Password & Case sensitive & Copy-Paste

mehdi58

Member
سلام
سوال اول )
چه جوری میشه یه Textbox رو که کاربر داخل اون کلمه عبورش را وارد میکنه به حروف کوچک و بزرگ انگلیسی حساس کرد یعنی اگه رمزش ALI هست حتما ALI رو قبول کنه و ALI رو قبول نکنه.
سوال دوم)
چه جوری میشه یه Textbox رو که کاربر داخل اون کلمه عبورش را وارد میکنه عمل COPY-PASTE را براش غیر فعال کرد.

datum

Member
سلام
دوست عزیز جوابتون تو هر کتاب Asp که بگردی پیدا میشه فقط یه کم همت میخاد که متاسفانه به خرج ندادی
انتظار نداشته باش که این سؤالت رو کسی جواب بده
موفق باشی

datum

Member
سلام
یه مثل چینی میگه اگه میخواهی کسی رو سیر کنی بهش ماهی بده و اگر میخواهی یه عمر سیرش کنی ماهیگیری یادش بده
دوست عزیز حرف شما کاملا متین , ولی شما نشسته تا لقمه دروستی بیفته تو گلوت اخه خودت هم یه کم همت به خرج بده درسته که اینجا یه انجمن برا رفع اشکاله ولی ما هم نباید انتظار داشته باشیم که کتاب نخونده به سوالاتمون جواب بدن شما دقت کردی که من به اکثر سوالاتتون جواب دادم هر چند پیش پا افتاده بود ولی چه طور ما اونجا زکات علمو دادیم حالا که به اینجا رسید بیمعرفت شدیم و حق زکات و خمسمون رو نمیدیم
حالا فهمیدی کی بیمعرفته؟
باز هم پیشنها میکنم کتاب زیاد مطالعه کنی

mehdi58

Member
آخه بعضی وقتا خمس و زکاتمون رو هم اشتباهی میدیم!!!
ضمننا شما از کجا میدونین که من کتاب خوندم یا نخوندم!!!
بعدشم کسی درخواست کد نکرده که شما اینجوری داغ کردی .
ضمننا شما زیادی مثل اینکه اهل تفاخر هستی!!!!( منظورت رو از سوال های پیش پا افتاده نفهمیدم !!! شما لطف کن برو توی همین فروم و توی سه صفحه اول سوالهایی رو که من مطرح کردم ببین. بعدش قضاوت کن و ببین چند نفر به اونها جواب دادن!!!!)
اگه این کاره ای بسم ا...

datum

Member
سلام
دوست عزیز من قصد ناراحت کردن شما رو نداشتم و اصلا هم اهل تفاخر نیستم چون یه تازه کارم ولی خداییش آدم باید انتقاد پذیر هم باشه خودت اگه یه کم تو تپیک ها بگردی میبینی فت و فراوون جوابه فقط باید یه کم حوصله به خرج داد اگر هم دقیقا جواب نگرفتی مشابهش رو پیدا میکنی یا حتی از روی سایت هایی که دوستان معرفی کردن یه چیزایی دستگیرت میشه اخه من معمولا اشکالاتم رو اینطوری رفع میکنم
حالا برای اینکه ناراحت نشی جوابت رو میدم :
شما اگر واقعا کتاباتون رو درست مطالعه کرده باشی در بخش توابع ASP , به توابعی مثل Ucase & filter بر میخوری که مشکل شما رو برا حروف کوچیک و بزرگ حل میکنه
برای غیر فعال کردن کپی و پیست هم باید امکان انتخاب و هم امکان انتقال و پیست کردن رو با دستورات جاوا از بین ببری اگه تو کتابایی که خوندی به جوابت نرسیدی باید یه سرچی تو گوگل کنی اون موقع فت و فراوون وبلاگ معرفی میکنن که البته باید مواظب بعضی از وبلاگ نویسها باشی که عوض کمک کردن هکت میکنن
به هر صورت امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم
موفق باشی ( این هم زکات ما )

mehradmoein

Member
چه بحث داراي حاشيه اي بود!!!! :D
من كه كاري به اين ندارم كه كسي دنبال چيزي رفته يا نه.اگه بتونم تمام سعيم رو مي كنم كه بهش كمك كنم.
دوست عزيزمون درست گفت.تابعي مثل UCase يا LCase براي بزرگ يا كوچك كردن تمام حروف يك نوشته هست ولي چه استفاده اي مي شه ازش كرد؟فكر نكنم كه به درد ايم كار شما بخوره چون شما مي خواهيد كه Case Sensetive باشه و استفاده از اون توابع نتيجه ي عكس داره.
شما بايد كدي كه براي تاييد رمز عبور استفاده مي كنيد رو اين جا بزاريد.اصلا از data base استفاده مي كنيد يا نه؟
اگه كدتون رو اين جا بزاريد من مي بينم كه چه مشكلي داره.

mehdi58

Member
سلام
بله از دیتا بیس هم استفاده می کنم
منتهی ابتدا کلمه عبور توسط الگوریتم درهم سازی میشه (Hashing) و بعد پاس داده میشه توی دیتا بیس
موقع چک کردن هم دوباره اون کلمه عبور با الگوریتم مورد نظر درهم سازی میشه و با کلمه موجود در دیتابیس مقایسه میشه.
مشکل من اینه که اگه کسی کلمه عبورش ALIa بود حتما ALIa را وارد کنه و نه alia

mehradmoein

Member
اگه مي شه كدتون رو اينجا بزاريد.
آخه هميشه case sensitive هست.نمي دونم چه برنامه اي نوشتيد كه اين كار رو انجام نمي ده.

datum

Member
دوست عزیز شما منظور من رو درست متوجه نشدی من گفتم توابع ucse و filter از ترکیب این دوتا و با یه سری شرط ها شاید بشه این مشکل رو حل کرد حالا اگه شما نظر بهتری دارید خوشحال میشم بشنوم
متشکرم

mehradmoein

Member
من كه تا كد رو نبينم نمي تونم هيچ نظري بدم.
وقتي كه از data base استفاده مي شه پس به احتمال زياد از sql هم استفاده مي شه.sql هم وقتي كه از where استفاده مي كنيد, case sensetive هست.پس ايشون از where استفاده نكردن.شايد از like استفاده كردن.
به هر حال كد رو بايد ببينم.

جدیدترین ارسال ها

بالا