save کردن

mahdi_2008

Member
می خواستم ببینم که چه طوری میشه یک نوشته درون یک جعبه ی متنی را در یک فایل txt ذخیره کرد؟؟؟

splinter cell

Well-Known Member
سلام
یک EditBox و یک Button که کد زیر را توی اون مینویسید
کد:
**text file name
matn$=EditBox$
** addres for save text file
masir$='<Windows>mysavetext.txt'
** save
save=StrToFile(masir$,matn$,1,1)

البته آدرس ذخیره شدنش دست خودتونه که کجا باشه همینطور پسوند فایل! یاحق!

mahdi_2008

Member
دستت درد نکنه . راستش توی مثال های برنامه دیده بودم ولی یادم نبود کجاست.
:wink::wink::wink:

mahdi_2008

Member
کمک بیشتر

ببخشید .راستش من تازه کارم و درست نمی دونم آدرس را کجا باید وارد کنم. مثلا می خواهم نوشته درون یک فایل به نام mahdi روی دکستاپم ذخیره بشه .لطفا کدها را این طوری تغییر بده.
.:cry::cry::cry:.

آخرین ویرایش:

splinter cell

Well-Known Member
userwinDrive$=<Windows>
**Find windows drive
ReturnDrive$=ExtractDrive(userwinDrive$)
**text file name
matn$=EditBox$
** addres for save text file
masir$=ReturnDrive$+'\Documents and Settings\All Users\Desktop\mytext.txt'
** save
این چیزی که شما میخوای یک کم موضوعش فرق میکنه چون ممکنه هر کسی ویندوزش رو توی یک درایوی نصب کرده باشه و هر سیستم ممکنه چندین یوزر داشته باشه
توی کدی که من نوشتم ابتدا درایو ویندوز رو پیدا میکنیم بعد دسکتاپ تمام یوزرها رو انتخاب میکنیم و فایل متن رو اونجا ذخیره میکنیم فکر کنم این از همه مطمئن تره !

mahdi_2008

Member
بابا دستت درد نکنه . ولی چرا تو قسمت کد ننوشتیش که بتونم کپیش کنم؟؟؟

mahdi_2008

Member
یه سوال دیگه

می خواستم ببینم با چه کدی میشه برعکس این کار انجام داد.یعنی نوشته را توی یک EditBox بنویسه.
راستش می خوام کامپیوتر بگرده و اگه اون فایل txt را پیدا کرد ، دیگه چیزی توش ذخیره نکنه ولی اگر اون فایل موجود نبود این فایل را ایجاد کنه و نوشته را درون اون فایل ذخیره کنه.
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .:D کمکات منو شنگول کرده!!!:D. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

آخرین ویرایش:

splinter cell

Well-Known Member
بابا دستت درد نکنه . ولی چرا تو قسمت کد ننوشتیش که بتونم کپیش کنم؟؟؟
اینطوری بهتره چون یک کم برای نوشتن کد باید روش فکر کنی و ذهنت درگیر مسئله میشه و همیشه خلاقیت در سایه درگیری ذهن نسبت به یک موضوع بوجود میاد.

می خواستم ببینم با چه کدی میشه برعکس این کار انجام داد.یعنی نوشته را توی یک EditBox بنویسه
شما هم هر دقیقه یک چیز رو میخوای !بهتر بود از همون اول خواسته ات رو کامل و با جزئیات مینوشتی اینطوری زودتر به نتیجه میرسیدی!ولی بهرحال برای این خواسته هم میتونی از
LoadText("EditBox","masir$")
استفاده کنی یعنی اون فایل متنی رو توی ادیت باکس نشون بده.

راستش می خوام کامپیوتر بگرده و اگه اون فایل txt را پیدا کرد ، دیگه چیزی توش ذخیره نکنه ولی اگر اون فایل موجود نبود این فایل را ایجاد کنه و نوشته را درون اون فایل ذخیره کنه.
برای این خواسته هم باید از FileExist استفاده کنی که وجود یا عدم وجود فایل متنی رو در مسیر مورد نظر چک کنه!
FileExist("masir$","vojoodmatn")
و در صورتی که پاسخ منفی بود متن داخل ادیت باکس رو در فایل متنی در اون مسیر ذخیره کنه
FileExist("masir$","vojoodmatn")
If (vojoodmatn=0) Then

End

البته امیدوارم این همون چیزی باشه که شما میخواین!

mahdi_2008

Member
واقعا ممنون

دستت درد نکنه . ببخشید اگه خستتون کردم. چه کار کنم. تازه واردم دیگه.:cry:

mahdi_2008

Member
ببخشیدsplinter cell

من از شما عذر می خواهم . حالا اگه میشه بگید که چه طوری میشه یک فایل txt را از روی دکستاپ پاک کرد؟
:cry:.......:cry:...........:cry:.............:cry:...............:cry:.............:cry:..............:cry:...........:cry:.......:cry:

splinter cell

Well-Known Member
من از شما عذر می خواهم
اختیار دارین شما و بقیه دوستان سرور ما هستید آقا مهدی عزیز!ما ارادتمندیم!
محض اطلاع بقیه دوستان جواب رو عرض میکنم چون شما خودتون مطلع شدید
برای اینکار میتونید از پلاگ این مدیر محترم انجمن جناب Silvercover عزیز استفاده کنید.که علاوه براین کار بقیه خواسته های شما رو نیز میتونه برآورده کنه!
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=76932

موفق باشید!

mahdi_2008

Member
خوشحالم که ناراحت نشید. راستی اگه میشه همه ی راه های گفتگو با خودتان را حداقل برای دوستانتان نبندید.

splinter cell

Well-Known Member
سلام دوباره!
اگه منظورتون پیام خصوصیه که باید عرض کنم متاسفانه بنا به دلایلی که هنوز خودم هم نمیدونم چیه من نه امکان فرستادن و نه دریافت پیام خصوصی و نه ورود به قسمت تنظیمات پروفایلم رو ندارم! و کسی از مسئولین سایت هم به ایمیل های این حقیر جواب نمیده! از Silvercover عزیز و بقیه مدیران انجمن هم خواستم زحمت بکشند و پیگیری کنند!ولی دوستان مثل اینکه گرفتارند و البته حق هم دارند.این بودخلاصه ای از شرح حال من و جواب شما.امیدوارم کسی بتونه و کمکی بکنه! یا حق!

mahdi_2008

Member
چاره

منم قبلا دچار این وضعیت شده بودم و این تنها به دلیل این است که شما اکانت خود را فعال نکرده اید .برای این کار باید از طریق ایمیلی که مجید انلاین به صندوق پستی الکتریکی شما ارسال کرده است اکانت خود را فعال کنید. اگر مشکلی بود در خدمتم.

splinter cell

Well-Known Member
آره فکر میکنم اون ایمیل احتمالا توی اسپم ها بوده و ناخواسته حذفش کردم.ممنون از شما

splinter cell

Well-Known Member
(با پوزش از مسئولین انجمن!قصد انحراف تاپیک رو ندارم.)
میشه بگین چطوری!آخه من فقط از قسمت ××تماس باما×× که در پایین هر صفحه ای هست میتونم به مدیران فنی پیام بدم که اونم تا حالا کسی جواب نداده!

mahdi_2008

Member
من برای آقا مجید پیغام خصوصی برای رفع مشکل شما فرستادم. به امید رفع مشکل شما:)

جدیدترین ارسال ها

بالا