session_start

haitman

Member
دوستان گل سلام
من یه مشکل دارم قبلا هم داشتم اما آخرش نفهمیدم چطور رفع شد
من از xampp استفاده میکنم ویندوزمم vista
نصب کردم و حالا که دارم کد هامو اجرا میکنم پیغام میاد که session_start نمیشه
چه کنم

sharktech

کاربر فعال
شاید session توی مرورگرت فعال نیست.

شاید هم توی xampp فعال نباشه.

Masoud1365

مدیر انجمن
دوستان گل سلام
من یه مشکل دارم قبلا هم داشتم اما آخرش نفهمیدم چطور رفع شد
من از xampp استفاده میکنم ویندوزمم vista
نصب کردم و حالا که دارم کد هامو اجرا میکنم پیغام میاد که session_start نمیشه
چه کنم

دقیقا پیغامی که بهت میده رو بزار اینجا اگه میشه کدت رو هم بزار ببینیم مشکل چیه ؟ :wink:

haitman

Member
دقیقا پیغامی که بهت میده رو بزار اینجا اگه میشه کدت رو هم بزار ببینیم مشکل چیه ؟ :wink:

PHP:
Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /var/www/info.php:2) in /var/www/info.php on line 4

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /var/www/info.php:2) in /var/www/info.php on line 4

Masoud1365

مدیر انجمن
قبل از session strat چیزی نوشتی ؟ اگر ننوشتی کدت رو بزار اینجا .

haitman

Member
جالب اینجاست که من بر روی لینوس هم نصب کردم apache php mysql و دقیقا همین اررور رو داد موندم چکار کنم

hidensoft

Member
ربطی به لینوکس یا ویندوز نداره اگر شما بیشتر در مورد هدر ها مطالعه بفرمایید متوجه خواهید شد که یه چیز استاندارد هست و هیچ ربطی به سیستم عامل یا نوع وب سرویس یا نسخه PHP شما نداره.

مطمئنا شما از ادیتور مخصوص PHP استفاده نمی کنید. مثلا Notepad ، اگر شما از این نوع ادیتور ها که می شه گفت صلاحیت کد زدن رو ندارند استفاده کردید پس خطای که شما می بینید ناشی از این هست که این ادیتور یک کارکتر که غیر قابل نمایش هست رو در ابتدا فایل اضافه کرده. یکی از راه ها اینه که شما فایلتون رو توسط یک HexEditor باز کنید و اون کارکتر رو حذف کنید یا اینکه فایل رو حذف و در یک ادیتور مناسب شروع به نوشتن کد کنید.

haitman

Member
ربطی به لینوکس یا ویندوز نداره اگر شما بیشتر در مورد هدر ها مطالعه بفرمایید متوجه خواهید شد که یه چیز استاندارد هست و هیچ ربطی به سیستم عامل یا نوع وب سرویس یا نسخه PHP شما نداره.

مطمئنا شما از ادیتور مخصوص PHP استفاده نمی کنید. مثلا Notepad ، اگر شما از این نوع ادیتور ها که می شه گفت صلاحیت کد زدن رو ندارند استفاده کردید پس خطای که شما می بینید ناشی از این هست که این ادیتور یک کارکتر که غیر قابل نمایش هست رو در ابتدا فایل اضافه کرده. یکی از راه ها اینه که شما فایلتون رو توسط یک HexEditor باز کنید و اون کارکتر رو حذف کنید یا اینکه فایل رو حذف و در یک ادیتور مناسب شروع به نوشتن کد کنید.

دوست عزیز بنظر شما zend صلاحیت کد نویسی نداره؟؟
من با چندین ادیتور مختلف امتحان کردم اما نشد
دوسن عزیز من xampp رو همین الان روی اون یکی سیستمم نصب کردم جواب داد قابل نوجه شما با notepad کد رو نوشتم
اما همچنان روی لپ تاپ با این اررور مواجهم

hidensoft

Member
دوست عزیز بنظر شما zend صلاحیت کد نویسی نداره؟؟
من با چندین ادیتور مختلف امتحان کردم اما نشد
دوسن عزیز من xampp رو همین الان روی اون یکی سیستمم نصب کردم جواب داد قابل نوجه شما با notepad کد رو نوشتم
اما همچنان روی لپ تاپ با این اررور مواجهم

عرضم به حضور شما که اگر منظورت از Zend همون ZendStudio هست باید بگم چرا داره و تقریبا امکان چنین چیزی صفر هست که Zend کارکتر رو اضافه کنه. اگر شما فکر می کنید XAMPP می تونه جلوی این خطا رو بگیره یا اینکه این خطا رو نشون نده همین الان روی سیستم خودتون نسب کنید و ببینید که این خطا همچنان پا برجا باقی خواهد ماند. اما چرا اون کارکتر بوجود نیومده دلیلش مضخرف بودن ویندوز هست و همینطور مضخرفتر بودن نرم افزار هاش ، در بعضی مواقع ایجاد می شه و در بعضی مواقع ایجاد نمی شه اما من بهتون قول می دم که اگر همینطور ادامه بدید دیر یا زود این کارکتر اضافه خواهد شد. شاید پیش اومده باشه براتون وقتی با سرعت پایین یک سایت رو باز می کنید قبل از اینکه سایت بالا بیاد یه چندتا حروف مثل ?/# یا چیزای دیگه می بینید که این همون کارکتر هست. اینجا برای دعوا کردن با شما نیومدم دوست عزیز. من هم زمانی مثل شما این مشکل رو داشتم و کلافه شدم. من کاملا مطمئنم اگر شما قبل از استفاده از session_start چیزی برای هدر ارسال نکرده باشید 100% تنها دلیلش همون کاکتری هست که خدمتتون عرض کردم. منابع زیادی هست می تونید از همین سایت شروع کنید یا اینکه توی انجمن های فارسی زبان دیگه بگردید یا اینکه خطا رو در اینترنت سرچ کنید می بینید که همه جا دلیلی جز این دو مورد براش گفته نشده. روز اول نیست که وارد این انجمن می شم و به سوالات دیگران پاسخ می دم و شما هم نفر اولی نیستید که با این خطا مواجه شدید.

موفق باشید.

جدیدترین ارسال ها

بالا