Nikon Coolpix p510 یا Canon sx40

Amir storm

Well-Known Member
سلام
من دنبال یه دوربین Bridg یا همون DSLR Like هستم .... بعد از حدود 2 هفته هر جور سبک سنگین کردم دیدم این دوتا دوربین از هم رده های خودشون یه سر و گردن بالاترن ...
خلاصه من خودم از Nikon خیلی بیشتر خوشم میاد حالا خیلیا میگن عکساش نویزیه و Canon با کیفیت تره !!!
ولی خب Nikon هم زومش بیشتره هم 16 مگاپیکسله هم صفحه نمایشش با کیفیت تره قیمتشم پایین تره و GPS داره و ...
1 حالا من میخوام بدونم کیفیت عکس nikon p510 با canon sx40 محسوسه یا نه ... یعنی خیلی کیفیتشون فرق میکنه ؟؟؟ اگه زیاد فرق نمیکنه همون nikon رو بگیرم
2 nikon جای وصل شدن فلاش و میکروفون نداره ولی Canon داره . میخوام بدونم این واسه کانن یه برتری محسوب میشه یا نه؟؟
3 با این دوربینا میشه موزیک ویدئو درست کرد ... ؟؟ البته همین جوری خام نه ها خودم با after effects یه دستی به سر و روش میکشم ... با این حال میشه یا نه ؟؟ ( -میدونم که دارم یه فول فریم نمی خرم -)
4 در آخر هر جور نظر شخصی دارید بدبد

Jim Jim

Well-Known Member
چرا slr نمی گیری؟!
بحث نویز قابل کنترل هست و بستگی به ایزو داره
در مورد فیلمبرداری با دوربین های slr قبلا بحث شده
با این هم می تونی انجام بدی ولی محدودیت لنز پیدا می کنی و اینکه نیاز به میکروفون استریو داری
انتخاب دوربین تا حدی سلیقه ای هست و من خودم نیکون رو ترجیح می دم

Amir storm

Well-Known Member
دوست عزیز nevercom تشکر ...
من خودم قبلاً این مقایسه رودیده بودم
ولی مشکل اینجاست که همیشه مقایسه این سایت ها درست نیست
مثال : حسگر هردو یکی هست ولی نیکون 16 مگا پیکسل و کانن 12 مگا پیکسله ... تو این قسمت نظر همه میره طرف نیکون ولی
نیکون به علت مگا پیکسل بالا نسبت به کانن کمی نویزی هست ... پس کانن در زمینه نویز بهتر عمل کرده
همه چیز رو نمیشه از رو این مقایسه ها فهمید
:wink:

دوست عزیزJim Jim تشکر ...
دلیل اینکه SLR نمیگیرم به خاطر اینکه تورم توجیبم زیاد شده ... یعنی جیبم ورم کرده
بیشتر از یک و سیصد چهارصد واسه دوربین بودجه ندارم
تشکر از راهنماییات
منم نظرم رو nikon هست

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
من اون مقایسه رو خیلی مفید و کامل دیدم، مثلاً در همین موردی که فرمودین، بر اساس اندازه ی فیزیکی سنسور، رزولوشن واقعی رو 9.7 مگاپیکسل برای هر دو دوربین تخمین زده و از طرفی اندازه ی پیکسل کنون بیشتر از نیکون هست که بر طبق توضیحات سایت نتیجه ش کیفیت بهتر عکس بخصوص در شرایط نوردهی کم هست.
بر اساس همین مشخصات در زمینه ی فیلم برداری کنون بهتر عمل کرده
ضمن اینکه بر اساس تجربه ی شخصی، تا جایی که براتون مقدوره سمت دوربین لنز ثابت (غیرقابل تعویض) نرید.

جدیدترین ارسال ها

بالا