png در ie

pezhman32

Member
سلام دوستان
راستش مي خواستم يه توضيح مختصر همراه با سورس كد نمايش عكس هاي png رو در مرورگرهايي مثل ie6 كه ساپورتش نمي كنن رو مرحمت كنين، درضمن سرچ هم زدم پيدا نكردم
فقط نگيد نميشه چون خودم ديدم كه ميشه، فقط كدش اينقدر شلوغ پلوغ بود كه هركار كردم نتونستم كد خالص رو از توش بكشم بيرون...
ممنون

آخرین ویرایش:

ARTA_ADOBE CO

Active Member
عزیز من اینجا یه سری سورس میدم بهت اما مشکل زیاد داره ها...

100% عملیه اما چه عملیی !
از IE فیلتری به نام progid:DXImageTransform.Microsoft.AlphaImageLoader(src='image.png', sizingMethod='scale

استفاده میشه هم جاوا اسکریپش هم CSS اون اما CSS کردنش یه باگی داره که اگه محدوده png تو بیتشر یا کمتر از مقداری خاص باشه
لینک توش بزاری غیر فعال میشه فلش بزاری توش هم همینطور ! فرض کن تو این هیرو ویری یک باگم داره !

و یه سری مشکلات دیگه که ممکنه در طراحی های خاص ببینی !

از من میشنوی هرچی یوزر IE 6.0 هست رو ایگنور کن ! بفرست برن واسه آپدیت ملعونا رو !!!!

جاواش : http://homepage.ntlworld.com/bobosola/pngtestfixed.htm
css: پیوشت شد !

پیوست ها

• PNG.rar
    76.4 کیلوبایت · بازدیدها: 6

pezhman32

Member
از من میشنوی هرچی یوزر IE 6.0 هست رو ایگنور کن ! بفرست برن واسه آپدیت ملعونا رو !!!!
دمت گرم، حرف دل ما رو زدي! فقط چون 40% كاربرا ie6 دارن اونم فقط بخاطر ويندوز xp و تقريبا" همشون هم افرادي هستن كه از كامپيوتر چيز زيادي سر در نميارن و بخش عمده اي از سفارش دهنگان طراحي وب رو تشكيل ميدن!!!:razz:!!! نمي تونم اينكارو توي سايتم بكنم...
كدها رو يه نگاهي مي كنم ببينم مي تونم ازشون استفاده بكنم يا باز بايد مزاحم بشم...
به هر حال ممنون

pezhman32

Member
سلام
عالي بود، ولي اون جاواهه فقط براي عكس ميشد نه براي بكگراند و css برعكس
خوب از تركيب اين دوتا كار تكميل ميشه و در مورد گزاشتن لينك كافي اين كد كوچولورو به فايل css ت اضافه كني (انقدر سيخ كردم كه اتفاقي به اين نتيجه رسيدم):
کد:
a {
	position: relative;
}
و همه ي لينك هات هم بايد اينجوري بشن:
کد:
<a href="$link" onClick="window.location='$link';">
كه البته با نوشتن چند خط جاوا اسكريپت ميشه اين رو هم اتومات كرد.
فكر كنم مشكلو حل كرده باشم:D
ممنونم كه كمك كرديد

آخرین ویرایش:

pezhman32

Member
الآن نگاه كردم ديدم يكي از كاربرا توي همون لينك css يه اشاره ي ناقصي به اين موضوع كرده بود، گفتم بگم كه يه وقتي سوء تفاهم نشه...

pezhman32

Member
سلام
يه سوال: مقاديري كه به sizingMethod ميشه داد بجز scale چيه؟! و براي background-image در css چه جوري ميشه يه مقدار مثل scale رو بهش داد؟!
ممنون ميشم جواب بديد

جدیدترین ارسال ها

بالا