میاره پایین. راه حل پیشنهادی من استفاده از Stored Procedure هست ، خودم کشفش نکردم تو برنامه Text. دیدم که اینجوری Relation درست کرده بود. سورس این برنامه را دانلود کن ، ایده های خوبی بهت میده :
Source
روش اینه که شما سوالهای یک فیلد از جدول اول خودت رو از طریق یک Stored Procedure میگری. با یک Select Command معمولی سوال اصلی رو میگری و همونو میفرستی تو پروسیجر و گزینه هاش رو در میاری. البته این Procedure ها زیاد هم سریع نیستند ودرواقع درست مثل Select Command عمل میکنند ولی خوبیش اینه که اولا" کش میشه رو SQL Server و یه نمه رو درخواستهای بعدی سریع تر عمل میکنه دوما" لازم نیست چپ و راست به DataSet ور بری. ( به علت کش شدن بهتره از یک جدول استفاده کنی ، همرو بزار تو یک جدول دیتا بیس. اگر این دات تکست رو گرفتی جدول Content اش رو ببین چجوری درست کرده منظورمن یه همچین چیزیه. )
در ضمن من یکبار تو یکی از وبلاگهای PDC خوندم که DataTable به مراتب بهتر از DataSet هست کلی هم دلیل آورده بود که الان یکی دوتاش یادمه.

اینم یه نگاه بنداز ، یه ایده کلی برای درست کردنش بهت میده.

omidak

Active Member
سلام:
ممنونم از راهنماييت... :wink: :oops:
همون موقع كه اومدم اينو نوشتم ... داشتم روش كار ميكردم... و بالاخره از LEFT JOIN برايه درست كردنش استفاده كردم... :wink: كه خيلي سريع كار ميكنه... اين لينكها رو هم ميرم ميبينيم... واقعاً از راهنماییت ممنونم :oops:

جدیدترین ارسال ها

بالا