Fa mpeg player و مشکل ساختن یک slidbar مثل mp3player جهت جابجایی در لحظات فیلم

سلام دوستان . یک برنامه دارم می سازم که داخلش بخشی داره که فایلهای ویدوئی همون سی دی رو هم نشون میده.
مشکل اصلی اینجاست که میخوام مثل پلیر های mp3 یک slidbar یا "SEEKBAR" داشته باشه تا کاربر بتونه این امکان رو داشته باشه که روی لحظات فیلم مرور کنه و خیلی راحت فیلمو عقب یا جلو ببره.
کسی تا بحال چنین کاری کرده یا نه؟
اصلا چنین امکانی وجود داره ؟
یادتون باشه فقط یه فیلم نیست و در یک صفحه چندین فیلم قرار داره . که با زدن دکمه لینک هر فیلم اون فایل نمایش داده میشه. اینو گفتم که اگر تو کد نویسی تاثیر داره در نظر داشته باشید.
راستی کسی میدونه چطور میشه همین کار رو با فایل های فرمت *.vob یعنی dvd انجام داد؟

آخرین ویرایش:

MahmoodM30

مدیر <A href="http://forum.majidonline.com/forums/
تو انجمن و خود سمپل هیا بیلدر در این مورد نمونه مثال زیاده فقط کافیه سرچ کنید

دوست عزیز اول بخون مطلبو بعد یه چی ازخودت بگو من 2 ساعت تو این فروم فر خوردم اصلن کسی در این مورد تا حالا هیچ چی نگفته.
اولا من دارم یه برنامه ی پخش فیلمی میسازم نه موزیک پلیر. دوما این برنامه فقط ویدیو های خودم رو نشون میده نه مثل ویدئو پلیر های رایج. سوم من الان مشکل اساسیم اینه که وقتی فیلم داره پخش میشه نمی تونم یا slidbar برای فیلم بذار که کاربر بتونه فیلم رو جلو و عقب ببره.

MahmoodM30

دوست عزیز اول بخون مطلبو بعد یه چی ازخودت بگو من 2 ساعت تو این فروم فر خوردم اصلن کسی در این مورد تا حالا هیچ چی نگفته.
شما به تاریخ تاپیک نگاه کنید 7 تیر هست و امروز 16 تیر که شما پیگیر تاپیکتون شدید پس شما فکر نکنم چیزی رو سرچ کرده باشید یا دنبالش بوده باشید
تو اگه چند روزه به انجمن اومدی من چندین ساله اینجام پس میدونم چی به چی هست تو انجمن. همون بهتر که تو انجمن فر بخورید تا یاد بگیرید که اینجا کسی به شما بدهکار نیست

اولا من دارم یه برنامه ی پخش فیلمی میسازم نه موزیک پلیر. دوما این برنامه فقط ویدیو های خودم رو نشون میده نه مثل ویدئو پلیر های رایج. سوم من الان مشکل اساسیم اینه که وقتی فیلم داره پخش میشه نمی تونم یا slidbar برای فیلم بذار که کاربر بتونه فیلم رو جلو و عقب ببره.
قرار نیست که همه این چیزایی رو که شما میخوایین دقیقا نمونش تو انجمن باشه باید خودتون بر اساس نمونه های دیگه یاد بگیرید و کارتون رو جلو ببرید

booyebaran

Well-Known Member
دوست عزیز
وحید چنگیزی1360

ماشاالله سنتون هم بالاست بچه که نیستین. یه خورده رعایت کنین. حتما باید ازمون پول بگیرن تا درس صحبت کنیم.این جای تشکره به آقا MahmoodM30 هستش الان. خوب شما جستجو کنین انجمن رو بعدشم اینجا خودت ببین چقد هزینه کردن و بچه ها همه وقتشون رو میزارن و انرژیشون رو میزارن و رایگان همنوعانشون رو هدایت میکنن. من حتی دیدم توی انجمن که بچه ها به انگلیسی زبون ها هم میکنن شما که هموطنمونی. وقتی یه چیزی رایگان به دستمون میرسه خوبه یه خورده خودمونم مراعات کنیم.

