s o s

سلام بچه ها ،
كسي هست كه بتونه روش قرار دادن نوشته روي شيشه اي كه با dielectric ساخته شده رو به من ياد بده؟:neutral:

تنها راه حلي كه به ذهن خودم ميرسه ، اينه كه يك planer روي اين شيشه بسازيم و transparency و colore رو با توجه به نوشته اي كه مي خواهيم داشته باشه ، روي اين planer تنظيم كنيم ،
اميدوارم راه حل هاي بهتري پيدا بشه !

TARA CG

Banned
خوب راه‌هاي بسياري هست از Layered Shader و Layered Texture گرفته تا تنظيم مواد به صورتي كه هم شيشه باشه هم نوشته

اين يك نمونه شيشه هست كه نوشته ها روي يك plane تنظيم شده : هم color و هم transparency

پیوست ها

• ab.jpg
    ab.jpg
    142.2 کیلوبایت · بازدیدها: 13
  • abs.dgs2 copy.jpg
    abs.dgs2 copy.jpg
    131.9 کیلوبایت · بازدیدها: 10

mrmohammad1989

New Member
اين يك نمونه شيشه هست كه نوشته ها روي يك plane تنظيم شده : هم color و هم transparency

با اجازه می خوام از این طریقه ساخت ایراد بگیرم... چون اگر تو عکس سمت راست دقت کنید بالای نوشته ی ابزلوت خط پلانتون رو ببنید... از Layer shader استفاده کنید بهتره... دردسرش هم کمتره :cool::wink:

با اجازه می خوام از این طریقه ساخت ایراد بگیرم... چون اگر تو عکس سمت راست دقت کنید بالای نوشته ی ابزلوت خط پلانتون رو ببنید... از Layer shader استفاده کنید بهتره... دردسرش هم کمتره :cool::wink:

خب عرض كنم خدمتتون كه به عقل خودم رسيد ولي نمي دونم چطور مي شه ماتريال منتال مثل دي الكتريك رو روي لاير شيدر سوار كرد ، مي شه به من ياد بديد لطفا ، تازه كارم

mrmohammad1989

New Member
براي اين كار شما مي تونيد از تراسنپارنت استفاده كنيد... يعني نوشته ها سفيد باشن و بقيه مناطق سياه باشن. :wink:

براي اين كار شما مي تونيد از تراسنپارنت استفاده كنيد... يعني نوشته ها سفيد باشن و بقيه مناطق سياه باشن. :wink:[/quote

اينو من هم مي دونم كه چطور بايد transpaency تنظيم كنم و خود plane هم به همين شكل تنظيم شده ، پيشنهاد مي كنم قبل از ارائه ي راه حل حتما خودتون يه دور امتحانش كنيد چون منتال اصلا روي layer shader سوار نمي شه و خود deilectric هم اصلا قابليت تنظيم شفافيت براي نوشته نداره

پیشنهاد می کنم از متریال mix20Layer استفاده کنی. تو گوگل سرچ کن و دانلودش کن. خیلی ساده متریال ها رو می تونی مثل فتوشاپ تو مدهای مختلف با هم ترکیب کنی. با deilectric امتحانش نکردم اما برای اضافه کردن نوشته به car_paint و mia_material بهم جواب داده.

پیشنهاد می کنم از متریال mix20Layer استفاده کنی. تو گوگل سرچ کن و دانلودش کن. خیلی ساده متریال ها رو می تونی مثل فتوشاپ تو مدهای مختلف با هم ترکیب کنی. با deilectric امتحانش نکردم اما برای اضافه کردن نوشته به car_paint و mia_material بهم جواب داده.

ممنونم از لطفت و حتما امتحانش مي كنم و نتيجه را خبر مي دم شايد يك روز به درد كسي بخوره !:wink:

جدیدترین ارسال ها

بالا