Query در ديتابيس اكسس

elham821

Member
من يه ديتابيس اكسس دارم شامل نام دستگاه و نوع دستگاه وساير اطلاعات مربوط به دستگاه ، نام دستگاه و نوع دستگاه هر كدوم از جدول مخصوص به خودشون به صورت كد وارد جدول اصلي مي شن.
براي ديتابيس يك Query تعريف كردم كه وقتي نام دستگاه رو وارد مي كني ساير اطلاعات مربوط به اون دستگاه رو برات مياره ، حالا اشكال اينجاست كه مي خوام اطلاعات مربوط به فقط يك نوع دستگاه رو برام بياره نه همه نوع ها رو...
براي اين كار 2 تا Query تو در تو تعريف كردم كه يكيش اسم دستگاه رو استخراج مي كنه و اون يكي از Query اول نوع دستگاه رو ، ولي ارور گرفت و گفت كه اين كار خيلي پيچيدست و نمي تونه انجام بده.
شما فكر مي كنيد من بايد چي كار كنم؟
خواهش مي كنم اگه كسي جواب اين سؤال رو مي دونه به من هم بگه ، ممنونش مي شم. :)

CaptanBlack

Member
سلام !

شما جداول خودتون را خوب تشریح نکردید ! دقیق نام جداول و تعداد و فیلدهای کلیدی را بگید تا بشه راهنمائی کرد !

elham821

Member
ديتابيس شامل جداول زير است:
Main , ProductName , Kind , company

و اما فيلد هاي هر كدوم از اين جداول:
جدولMain:
ID (primaryKey) ------- AoutoNumber
productName ------- longInteger
kind ------ longInteger
model ------- Text
company ------- longInteger
price -------- currency

جدولProductName:
productID (primaryKey) ----- AoutoNumber
productName ------ Text

جدول Kind:
kindID (primaryKey) ----- AoutoNumber
kind ---- Text

جدول Company:
companyID (primaryKey) -----AoutoNumber
companyName ---- Text

ارتباط بين اين جداول بدين گونه هست :

ProductName.productID ------> Main.productName
Kind.kindID ----> Main.kind
Company.companyID -----> Main.company​
بديهي است همه روابط يك به چند مي باشد.

CaptanBlack

Member
سلام !

شما وقتي نام يک دستگاه را جستجو مي کنيد ، مسلما همه انواع را بر مي گردونه مگر اينکه نوع را هم مشخص کنيد ، از Query زير استفاده کنيد و خودتون تغييرات دلخواه را بدين ! اگر هم من اشتباه برداشت کردم !‌بگين تا تصحيح کنم :

select id,model,company,price from main,productName,kind where productName.productName = "any text" and kind.kind = "any text" and main.productName = productName.productid and main.kind = kind.kindid
من دقيقا نميدونم فرم جستجوي شما چطوريه ! اگر اشتباهي کردم به همين خاطر هستش ! من فرض کردم شما نام دستگاه و نام نوعش را ميدونيد و بقيه اطلاعاتش را ميخواهيد .

جدیدترین ارسال ها

بالا