open file !!!

Reza007

Member
من يك برنامه تايپ با ويژوال ساختم و فايلها با پسوند txt را طوري تنظيم كردم كه به جاي notepad با اين برنامه اجرا بشن ولي وقتي روي آنها كليك ميكنم برنامه اجرا ميشود بدون محتويات داخل فايل.اگر كسي ميدونه چطور ميشه يك برنامه در ابتدا محتويات موجود در فايل رو نمايش بده بمن كمك كنه

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
يعني ميخواي با يك برنامه ديگه اون فايلها باز بشه؟ :roll:

مجيد

Reza007

Member
بله ميخواهم با برنامه اي كه خودم نوشتم باز بشه.يعني مثل word كه وقتي يك متن رو روي آيكون آن drag & drop ميكني آن متن در محيط word باز ميشود در اينجا هم هر فايل با پسوند txt كه روي آيكون آن drag & drop ميشود برنامه با محتويات آن فايل اجرا شود
:?

saman_sweden

Active Member
من برنامه نويسي ويژال ديسيك را براي مدتي كنار كداشته ام اما راهنمايي كلي براتون مي كنم شما بايد از طريق فانكشنهايAPI بتونيد به ويندوز ريجستري فرمان بديد كه موقع استارت برنامه تان محتويات يه فايل را برات بخونه حتي ميتونه ايكون text يا هر فرمات ديگري را بخواهيد به ايكون مورد نظر خودتان عوض كنيد و حتي ميتونيد با كليك روي example.txt مستقيم اين فايل در داخل برنامه شما اجرا بشود
كد فانكشنها را ميتونيد از توي اون سه تا ديسكت msdn sunscriptions library پيدا كنيد و اگر برنامه msdn را نداريد ميتونيد از خود سايت مايكوسافت قسمت همون msdn بگرديد

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
آقا ميخواي بصورت خودكار اينكار انجام بشه يا دستي؟!

اگر دستي بخواي ميتوني روي فايل right click كني بعدش هم گزينه Open With رو بزني و بعدشم برنامتو انتخاب كني :roll:

مجيد

Reza007

Member
از شما خيلي متشكرم آقا سامان ,حداقل الان ميدونم بايد كجا دنبالش بگردم

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام

آقا يكي از دوستانم در اين مورد مشكل شما بهم اين جواب رو داد كه گفت بهتون بگم.. خودشن نميتونست بياد بنويسه:

راستش من 6-7 سال پيش همون كاري اين دوستمون ميخواستند انجام داده ام و براش هم كلي نوشته ام براي اينكه حوصله ميخواهد كه برم كد ها را از توي msdn بگردم ايشون بايد بره فانكشونهاي API را بخونه كه از توي kernel32.dll بتونه اون فرمان ريحستري را بخونه همينه راهش خود مايكرو سافت هم همين كار را ميكنه در ضمن كد حاضر و آماده توي خود سايت و يا سي دي هاي msdn هستش

مجيد

جدیدترین ارسال ها

بالا