Registry operations 1.0

MahmoodM30

مدیر <A href="http://forum.majidonline.com/forums/
سلام به همه دوستان عزيز میخواستم امروز برنامه ای رو که تازه ساختم براتون معرفی کنم. که توی ام ام بی خیلی به درد میخوره. این برنامه برای کار با ریجستری ویندوز هستش که کار شما رو خیلی راحت تر میکنه و از پلاگین SmallPlugin.dll برای این کار استفاده میکنه. ( یک نمونه مثال هم براتون کنار برنامه قرار دادم )

با استفاده از این برنامه میتونید : تغييراتی در رجيستري از جمله خواندن ، نوشتن و پاك كردن مقدار در رجيستري ويندوز رو انجام بدید.

- ایجاد کلید از نوع String و Dword
- خواند مقدار از نوع String و Integer
‌ - حذف کردن مقدار و کلید های ریجستری

تصویری از محیط اصلی برنامه :

Registry%20operations.png

اميدوارم اين برنامه مورد استفاده شما دوستان قرار بگيره ...و در آخر هم مي توانيد برنامه را از لينك زير دريافت كنيد ... در ضمن اگه برنامه مشکلی داشت بگید تا حلش کنم مرسی از همگی دوستان.

دانلود برنامه با حجم 1.60 مگابایت

MahmoodM30

مدیر <A href="http://forum.majidonline.com/forums/
سلام به همگی دوستان عزیز از تعداد بازدید های این تاپیک معلومه که برنامه من حقیر مورد توجه دوستان قرار نگرفته خوب هیچ مشکلی نیست شاید از بی تجربگی من باشه و برنامه بدی رو براتون طراحی کردم که توی هیچ زمینه مورد استفاده دوستان قرار نگرفته از این به بعد سعی میکنم برنامه های مفیدی بسازم که مورد توجه دوستان قرار بگیره.

:cry: :sad::-?

Silver Soft

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
سلام به همگی دوستان عزیز از تعداد بازدید های این تاپیک معلومه که برنامه من حقیر مورد توجه دوستان قرار نگرفته خوب هیچ مشکلی نیست شاید از بی تجربگی من باشه و برنامه بدی رو براتون طراحی کردم که توی هیچ زمینه مورد استفاده دوستان قرار نگرفته از این به بعد سعی میکنم برنامه های مفیدی بسازم که مورد توجه دوستان قرار بگیره.

:cry: :sad::-?

:wink:همیشه سعی کن وقتی میخوای برای خودت از بیکاری برنامه بنویسی ، برنامه ای بنویسی که یکی اط مشکلات خودت یا دیگران رو حل کنه ، این برنامه ای که ساختی و قرار دادی چند بار خودت ازش استفاده کردی ؟
من در روز بیشتر از 8 ساعت کارم با کامپیوتر و برنامه نویسی هست ولی باور کن هفته ای 1 بار هم نیاز به ور رفتن با رجیستری پیدا نمیکنم .

:rose:در ضمن هیچ وقت خودت رو وابسته به نظرات دیگران نکن ، انتقاد پذیر باش ولی وابسته نه ! ، اگر کسی از برنامه شما تعریف نمیکن دلیل نمیشه که ناامید بشی ، باز هم ادامه بده ...

:lol:به قوله یکی از این بچه های دانشمند یا ... که یادم نیست :
از بالارفتن نترس ، هیچ قله ای نیست که تسلیم گام های تو نشود ، یا یه چیز تو این مایه ها ...

:cool:موفق باشی .

والا از نظر من برنامه جالبيه چون ذخيره مقادير در جايي خاص و دلخواه از ريجستري واقعا در بعضي جاها لازمه مثالا مثالهايي در انجمن بود مبني بر استفاده از يوزر نيم و پسورد كه هميشه از گزينه سيو ورييبل و لود ورييبل استفاده ميشد. و مقادير هميشه در يك كليد پيش فرض ذخيره ميشد.
اگه بچه هايي كه اين مثال رو ديدن واسه من بتونن يه مثال از يوزر نيم و پسورد بسازن البته با اين برنامه و ذخيره در جايي دلخواه واقعا ممنون ميشم.

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
والا از نظر من برنامه جالبيه چون ذخيره مقادير در جايي خاص و دلخواه از ريجستري واقعا در بعضي جاها لازمه مثالا مثالهايي در انجمن بود مبني بر استفاده از يوزر نيم و پسورد كه هميشه از گزينه سيو ورييبل و لود ورييبل استفاده ميشد. و مقادير هميشه در يك كليد پيش فرض ذخيره ميشد.
اگه بچه هايي كه اين مثال رو ديدن واسه من بتونن يه مثال از يوزر نيم و پسورد بسازن البته با اين برنامه و ذخيره در جايي دلخواه واقعا ممنون ميشم.

