scan conversion

memol_515

Active Member
سلام دوستان. از عنوان مشخصه ديگه

كسي مطلبي، مقاله اي، hint ايي، راهنمايي، آبگوشتي چيزي درباره اين عنوان ميدونه آيا؟ درباره مباحث image processing اينا ميشه.
انگليسي هم باشه، مشكلي نيست. فقط گوياي مطلب باشه.

پيشاپيش ممنونم

آخرین ویرایش:

memol_515

Active Member
اگه با برنامه نویسی مصلب می حای بگو .

والا علي جان،من كه منظورت رو متوجه نشدم. اما خوب اين مبحث برنامه نويسي هم داره تا حدودي. حالا شما اگه چيزي ميدوني ممنون ميشم در اختيارم بذاري.

سارا جان، تو كه ميدوني، من در برابر هر موضوع جديدي اول به گوگل پناه ميبرم عزيزم :)
ممنون از لطفت. چيزهايي توي نت خوندم. يه چيزايي دستگيرم شده. اما دوست داشتم بيشتر با جنبه هاي عملي يه كار آشنا شم. مبحث وسيعي ئه. دوست داشتم بدونم كسي خودش در اين زمينه كار كرده، يا عميقا چيزي دربارش ميدونه يا نه...

بابت پيگيري و لينكي كه گذاشتي ازت ممنونم.

موفق باشيد

romance_367

Member
دوست جان .
image proccesing در زبان بنامه نویسی matlab چیز جالبیه تقریبا شبیه فیلترهای فتوشاپ که البته با یه خط کد نویسی کارت رو حل می کنه .
کارایی که می تونی باهاش بکنی گرفتن نویز ها و اضافه کردن نویز ها و دستکاری پیکسل ها و چیزهای خیلی بیشتر . اگه به دردت می خوره بگو که یه سری لینک بهت بدم.

memol_515

Active Member
اوهوم علي جان درسته! اما به طور كلي، image processing مربوط به علم گرافيك كامپيوتري ميشه. يكي از شاخه هاي گرافيك كامپيوتري. كه حالا، اين موضوعات رو هم در خودش ميگنجونه. و صد البته برنامه نويسي در اين موضوع كاربرد بسيار زيادي داره.
درواقع ميشه گفت همه فيلترها و پلاگين ها و كلا هر نرم افزار گرافيكي بر گرفته از مبحث پردازش تصاوير يا همون image processing ميشه.
اما خود scan conversion به طور تخصصي به بررسي پيكسلها ميپردازه.
اووم،چه جوري بگم، مثلا برنامه تشخيص اينكه يه امضاي ديجيتالي، متعلق به چه كسيه يا اينكه تقلبيه يا نه!(يه مورد خيلي ساده !!!)

كه ديگه اين موضوعات هر كدومش به تنهايي يه تز مقطع دكتري رو در بر ميگيره.

من سوالم به طور دقيق اينه كه دقيقا چه جوري ميشه از scan conversion بهره برد. تا به حال در چه موضوعاتي وارد شده.
و اين سوال رو تقريبا كسي ميتونه جواب بده كه با علم گرافيك كامپيوتر و برنامه نويسيه پيكسلها آشنايي داشته باشه.

اميدوارم بتونم به نتيجه اي برسم. بدجوري من رو مشغول خودش كرده.
از همكاريت ممنونم.

جدیدترین ارسال ها

بالا