Parallel

samsalek

Member
Chapter One:parallel

11.8.09.jpg

کلیپ کوتاه "موازی" که همین امشب فیلمبرداری،ادیت و آپلود شد!

دانلود مستقیم:
http://www.samsalek.net/upload/parallel.wmv
دریافت از رپیدشر:
http://rapidshare.com/files/266386671/parallel.wmv

تماشای فیلم کامل:
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=126635

آخرین ویرایش:

google_mz

Well-Known Member
سلام
ممنون. زحمت کشیدید.:rose:
اگر ممکنه در مورد کارتون بیشتر توضیح بدید. چه ایده ای داشتین؟ چقدر این کار به اون فکر اولیه نزدیکه؟
:)

samsalek

Member
سلام
ممنون. زحمت کشیدید.:rose:
اگر ممکنه در مورد کارتون بیشتر توضیح بدید. چه ایده ای داشتین؟ چقدر این کار به اون فکر اولیه نزدیکه؟
:)

ایده کلی بودن دو نفر در یک مکان در دو جهان موازی هست.
اما هدفی که کلیپ دنبال می کنه بیشتر الهام بخشی هست، کوتاه و سریع برای ایجاد
چند لحظه ی آرام بخش در فضایی متفاوت.

google_mz

Well-Known Member
سلام

قصد جسارت ندارم ولی فکر میکنید بدون این توضیح، مخاطب قادر به درک فضای کار هست؟ همون یه پلان که مرد نمایش داده میشه کافیه تا آرامش رو از مخاطب بگیره.(یعنی مخاطب درگیر رابطه این دو نفر میشه) ریتم کار به ظاهر کنده ولی تمپوی تندی داره. و همین عدم تعادل بین ریتم و تمپو مجال آرامش رو به مخاطب نمیده.(تمپوی تند برمیگرده به همون رابطه مجهول زن و مرد)

البته این صرفا نظر منه. تا نظر دوستان دیگه چی باشه.:)

آخرین ویرایش:

samsalek

Member
سلام

قصد جسارت ندارم ولی فکر میکنید بدون این توضیح، مخاطب قادر به درک فضای کار هست؟ همون یه پلان که مرد نمایش داده میشه کافیه تا آرامش رو از مخاطب بگیره.(یعنی مخاطب درگیر رابطه این دو نفر میشه) ریتم کار به ظاهر کنده ولی تمپوی تندی داره. و همین عدم تعادل بین ریتم و تمپو مجال آرامش رو به مخاطب نمیده.(تمپوی تند برمیگرده به همون رابطه مجهول زن و مرد)

البته این صرفا نظر منه. تا نظر دوستان دیگه چی باشه.:)

قرار شده این فیلم بشه بخش اول از یک سه گانه و شاید با تماشای همشون
ارتباط بهتری برقرار بشه و منهم بهتره که اونموقع یک سری توضیحات کلیدی بدم. بخش دوم رو به زودی آپلود می کنم.
توضیحی که من دادم پاسخی بود به سئوال، برداشت هر بیننده میتونه آزاد و متفاوت باشه
و نیازی نیست که حتما مفهومی که من در نظر داشتم دریافت بشه ولی خب واضحا" برای هر چیزی دلیلی در ذهنم بوده.
راجب ریتم کار دفاعیه ای ندارم، شاید بعضی از کاتها یکم طولانی هست ولی کل فیلم تنها یک دقیقس و بخاطر هماهنگی
بهتر با موسیقی لازم بود که بعضی طولانی تر باشند.
بازهم منتظر نظریاتتون هستم :)

google_mz

Well-Known Member
سلام

ممنون. از اینکه با حوصله جواب دادین. با شما موافقم که برداشت مخاطب آزاد و مربوط به خودشه. اما یکی از دقدقه های من اینه که تا حد ممکن برداشت مخاطب از اثر به هدفی که در تولید دنبال میکنم نزدیک باشه.
منتظر بخش دوم و سوم میمونم.:)

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
سلام سامی جان ... با کارای قبلی تون من انتظارم بالاتر رفته بود ... صادقانه بگم هیچ چیزی نتونستم از این فیلم برداشت کنم :d

البته وقتی می گین سه گانه است منتظر بعدش هاش می مونم تا بفهمم

موفق باشی دوست من

samsalek

Member
سلام سامی جان ... با کارای قبلی تون من انتظارم بالاتر رفته بود ... صادقانه بگم هیچ چیزی نتونستم از این فیلم برداشت کنم :d

