powred by .... حتما باید باشد

شروع موضوع توسط myhost ‏12 مارس 2008 در انجمن مسایل عمومی طراحی و توسعه‌وب

1. myhost

myhost Member

امتیاز دستاورد:
    16
    سلام من میخواستم بدونم اگر شرکتی سایتی برای کسی طراحی کرد حتما باید powred by .. را بنویسه یا این که مشتری میتونه بگه نه من مایل نیستم
    آخرش حق با کی هستش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

نوشته شده توسط myhost در ‏12 مارس 2008
  2. Mr.Steres

Mr.Steres Active Member

امتیاز دستاورد:
    36
    معمولا باید باشه !

نوشته شده توسط Mr.Steres در ‏12 مارس 2008
  3. websamancom

websamancom Well-Known Member

امتیاز دستاورد:
    63
    بستگی داره به اینکه شما چطور شرط کردید اگه نرم افزار رو اختصاصی نوشته باید باشه وگر نه نظر قطعی که باشه یا نه بعهده شرکت سازندست

نوشته شده توسط websamancom در ‏12 مارس 2008
  4. YTERROR

YTERROR Active Member

امتیاز دستاورد:
    36
    هیچ بایدی نداره اون شرکت فقط می تونه در سرس کارش این کارو انجام بده

ولی معمولا سایتهای بزرگ سعی می کنند کپی رایت فردی که براشون سایت در طراحی کرده بزارن تا اعتبار سایتشون بره بالا و تحت لایسنس یک شرکت باشن

ولی متاسفانه تویی ایران هر کس یشه طراح سایت و نمونه کار یا نداره یا فاجعه واسه همین خیلی از افراد دوست ندارن کپی رایت طرف باشه چون با ورود به سایت طراح و دیدن نمونه کارهاش اعتبار شرکتشون میاد پایین

ولی در رابطه با این امر شما می تونید از گزاشتن کپی رایت جلوگیری کنید و فقط احازه استفاده از سرس رو بدین

موفق و پیروز باشید

نوشته شده توسط YTERROR در ‏12 مارس 2008
  5. myhost

myhost Member

امتیاز دستاورد:
    16
    من میخوام که کسی ندونه کی این کار را برام کرده و فکر کنن من خودم این کار را کردم
    مثلا سایتی مانند پرشین وی اگر داشته باشم خیلی به نظرم افت داره که کاربران فکر کنند که من خودم این رو نساختم
    و میترسم اگر کارم گرفت همه برن و نسخه ی سایت من رو از اون بگیرن و من هم اصلا دوست ندارم این طوری بشه
    حالا به نظرتون چه کار باید کرد؟

نوشته شده توسط myhost در ‏12 مارس 2008
  6. websamancom

امتیاز دستاورد:
    63
    البته یک چیز رو هم نمیشه نادیده گرفت اونم اینه که وقتی یک سایت کپی رایت جای دیگه رو نداره هرکسی میتونه ادعا کنه اینکار ماست و مسلما جذب مشتری و بعد بایک قالب مشابه یک سایت با امکانات متفاوت و ضعیف میده دست مشتری و مشتری هم از همجا بیخبر
    تازه این یکروی سکه بود روی دیگش پرشدن قالبهای مشابه سایت ما که نمیخواستیم کپی رایت باشه در روی سیستمهای دیگه که مشابه زیاد هست تو ایران تا حدی یک سایت استاتیک رو با اون قالب دادن مشتری وگفتن این همونه و با همون کیفیت

7. Digital007

Digital007 Member

امتیاز دستاورد:
    16
    اين موضوع مستقيما مربوط به بحث مجوز ها (license) هست.
    اگر برنامه ( يعني CMS ) اون ها يك برنامه آماده باشه. حتما يك مجوزي براي استفاده خواهد داشت. كه طبق اون بايد عمل كرد.

حالا ممكن هست اين برنامه رو خودشون نوشته باشند. و يا از جايي گرفته و ترجمه كرده باشند. به هر حال شما بايد طبق اون مجوز عمل كنيد.