دوست عزيز

ميتونيد با استفاده از small plugin يا همين برنامه اي كه جناب MahmoodM30 ساختن اين كار رو انجام بديد.

اما يك نكته رو يادآوري ميكنم اونم اينكه ثبت متغيرهايي در بخشهاي ديگه رجيستري غير از myapp كه خود mmb بعنوان پيشفرض در نظر ميگيره مستلزم اين هست كه دانش و شناخت كافي نسبت به رجيستري داشته باشيد.

اگه بدون اين شناخت اقدام به ساخت ويرايش يا حذف متغيري در رجيستري كنيد ممكنه تاثيرات جدي رو سيستم عاملتون بزاره .

موفق باشيد

حقيقتش اگه ميشه مثال ميخوام واسم بذاري اونم با همين روش در ضمن با ريجستري هم كار كردم و مسيرها و متغيرهارو ميشناسم و با ساخت كليد هم در ريجستري آشنايي دارم.
ميخوام مثال يوزر نيم و پسورد براي پروژه رو با اين روش در جاي ديگه ذخيره كنم.
ممنون ميشم اگه مثال بذاري گرچه خودمم دارم روش كار ميكنم.

BEHESHT

Well-Known Member
سلام:green:

بهتره برای سوالتون مبحث جدید ایجاد می کردید:wink:

اما بدترین روش ممکنه این هستش که اطلاعات رو رجیستری ذخیره شه :-?

مگر اینکه اول اطلاعات رو کد گذاری کنید و سپس ذخیره کنید:-?

در مورد مبحث جديد حق باشماست ولي گفتم تا تنور داغه ....
اما در مورد جواب شما بهشت عزيز اگه نخواستيد مثال بذاريد من گله اي ندارم ولي در حالت عادي در مثال يوزر نيم و پسورد براي پروژه يه متغير در ريجستري ذخيره ميشه حالا مثلا در كليد my app حالا من ميخام در همون قسمت يه كليد ديگه بسازم با نام دلخواه يا كمي تغير در مسير فكر نكنم زياد مشكل ساز بشه.
چون من با تغيرات ريجستري و بك آپ گرفتن آشنام و مشكلي برام پيش نميآد.
حقيقتش من فقط ميخام كاربر تازه كار مستقيم سراغ my app نره و ميخوام متغير در مسير ديگه و كليد ديگه و با نام ديگه اي ذخيره بشه حالا اگه شدنيه ممنون ميشم كمكم كنيد.
يه سوال خارج از مبحث هم از شما بهشت عزيز داشتم و اونم اين تصويريه كه در بالاي مشخصات شماست خواستم ببينم تصوير چه كسيه چون برام فكر كنم كه آشناست.

BEHESHT

Well-Known Member
ميخوام مثال يوزر نيم و پسورد براي پروژه رو با اين روش در جاي ديگه ذخيره كنم.
ممنون ميشم اگه مثال بذاري گرچه خودمم دارم روش كار ميكنم.
بازم عرض کنم این کار اشتباه هستش دوست من به دلایل مختلف:wink::

مثلا: شما برنامه رو منتقل کنی رو یه سیستم دیگه یوزر نیم و پسورد جامی مونه:-?

در ثانی یک گشت تو رجیستری کاری نداره و می تونه باعث شه که یوز و پس ها همه با هم لو بره اگه کد گذاری کنی فرق نمی کنه کجا باشه:)

بهت پیشنهاد می کنم راه دیگه ای رو انتخاب کنی:wink:

در ضمن:
يه سوال خارج از مبحث هم از شما بهشت عزيز داشتم
بهتره اینجور سوالا رو با پیام خصوصی بپرسی مام در خدمتیم:rose:

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزيز
منم با جناب BEHESHT موافقم اما اگه قصد داريد كه همين روشي كه مدنظرتون هست رو دنبال كنيد پلاگين Microbe Registry رو پيشنهاد ميكنم. ميتونيد با دستور Registry_Create_Key يك كليد جديد ايجاد كنيد و مقادير Username و Password رو اونجا ذخيره كنيد.

پلاگين رو براتون پيوست ميكنم. تو راهنماي استفاده از پلاگين ها هم اگه نگاه كنيد توضيحات بيشتري براي اين پلاگين وجود داره.

پیوست ها

• Microbe Registery.zip
    44.2 کیلوبایت · بازدیدها: 44

جدیدترین ارسال ها

بالا