البته وقتی می گین سه گانه است منتظر بعدش هاش می مونم تا بفهمم

موفق باشی دوست من

به طور شخصی اعتقاد ندارم که حتما" باید چیز مشخصی از تماشای یک فیلم برداشت بشه
میتونه فقط یک حس باشه .مثل سردرگمی! که شاید محصول ایده سازنده بوده باشه
(اشاره به فیلمهای Andrei Tarkovskyو Krzysztof Kieslowski یا Lars von Trierکه الهام بخش این کار بوده)
و شاید هم تماشای کاری چنین فقط ایده هایی به شما بده. البته متوجه نیاز در درک داستان
از سوی بیننده هستم و توضیحات کاملتری رو ارائه خواهم داد ولی با توجه به فضای پیش اومده ترجیح
میدم که بزارمش برای زمانی که کل کار آماده شده.

ripple.jpg

کار ساخت بخش دوم(تصویر بالا) تموم شده و بخش نهایی قراره که روز یکشنبه فیلمبرداری بشه و سعی می کنم
که در اون به برخی پرسشهای پیش آماده پاسخ بدم. در ضمن این اولین فیلمی هست که با دوربین معمولی
عکاسی می سازم به دلیل اینکه میخواستم فیلم آماتور گونه به نظر بیاد .. دوربین استفاده شده Canon EOS500D
ممنون از نظرت gigamax عزیز .. قطعا" این نظرات در ترکیب نهایی کار موثر خواهد بود و امیدارم کار نهایی به انتظارات شما پاسخ بده :)

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
دستت درد نکنه داداش!
خوب این چه فیلمیه میسازی؟؟؟:-?
این دو نفر رو بیار کنار هم شاد باشن زندگی کنن حال کنن.
همیشه باید جدایی و غم باشه؟؟؟:D
موفق باشی:rose:

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
:lol:
منظورم اینه که تلخی و غم هم چیز بدی که نیست
جزء زندگیه دیگه عزیز جان
نه عزیزم خیلی خیلی هم چیز بدی هست
زندگی دو روزه یه روزشم جمعس:lol:اگه بخوای رو ناراحتی و غم و دوری حساب کنی:mad: فایده نداره که!
جمعش که امام زمان میاد! در نتیجه یه پنجشنبه فقط وقت داریم:Dهمشو باید شادی کنی.
من خودم کسایی رو میشناسم که یه ریزه هم غم نداشتن تو زندگیشون:)البته من کسی نیستم که بخوام به کسی درس بدم.شعور فهمیدن فیلم و اینا هم در حد I Am a Window هست:shock::lol:.ولی
سعی کن همیشه چیزای شاد خلق کنی.مثلا اگه یه آهنگ غمگین بخونه کسی. خیلی خیلی هم توپ که باشه.نهایت کاری که میکنه بچه های 15-16 ساله شب تا صبح گوش میکنن.غمگین میشن. فکر می کنن دارن با آهنگ حال میکنن ولی اینجور نیس. ولی یه نقاشی . یه تبلیغ.یه کلیپ کوتاه. که شاد یا شاد کننده باشه. خنده دار باشه. خیلی خیلی بهتر هست.
موفق باشید:rose:

google_mz

Well-Known Member
نه عزیزم خیلی خیلی هم چیز بدی هست
زندگی دو روزه یه روزشم جمعس:lol:اگه بخوای رو ناراحتی و غم و دوری حساب کنی:mad: فایده نداره که!
جمعش که امام زمان میاد! در نتیجه یه پنجشنبه فقط وقت داریم:dهمشو باید شادی کنی.
من خودم کسایی رو میشناسم که یه ریزه هم غم نداشتن تو زندگیشون:)البته من کسی نیستم که بخوام به کسی درس بدم.شعور فهمیدن فیلم و اینا هم در حد i am a window هست:shock::lol:.ولی
سعی کن همیشه چیزای شاد خلق کنی.مثلا اگه یه آهنگ غمگین بخونه کسی. خیلی خیلی هم توپ که باشه.نهایت کاری که میکنه بچه های 15-16 ساله شب تا صبح گوش میکنن.غمگین میشن. فکر می کنن دارن با آهنگ حال میکنن ولی اینجور نیس. ولی یه نقاشی . یه تبلیغ.یه کلیپ کوتاه. که شاد یا شاد کننده باشه. خنده دار باشه. خیلی خیلی بهتر هست.
موفق باشید:rose:

سلام

آره. تاحدودی حرفت رو قبول دارم. کاری که شادی آفرین باشه دلنشینه ولی لزوما بهتر نیست. نمونش همین فیلمایی که تو سینماهاست...:)

پ.ن: آقای سالک بابت آف معذرت میخوام.

آخرین ویرایش:

samsalek

Member
reza2kn:
درسته که زندگی کوتاهه و باید شاد زیست
اما هیچ چیز بدون یک تضاد معنی نداره
ما می دونیم شادی چیه چون غم رو می شناسیم و همه چیز مکمل همه.

google_mz:
کدوم آف آقا مهدی؟

جدیدترین ارسال ها

بالا