اما اگر يك برنامه به صورت اختصاصي براي شما نوشته شده باشه و بخواهند Pawerd By يا هر چيز ديگري قرار بدهند. بايد طبق قرار دادي كه با شما دارند عمل كنند.

اين هم به اين شكل هست كه توي قرارداد مي نويسند كليه ي حقوق نرم افزار متعلق به طرف يا شركت فلان هست. كه در اون صورت اون شخص اختيار هر كاري رو داره مگر تبصره اي ذكر بشه .

نوشته شده توسط Digital007 در ‏12 مارس 2008
  8. websamancom

امتیاز دستاورد:
    63
    البته اینرو هم در نظر بگیر که چیزی که از جای دیگه اومده و فارسی شده هیچ حقی رو برای کسی محقوظ نمیکنه چون اگه اینطور بود برای راه اندازی انجمن وبولتین باید هیچ پولی نداد و کلا هزینه هاش بره بحساب اون کسی که فارسی کرده
    واگه هم بر طبق gpl ارائه شده باشه هیچ کس نمیتونه دیگران رو از استفاده کردن اون منع کنه فقط میتونه بابت خدماتی که میده پول بگیره از مشتریانش

Digital007 از این پست تشکر کرده است.
  9. shaar

shaar Member

امتیاز دستاورد:
    6
    راه های دیگر

خب اگر در سایت امضا هم نگذاره می تونه تو سایت خودش بنویسه که کار سایت شما توسط ایشون انجام شده! احتمالا قراردادی هم که داره سند ایشون هست.

مهمتر از همه باید اول کار و قبل از سفارش شرط می گذاشتید که امضا نگذاره

کسی اگر به ما سفارش بده و بگه امضا نذاریم بیست در صد بیشتر میگیرم!

نوشته شده توسط shaar در ‏24 مارس 2008
  10. chk

chk New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    شما به غير از نرم افزار طراحي شده حق كپي رايت رو هم مي تونيد خريداري كنيد.
    اين يك ماتياز است كه در ايران شما مي تونيد بخريد يا نخريد. الانم دير نشده با پول بيشتر مي تونيد بخريدش
    اما اگر اصل كپي رايت را بخواهيد بدانيد در جهان كسي كه طراحي مي كند اسم خودش رو مي گذارد به عنوان سازنده و كسي كه پشتيباني سايت را بر عهده دارد اسم خود را به عنوان پشتيبان مي گذارد. كه اكثرا اين دو يكي است.
    مگر در شرايطي كه در قرارداد امتياز كپي رايت را هم خريداري كنيد.

-------------------------
    گروه تبليغاتي چرتكه
    www.chk.ir

نوشته شده توسط chk در ‏26 مارس 2008
  11. blogtheme

blogtheme New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    ببینید برای من هم پیش اومده ، مثلا یه سری از مشتریان میان و میگن ما نمی خوایم عبارت Designed By و عبارت های این چنینی تو صفحمون باشه ...نمی دونم چرا ! شاید می خوان بگن ما خودمون طراحش بودیم ..ولی تا این لحظه که من در خدمتتونم زیر بار این حرف نرفتم ، و به خاطر اینکار مشتریایی رو هم از دست داده ام ...پیشنهاد می کنم دوستان هم همینکار رو بکنن ، باید فرهنگسازی بشه ...
    ممنون از این تاپیک ..نظر دیگر دوستان هم مهمه !

نوشته شده توسط blogtheme در ‏26 مارس 2008
  12. echessdesign

echessdesign مدیر انجمن طراحی وب

امتیاز دستاورد:
    113
    درود بر شما
    سیاست کاری بنده به این شکل است که، چون وب سایت های طراحی شده لزومه کاری ما حساب می شه، حتما نام طراح رو درج می کنیم.
    در صورت عدم تمایل مشتری ، ما متن طراح رو یا انگلیسی می نویسیم یا کم رنگ...
    در صورت تاکید مشتری مبنی بر حذف نام طراح، ما مبلقی از انها میگیریم، سپس تگ مورد نظر را Display:none می کنیم!

نوشته شده توسط echessdesign در ‏26 مارس 2008

به اشتراک بگذارید