postnuke

سلام، من يك سوال خيلي مهم دارم
خيليها مي‌گن كه postnuke به خاطر بهتر بودن كدش و به خاطر ساپرتهاي بعديش خيلي بهتر از phpnuke هستش. اين رو مي‌تونين تو google هم ببينيد.
خواستم بدونم كه تا حالا كسي postnuke رو به فارسي ترجمه كرده يا نه؟ و اگه كرده لطفاً آدرسش رو يكي بگه.

saman_sweden

Active Member
dododododo گفت:
سلام، من يك سوال خيلي مهم دارم
خيليها مي‌گن كه postnuke به خاطر بهتر بودن كدش و به خاطر ساپرتهاي بعديش خيلي بهتر از phpnuke هستش. اين رو مي‌تونين تو google هم ببينيد.
خواستم بدونم كه تا حالا كسي postnuke رو به فارسي ترجمه كرده يا نه؟ و اگه كرده لطفاً آدرسش رو يكي بگه.
دوست عزيز اين نظر شخصي منه شليد اشتباه باشه
postnuke يا Xoops فعلا در مرحله ابتدايي هستند و براي ساختن سايت مناسب نيستد من ميخواستم ترحمه اش كنم كارساده اي هم است اما در حايي كه PhPNuke بخوبي پيش ميره و طرفدار داره من يكي وقت اونو ندارم وقتم را در برنامه بذارم كه در اول كار است شايد در آينده به اينكار اقدام كنم PHPNUKE خيلي بهتر از postnuke يا Xoops است

سلام سامان جان، مرسي از جوابت.
چيزي كه من روي اينترنت ديدم اينه كه postnuke كاملاً بهتر و ساخت‌يافته‌تره و ساپرتش هم خيلي بهتره. مثلاً حجم ماژولايي كه توي postnuke وجود دارند خيلي بيشترن. مثلاً يك نگاهي به اين بندازين:‌http://noc.postnuke.com/docman/view.php/5/13/PostNuke Module Registry.html

به هر حال بعد از حدود دو هفته تحقيق من به اين نتيجه رسيدم كه postnuke خيلي بهتره و به فكر ترجمش افتادم. اگه شما هم پاكار هستي لطفاً‌ يك پيام بذار كه يك قراري بذاريم.

مرسي

سلام،
من چند وقتيه كه با postnuke ور مي‌رم و يك سايت انگليسي هم زدم. با توجه به اينكه يك سايت فارسي phpnuke هم دارم فكر كردم تجربه‌ي خودم رو براتون بگم كه بدونين.

اول اجازه بدين يك سري از كمالات pn رو بگم.
1)تنها سيستم بين سيستم‌هاي مديريت محتواست كه IBM درجه‌ي IBM SERVER PROVEN رو بهش داده.
2)جمع برنامه‌نويساش حداقل 120 برنامه‌نويس خبره و فعالند و به سرعت انواع و اقسام ماژولها و بلوكها عرضه مي‌شه.
3) بيش از 35 زبان اون رو ترجمه كردند. زبان عربي و افغاني(دري) هم از اونا هستند.

و اما تجربه‌ي من از استفاده از اون:
1)سيستمش خيلي خيلي استاندارده. يعني شما هرگونه ماژولي رو كه داون‌لود كنين تنها كاري كه مي‌كنين اينه كه كپي مي‌كنين تو دايركتوري ماژولها و بعد به سيستم مي‌گيي اينستال و اكتويش كنه. در هيچ موردي حتي شما نياز به ايجاد table در ديتابيس هم نخواهيد داشت.

2)از نظر امنيتي خيلي كارش درسته. ماژولاش به مراتب بيشتر و قدرتمند تر هستند. براي مثال كافيه يك سري به http://pnphpbb.com بزنين تا ببينين فرقش با phpbb چقدره!

3)سيستم permission خيلي تر و تميزي داره و با ايجاد انواع و اقسام گروهها و دادن permission به اونا خيلي كارا ميشه كرد.

4)مهمتر از همه سيستم ساپورتشه. فقط برين به سايت اصليش سر بزنين تا ببينين چقدر با كلاسه. كافيه بدونين كه 48 هزار كاربر داره.

به اين هم توجه كنين كه خيلي تازه تر از phpnuke هست ولي با سرعت خيلي بيشتري داره پيشرفت مي‌كنه.

خلاصه‌ي كلام اين كه به نظرم فارسي‌كردن اون يك كار خيلي مفيدي خواهد بود. اين رو هم بگم كه امكانات باحالي براي ترجمه‌‌ي سايت به زبانهاي ديگه داره كه در نوع خودش خيلي با حال هستند.

پيشنهاد من ايجاد يك گروه فعال براي فارسي سازيه.!!

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام

اقا به نظر منم سامان درست ميگه..

البته فارسي كردن برنامه يك بحث ديگست كه پيشنهاد خيلي عالي هم هستش...

اما شما نبايد از ديد خودتون به اون رتبه بدين شايد شما خيلي چيزها رو در نظر نگيريد.. كافيه توي يك سري سايتهايي مثل hotscripts بريد و امتياز phpNuke و PostNuke رو با هم مقايسه كنيد... ميبينيد كه phpNuke خيلي رتبه بالاتري داره..امتيازاتي هم كه اونجا دادن اكثرا اهل فن هستندو اينكارن..البته خدايي نكرده سوء تفاهمي پيش نياد ولي گفتم بهتره از همه نظر بررسي كنيد برنامه رو...

مخلصيم
مجيد

سلام آقا مجيد! مرسي از جوابت

اين كه توي hotscript رتبه‌ي بالاتري داره به اين خاطره كه خيلي قديميتره و البته جا افتاده‌تر. كسي منكر اين نيست كه سايتهاي بيشتري دارن با phpnuke كار مي‌كنن. به اين توجه كنين كه اصلاً postnuke بر پايه‌ي phpnuke نوشته شده. يعني بعد از اين كه كلي از phpnuke گذشت يك سري آدم با توجه به ايرادات و نقاط قوتش سعي كردند سيستمي بسازند كه تمام نقاط قوت postnuke رو داره و تقريباً همه‌ي ايراداتش رو رفع كرده.

مهمترين چيزي كه من توي postnuke ديدم استانداردسازي خيلي خوب و ساپرت عالي اونه. اين چيز كمي نيست كه شما يك تعداد زيادي ماژول رو در زمان خيلي كم بتونين روي سيستم خودتون نصب كنين.

براي مقايسه‌ي اين دو هم بد نيست اينجا رو بخونيد.

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام

آقا ميتوني آدرس دقيقشو بدي؟! آخه من كه پيداش نكردم! :cry:

مجيد

kami_mz

Well-Known Member
سلام.
آقا اگه منظورتون براي ديدنه كه خود سايت با xooops ( يا همون postnuke ) ساخته شده.
براي دريافت فارسي شاز هم به بخش دريافت فايلش بريد :wink:

kami_mz گفت:
سلام.
آقا اگه منظورتون براي ديدنه كه خود سايت با xooops ( يا همون postnuke ) ساخته شده.
براي دريافت فارسي شاز هم به بخش دريافت فايلش بريد :wink:
سلام، postnuke با xooops خيلي فرق داره و دو تا چيز كاملاً مجزا هستن.

جدیدترین ارسال ها

بالا