rigging in c4d

ehp

Member
سلام
یه مجموعه آموزش مقدماتی rigging ، با جزئیات عالی و البته زبان اصلی (عربی)
نکته : به زبانش کاری نداشته باشین چون :
1- با تماشای فیلم ها همه چیز دستتون میاد
2- تمام ابزارها ، منو ها ، میانبر ها و ... چون انگلیسی باید خونده بشه خیلی راحت ( حتی راحت تر از آموزشهای زبان انگلیسی ) میتونین متوجه بشین
* البته اگه یه کوچولو عربی بلد باشین هم که ...

attachment.php

در 6 درس :
1. المحاضرة الأولىتركيب العظام على الشخصية
2. المحاضرة الثانيةعمل النلز والكونستراكشنز للربط وعمل الداينمكس للشعر
3. المحاضرة الثالثةدمج العظام بالشخصية وعمل الوييتنج اللازم وعمل البولي للأيكي
4. المحاضرة الرابعةإكسبرسو لتجهيز الشخصية للتحريك وربط العين فالحركة وعمل التارجيتس
5. المحاضرة الخامسةعمل الفيجوال سيلكتور وكيفية تجهيز الشخصية للتحريك
6. المحاضرة السادسة عمل المورفنج لتحريك تعابير الوجه والإنتهاء من الشخصية
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
تذکر: لینک ها رو در آپلود باز ، آپلود کردم . و بعضی وقتا کمی طول میکشه تا لینک رو شناسایی کنه و یا کانکشن ایجاد کنه .

امیدوارم مفید باشه

پیوست ها

• u17cphc0.jpg
    u17cphc0.jpg
    152.4 کیلوبایت · بازدیدها: 83

R-med

Well-Known Member
سلام
میشه یه کم راجع به Rigging توضیح بدید ؟
یعنی چی هست ؟ کار اصلیش چیه ؟ من که خیلی مبتدی هستم اگه دانلود کنم میتونم ازش سر در بیارم ؟

ehp

Member
سلام
Rigging در لغات به معنای " مجموع طناب و بادبانهای کشتی " هست . و درواقع میشه همون طناب های عروسکهای نمایشی که با حرکت اونها میشه عروسک رو حرکت داد
در اینجا (دنیای سه بعدی ) نیز یه همچین چیزیه . شما با کمک این آموزش میتونین به کاراکتر های خودتون جون بدین و به حرکت دربیارین.

به عکس های زیر یه نگاهی بنداز (این عکسها مربوط به همین فیلم آموزشیه)

attachment.php

attachment.php

شما با مشخص کردن نقاط اتصال ، مفاصل ، و درحالت کلی همه مواردی که قراره در انیمیشن شما دارای حرکت باشه (مثلا تو این آموزش به حرکت مو ، لب و چشم نیز توجه شده ) رو به حالت دلخواه خودتون تحت کنترل درمیارین

این یه توضیح ساده و جمع و جور بود اگه در حدی رسیدی که بتونی کاراکتر های ساده رو ایجاد کنی فکر میکنم موقع خوبی باشه برای حرکت به سمت انیمیشن و خب مسلما یکی از اصلی ترین مواردی که تو این مسیر باید یاد بگیرین Rigging هست

شاد و موفق باشید

پیوست ها

• 1.JPG
    1.JPG
    29.5 کیلوبایت · بازدیدها: 69
  • 2.JPG
    2.JPG
    21.6 کیلوبایت · بازدیدها: 67

amirsss

Member
سلام علیک

این آموزش به شدت شبیه آموزش مربوط به پلاگین cdcharacter studio بود که من دیده بودم و ظاهرا تنها تفاوتش اینه که از پلاگین مربوطه استفاده نکرده چون کنترلر های مربوط به این استخوان بندی کاملا برام آشناست .

از دوست عزیزی که وقت نهادن و آپلود کردند بسی ممنون

ظاهرا با اومدن نسخه 13 و اینکگه قابلیت biped دارد خیلی کار رو ساده تر کردن و به راحتی میشه کارکترامون رو به حرکت در بیاریم

نکته آخر من از سینما فور دی لذت میبرم چون نرم افزارش خیلی user friendly هست و کار کردن باش راحته مطمئنم شما اگه این ویدئو آموزشی رو دانلود کنید و ببینیدش حتی اگه همین الان سینما فور دی نصب کرده باشی میتونی خیلی خوب بفهمیش منم به خاطر همین زدم تو کار فور دی

من چند تا آموزش خوب دارم البته یکیش صامت هست و درباره مدلینگ هِد و دیگری آموزش همین پلاگین کاکتوس دَن با زبان انگلیسی
اما خوب چه کنم که سندم پایینه و نمیشه آپلود کرد

صحبتهام بعضیش به این تاپیک مربوط بود و بعضی کلی بود اما ترجیح دادم تاپیک زاید نزنم

جدیدترین ارسال ها

بالا