Rhinoceros 3D

Maxtonian

Member
سلام دوستان
این تاپیک رو ایجاد کردم تا دوستانی که با Rhino کار کردن بیان اینجا و تبادل نظر کنن.

این هم برای دوستانی که با Rhino اشنایی ندارند : http://www.rhino3d.com/

و این هم لینک اخرین ورژن همراه با اخرین اپدیت :

http://rapidshare.com/files/97197804/RHINOCEROS_V4_SR3.part1.rar.html
http://rapidshare.com/files/97198576/RHINOCEROS_V4_SR3.part2.rar.html
(passowrd):51render.com

آخرین ویرایش:

linkin_park

Member
داداش من خودم راینو کار خفن بودم ولی ولش کردم ... یعنی تمام سوراخ سمبه هاشو یاد گرفته بودم اما با نربز آدم به جایی نمیرسه ...
واسه همین اومدم سراغ اسکالپت ...

کار های نربز من هم تو گالری هست ...

qllxxll_llxxllp

New Member
سلام
من از برنامه Rhino خيلي خوشم اومد
بگيد سي دي آموزشي داره يا نه؟
بگيد چطوري ميشه ياد گرفت
dvd انگليسي تو بازار هست يا نه؟
اموزش فارسي ؟
اصلا خود برنامه تو بازار هست
شنيدم varay for Rhino اومده توبازار ؟
لطفا راهنمايي كنيد
[email protected]
44541396 محسن نورافكن دانشجوي سال آخر مهندسي معماري
ميخوام بدونم Archteture با اين برنامه راحت ميشه يا نه ؟

Inferno

Member
داداش من خودم راینو کار خفن بودم ولی ولش کردم ... یعنی تمام سوراخ سمبه هاشو یاد گرفته بودم اما با نربز آدم به جایی نمیرسه ...
واسه همین اومدم سراغ اسکالپت ...

کار های نربز من هم تو گالری هست ...

یک انیماتور بله نباید هم با راینو به جایی برسه ولی یه طراح صنعتی با راینو به همه جا می رسه.:D

سلام
من از برنامه Rhino خيلي خوشم اومد
بگيد سي دي آموزشي داره يا نه؟
بگيد چطوري ميشه ياد گرفت
dvd انگليسي تو بازار هست يا نه؟
اموزش فارسي ؟
اصلا خود برنامه تو بازار هست
شنيدم varay for Rhino اومده توبازار ؟
لطفا راهنمايي كنيد
[email protected]
44541396 محسن نورافكن دانشجوي سال آخر مهندسي معماري
ميخوام بدونم Archteture با اين برنامه راحت ميشه يا نه ؟

نرم افزاری که به طور مشخص برای معماری معرفی شده باشه تا اونجایی که من می دونم. ArchiCAD هستش. اگه بخواین به صورت دوبعدی نقشه کشی کنید مطمعنا ArchiCAD در این زمینه از راینو تخصصی تر هست برای رشته معماری. البته در ArchiCAD مدل سه بعدی هم می سازند ولی من نمی دونم که آیا مدلینگ در این نرم افزار راحت هست یا نه چون این نرم افزار توسط همون شرکتی ارائه شده که نرم افزار AutoCAD رو ارائه کرده هر چند که اتوکد در نقشه کشی دوبعدی خیلی دقیقه و حرفه ای هستش ولی برای مدلینگ سه بعدی چندان مناسب نیست ،حالا اینکه ArchiCAD هم همین ضعف رو داره یا نه من اطلاع ندارم. هر چند راینو برای نقشه کشی معماری مناسب نیست ولی برای مدلینگ سه بعدی با این نرم افزار هیچ مشکلی نخواهید داشت،راینو نرم افزار آبجکت سازی آزاد هستش که از طراحی محصول گرفته تا اتوموبیل و معماری رو می تونید باهاش انجام بدید. اما همونطور که گفتم برای نقشه کشی (دو بعدی) ArchiCAD مناسب تر ولی نمی دونم که برای کار سه بعدی در بخش معماری ArchiCAD مناسب تر یا Rhino چون من با ArchiCAD کار نکردم فقط تا حد خیلی کمی با راینو کار کردم.

