search به جاي open!خواهش مي كنم كمك كنيد

من هنگامي كه روي آيكون ها در صفحه ي My Computer كليك مي كنم،به جاي اينكه مثلاً صفحه ي درايو C باز شود صفحه ي search باز مي شود.همچنين وقتي روي اين آيكون ها right click مي كنم،به جاي اين كه اولين گزينه open باشد اولين گزينه search مي باشد.اين مشكل خيلي مرا كلافه كرده! خواهش مي كنم كمكم كنيد.ممنون!

Sunboy454

Active Member
به احتمال زیاد تو رجیستری دستکاری شده ، یا توسط خودتون یا تو سط یه برنامه که قبل از ایجاد مشکل نصب کردین

Merott

Active Member
من موقعي كه زيادي كنجكاو بودم و همه‌چي رو دستكاري مي‌كردم توي Folder Options دستكاري كرده بودم و دقيقاً همين مشكل برام پيش اومد... ولي نتونستم كاريش بكنم و يه بار كه ويندوز رو Upgrade كردم مشكل رفع شد....
البته من از Upgrade كردن ويندوز خوشم نمياد و به اين دوستمون هم پيشنهاد نمي‌كنم... اما اگه راهي پيدا نشد چاره‌اي نيست...
از اين دوستمون هم يه سؤال ديگه دارم... اين حالت فقط براي چيز‌هاي تو My Computer پيش مياد؟

مرسي.آره،فقط در My Computer پيش مي آيد.Folder options را هم شايد دستكاري كرده باشم.خاطرم نيست.شما نمي دانيد از رجيستري چگونه ميشه عوضش كرد؟ چون ويندوز من سرويس پك 2 هست و ديگه چيزي نداره كه بخوام upgrade كنم!

Merott

Active Member
منظور من از Upgrade نصب دوباره‌ي ويندوز بود....
يادم رفت بپرسم كه Document ها هم اينطوري ميشن يا اينكه فقط درايو‌ها... شرمنده!

Sunboy454

Active Member
اگه اینجوریه که تو folder options تب general رو restore default کلیک کن ، باید درست بشه !!..
برای آپدیت هم حتما احتیاج نیست که ورژن جدیدتری اومده باشه ، CD ویندوزتو بریز و upgrade کن ، اگه جواب بده ،
میتونی از system restore هم استفاده کنی

آخرین ویرایش:

Merott

Active Member
مربوط به تب General نيست...
اگه مشكل اين دوستمون مثل مشكل من باشه از تب File Types هست... الآن هم بلدم اون خرابكاري رو بكنم:D ... ولي بلد نيستم درستش كنم!:neutral:

Sunboy454

Active Member
تو رجیستری تو HKey Classes Root این مشکل رو میشه برطرف کرد ، البته این موضوع رو کسانیکه با رجیستری کار میکنن میتونن حل کنن ، در هر صورت من یه سری شل از رجیستری خودم گرفتم که با اجراشون احتمالا مشکلت حل میشه ؛ البته ویندوز من XP بدون SP هست و اگه شبیه خودت بود بهتر بود ، ولی در هر صورت میتونی یه تست بکنی ، اما :
قبل ار اجرای اینا تو همون مسیر رجیستری یه بک آپ ازشون بگیر تا در صورت مشکل بتونی دوباره برگردونی ، و من هیچ گونه مسولیتی واسه هرگونه مشکل احتمالی قبول نمیکنم ؛

اگه اجراشون کردی ، بعدش سیستمتو restart کن و ببین درست شده یا نه ...!
Download reg Shells

من در Folder Options ،هم General و هم File Types را restore كردم.اما فايده نداشت.فقط هم مربوط به My Computer مي شود و در My Documents همه چيز درست است.يكي دوتا از regkey هايي را كه گذاشته بوديد و حدس مي زدم مربوط به آنها باشد را هم امتحان كردم.فايده نداشت.با هر چي هم برنامه ي Registry Cleaner كه داشتم روي رجيستري كار كردم.بي فايده بود.آن هم در آستانه ي شروع امتحانات! ولي كي وقت داره الان دوباره ويندوز نصب كنه! من كه ندارم...

mallaria

New Member
یک راه حل:به Folder Options ویندوز بروید و در تب File Types گزینه ای را که دستکاری کرده اید مانند File Folders یا هر گزینه دیگری را انتخاب کنید و روی دکمه Advanced در پایین کلیک کنید و در پنجره باز شده New را بزنید و Browse را بزنید و به درایوی که ویندوز را نصب کرده اید بروید و در داخل پوشه ویندوز Explorer را انتخاب کنید و یک نام هم در بالا براش بنویسید بعد OK را بزنید و روی دکمه Set As Deafualt کلیک کنید و پنجره را ببندید
فکر می کنم درست بشه

به وبلاگ ما هم سر بزنید خوشحال می شیم
http://mallaria.blogfa.com

جدیدترین ارسال ها

بالا