restore کردن با ftp

hamids68

Member
سلام

قصد دارم هاستم را جابجا کنم یه هاست خارجی پیدا کردم( اطلاعات اولیه گرفته شده و مشکلی نیست...) در باره restore
کردن ازشون پرسیدم گفتن اطلاعات رو باید از طریق ftp بفرستی . میخواستم بپرسم برای انجام اینکار باید اطلاعات داون لود بشه و یا مستقیما از سرور قدیم به جدید فرستاده میشه؟ با این روش اطلاعات آسیبی نمیبینه ؟( کل حجم اطلاعات 900 مگ هست)

اگر بخواهيد wget کنيد بايد فايل های روی هاست قديمیتون رو zip کنيد !
کنترل پنل شما چی هستش !؟؟
از کنترل پنل يک بک آپ کامل از سايت درست کنيد و اون رو توی يه فولدری بزاريد که امکان دسترسی به اون با وارد کردن آدرس امکان پذير باشته. مثلا:
yousite.com/backup.zip
بعد از هاست جديد اون رو wget کنيد.

علی اميری

شما اول باید بک آپ رو روی هاستتون بگیرید

اگر سی پنل داشته باشه که کارتون آسونه خودش گزینه ای رو داره که مستقیم تو remote ftp بکاپ میگیره

اگه نداره اول باید فایل هاتون رو فشرده کنید البته هر کنترل پنلی هم داشته باشن باز هم صد در صد گزینه ای برای بک آپ گیزی خواهید داشت

بعد از بکاپ گیزی فایل بکاپ رو از طریق فرمانی که همکارم آقای نیکفرجام معرفی کردند منتقل کنید روی هاست جدید و مراتب رو به مسئول سرور گزارش کنید تا براتون ریستور کنن

alisunj

New Member
سلام
من هم همين مشكل را دارم
با 19 گيگابايت بك اپ واقعا موندم چه طوري انتقال بدم
دستور wget توي ssh بسته شده
ايا اسكريپتي براي اينكار هست
سرور فعلي اختصاصي هستش

اگر سرور اختصاصی هستش ازشون بخواهيد (از شرکتی که ازش سرور رو گرفتيد) تا wget رو براتون باز کنن چون يکي از دستور های لازم هستش.
امروز شما می خواهيد بک آپ منتقل کنيد شايد فردا بخواين يکي از نرم افزرار ها رو بروز کنيد يا نرم افزار جديدی روی سرور نصب کنيد اون موقه هم بايد آپلود کنيد ؟
بايد ازشون بخواهيد تا براتون باز کنن. (البته من عجيب می دونم که wget رو روی سروری بسته باشن.)
ضمنا همه اين 19 گيگ که برای يک اکانت نيست؟
اگر چند تا اکانت هستش جدا جدا move کنيد.
ضمنا اگر کنترل پنل هر دو سرور whm هستش می تونيد از طريق خود whm و از بخش زير اقدام کنيد:

کد:
Copy multiple accounts/packages from another server

با تشکر
علي اميری

alisunj

New Member
سلام
ضمن تشكر از پاسخ حضرتعالي بايستي عرض كنم
سرور فعلي اختصاصي هست و هاست جديد يك هاستينگ شير هستش كه به ssh هم به صورت محدود دسترسي دارم
سعي كردم از طريق بك اپ ftp بك اپ را انتقال بدهم اما متاسفانه به دليل حجم زياد نشد
دنبالي اسكريپتي ميگردم كه بتوانم فايل را منتقل كنم
همه 19 گيگ هم متعلق به يك سايت است ( فرومي با 30000 كاربر) و بيش از 300000 پست

ali_software

New Member
سلام
سرور فعلي اختصاصي هست و هاست جديد يك هاستينگ شير هستش كه به ssh هم به صورت محدود دسترسي دارم
سعي كردم از طريق بك اپ ftp بك اپ را انتقال بدهم اما متاسفانه به دليل حجم زياد نشد
سلام
می خواهی به کل بری رو هاست شیر یعنی؟

سلام

خوب يک بک آپ درست کنيد و از مدير سرور بخواهين تا فايل بک آپ ايجاد شده رو wget کنه!
:) مدير سرور خودش دسترسی به ssh داره و مي تونه wget کنه.
از اين 19GB ای که مي گيد چقدرش ديتا بيس هست؟
کنترل پنل ها چی هستش ؟ اگر کنترل پنل هر دو cpanel باشه می تونيد بک آپی رو از سرور قديم روی سرور جديد ايجاد کنيد. بعد می تونيد از مدير سرور بخواهيد تا اون بک آپ رو برای شما restore کنه.
برای درست کردن بک اپ از سرور قديم روی سرور جديد هم به روش زير عمل کنيد:
مراحل بکاپ گیری ریموت ( به سرور دیگر به صورت مستقیم) در سی پنل:

1- از سی پنل وارد قسمت backups میشید
2- گزینه Download or Generate a Full Backup رو انتخاب می کنید
3- از قسمت Backup Destination گزینه remote ftp server رو انتخاب می کنید
4- Email Address آدرس ایمیل رو وارد می کنید
5- Remote Server (FTP/SCP only) در این قسمت آی پی سرور مبدا که قراره بکاپ به اونجا منتقل بشه رو وارد می کنید
6- Remote User (FTP/SCP only) نام کاربری هاستتون رو در سرور جدید رو وارد می کنید
7-Remote Password (FTP/SCP only) پسورد اکانت هاستتون در سرور جدید رو وارد می کنید
8 Port (FTP/SCP only) پورت ftp رو 21 وارد کنید
9- Remote Dir (FTP/SCP only) مسیر ذخیره شدن بکاپ در سرور جدید رو مشخص کنید

حالا روی generate backup کلیک کنید و منتظر ایمیل تکمیل عملیات بمونید

با تشکر
علی اميری

alisunj

New Member
سلام
متاسفانه اعلام كردند كه نمي توانند در زمينه انتقال بك اپ كمك كنند
و فقط بايد اپلود كرد
درخواست refund پول پرداختي را كردم و الان يه سرويس Reseller Hosting گرفتم ماهي 50 دلار تا ببينم خدا چي ميخواهد
مشكل سايت من تعداد بالاي hits هستش كه گاهي ناشي از ddos هاي بعضي رقبا است
كسي از اين شركت اطلاعي داره
http://www.hostnine.com

ali_software

New Member
سلام
متاسفانه اعلام كردند كه نمي توانند در زمينه انتقال بك اپ كمك كنند
و فقط بايد اپلود كرد
درخواست refund پول پرداختي را كردم و الان يه سرويس Reseller Hosting گرفتم ماهي 50 دلار تا ببينم خدا چي ميخواهد
مشكل سايت من تعداد بالاي hits هستش كه گاهي ناشي از ddos هاي بعضي رقبا است
كسي از اين شركت اطلاعي داره
http://www.hostnine.com
با سلام
من با هاست ناین کار کردم.
شرکت خوبی هست
واسه ریستور بک آپ هم یوزر و پسورد رو تو سیستم تیکت فرستادم ریستور کرد

جدیدترین ارسال ها

بالا