* یه نکته هم بگم که عموما افراد حتی برای کار معماری هم از برنامه هایی مثل تری دی مکس استفاده می کنند که البته این مسئله فقط به خاطر اینه که تری دی مکس رو راحت میشه در ایران آموزش دید ولی راینو منابع آموزشیش اصلا با تری دی مکس قابل مقایسه نیست!! به نسبت منابعش خیلی کمه.!!

در مورد منابع میشه به این صورت توضیح داد:

1 _ کلاس های آموزشی.: (توی تهران یه چند جایی هست)

2 _ سی دی ها و دی وی دی های آموزشی موجود در بازار:

این سه تا کار رو از فروشگاه ها می تونید تهیه کنید: (البته این آموزش های به زبان انگلیسی هستش و هیچ آموزشی برای راینو به فارسی وجود نداره!!)

* VTC – Rhino 3D Tutorials (CD)

* Rhino Visual Tips 4.0 training for Rhinoceros (DVD)

* Rhino Tutorials – Off Broadway

نکته اینکه توی فروشگاهها که به غیر از اینها فعلا چیزی نیست تا اونجایی که من می دونم اما شاید به صورت پراکنده از جاهای دیگه هم بتونید چیزی گیر بیارین.

3 _ منبع دیگه هم که خوب سایت های خارجی هستش که اگه به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید مشکلی نخواهید داشت. من یه سری لینک جمع کردم شاید به درد بخوره:
http://www.cafedexign.com/showthread.php?t=1695

----------------

در مورد خود نرم افزار هم بله نسخه کرک شدش هستش آخرین ورژن هم Rhinoceros 4.0 RS3 هستش. البته باز بپرسید که کرکش کامله یا نه چون من خودم ورژن 4.0 رو دارم.

در مورد پلاگین های هم بله Vray هست و چند تا پلاگین دیگه.

*** در ضمن از linkin_park (آقای علی اسلامی ) هم می تونید راهنمایی بگیرید. چون هر چند ایشون در واقع یه جورایی انیماتور هستند ولی با راینو Archteture کار کردن و نمونه کارهاشون هم توی فروم هست.

hesamg59

New Member
سلام....
راينو بسيار نرم افزار پر قدرتيه....
خدا بخواد تا اواخر ماه رمضون...يه dvd كامل از راينو رو براي فروش تو كل كشور ميزارم...(البته كار خودمه ها)
اينم اضافه كنم كه محتويات اين dvd شامل متريالهاي vray و پك هاي sr2 , sr3
پلاگين هاي مربوطه از جمله v ray و flamingo 2.0
آموزشهاي عملي كه از اينترنت براتون جمع كردم(شامل ويدئو ها و سايتهاي نت)
و چندين مدل كه ميتونين ازشون استفاده كنين
خوب فك كنم ديگه بيان منو به خاطر اين تبليغ بگيرن...خدايي تبليغ نكردم...
در ضمن من و علي آقاي اسلامي رفيق قديمي هستيم ...تو p30 world

آخرین ویرایش:

hesamg59

New Member
سلام...
آخرين ورژن و به روز نرم افزار فوق العاده راينو رسيد....
Rhinoceros 4 SR5
براي دريافت dvd مرجع راينو و ليست نرم افزار ها و پلاگين ها به اينجا مراجعه كنيد....

hesamg59

New Member
ورژن SR6 پک RC1 هم اضافه شد....
ایشالا به زودی....RHINO 5.0 رو هم عرضه میکنم
بازم برای دریافت..به همون آدرس بالایی مراجعه کنید:rose:

hellboy1366

New Member
با سلام خدمت تمام عزیزان این سایت
بنده چند نمونه طراحی تقریبا ساده دارم که باید ازشون پرینت سه بعدی بگیرم
فقط ازشون عکس دارم
چنتا شرکت زنگ زدم هزینه زیادی میگرفتن منم ژولم نمیرسه اگه کسی ا دوساتن میتونه کمک کنه یا کسی رو میشناسه کمک کنه ممنون میشم
بهم گفتن بهتره از رینو استفاده بشه تو طراحی سه بعدی مدلام
attachment.php

پیوست ها

• 20121020_39741.jpg
    20121020_39741.jpg
    117.4 کیلوبایت · بازدیدها: 44

جدیدترین ارسال ها

بالا