شما به تاریخ تاپیک نگاه کنید 7 تیر هست و امروز 16 تیر که شما پیگیر تاپیکتون شدید پس شما فکر نکنم چیزی رو سرچ کرده باشید یا دنبالش بوده باشید
تو اگه چند روزه به انجمن اومدی من چندین ساله اینجام پس میدونم چی به چی هست تو انجمن. همون بهتر که تو انجمن فر بخورید تا یاد بگیرید که اینجا کسی به شما بدهکار نیست
قرار نیست که همه این چیزایی رو که شما میخوایین دقیقا نمونش تو انجمن باشه باید خودتون بر اساس نمونه های دیگه یاد بگیرید و کارتون رو جلو ببرید

اولا همون موقع جوابیه شما از طریق ایمیل بهم گزارش شده بود ولی چون چرند بود و بدردم نمی خورد در اون زمان بهش جوابی ندادم. دوم اینکه گفتم شاید برخی با دیدن جوابیه شما به اشتباه فکر کردن جواب قطعی و صحیحی دادین "که ندادین." این شد که امروز تصمیم گرفتم جواب بدم.
سوم اینکه پس وقتی خودت هم میدونی نه مثل این پروزه تو فروم هست نه مورد مشابهی برای چی الکی میگی برو تو تاپیک ها نگاه کن دقیقا همین مطلب هست؟!
خو عزیز من شما بدهکار به من نیستی ولی دلیل هم نداره چیزی نمی دونی الکی اظهار نظر کنی.

دوست عزیز
وحید چنگیزی1360

ماشاالله سنتون هم بالاست بچه که نیستین. یه خورده رعایت کنین. حتما باید ازمون پول بگیرن تا درس صحبت کنیم.این جای تشکره به آقا MahmoodM30 هستش الان. خوب شما جستجو کنین انجمن رو بعدشم اینجا خودت ببین چقد هزینه کردن و بچه ها همه وقتشون رو میزارن و انرژیشون رو میزارن و رایگان همنوعانشون رو هدایت میکنن. من حتی دیدم توی انجمن که بچه ها به انگلیسی زبون ها هم میکنن شما که هموطنمونی. وقتی یه چیزی رایگان به دستمون میرسه خوبه یه خورده خودمونم مراعات کنیم.
داداش اخه اصن این چیزی که من میخوام تو هیچ تاپیکی نیست اصلا نخونده سوال منو الکی یه چی نوشته برا خودش.
در ضمن من خیلی گشتم تا زمان گذاشتن همین تاپیک حداقل مطلب مشابهی در انجمن نبود . منم برای همین این سوال رو گذاشتم تا هر کس مثل من این مشکل رو داره بتونه راحت پیدا کنه.

دوستان اگه تاپیکی سراغ دارید که در این مورد مطلب گذاشته شده. لینک بدید ممنون میشم. "لطفا از نوشتن مواردی مثل سرچ کنی پیدا میشه/ تو کتابش نوشته/ تو سایت گوگل هم سرچ کردی؟! / و... خودداری کنید . اگر بلد هستید فقط جواب رو بذارید تا همه رفقا بتونن استفاده کنند.
بازم ممنون از همگی

محمدمهدی

Well-Known Member
آقای چنگیزی، اینکه آقا محمود به شما میگه هست، کاملا درسته، شاید انتظار داشتی که لینکش رو هم بده. اما هر کسی شخصیتی داره و صبر و حوصله و وقتی. شما طلبکار که نیستید؟! ایشون یکی از حرفه ای ترین کاربرای این انجمنه که برای هزار تا دلیل از جمله پیشرفت کشورش داره به یه کاربر بدون اطلاع (شما) میگه که مثال مورد نظر شما نه به صورت متراکم، بلکه به صورت پراکنده موجود هست. بنده هم تایید میکنم و از راهنمایی ایشون تشکر می کنم، شاید من هم ترجیح بدم به من صرفا گفته نشه که جستجو کن و یه سر نخی هم بدن اما باز هم دلیل نمیشه از این لحن استفاده بشه. در هفته چندیدن بار این طور سوال ها پرسیده میشه و پاسخ داده میشه. کاربرای بسیار زیادی از ایشون چیز یاد گرفتن از جمله خود بنده.
این لحن شما انقدر زننده و زشت هست که هر کی بود جوابتون رو هم نمی داد. کاملا معلومه که ایشون با دقت سوال شما رو خونده و می تونم بگم که نخونده هم می تونست حدس بزنه.
همچنین شما سوالتون درست شرح ندادید. می تونستید با استفاده از املاء درست، گذاشتن تصاویر و بخشی از پروژه که کار کردین و نصفه مونده سوالتون رو دقیقتر بپرسین.

ضمن اینکه به نظرم میرسه که باید از آقا محمود عذر خواهی بشه، بدون در نظر گرفتن حاشیه ای که درست کردید تلاش می کنم از صفر پاسختون رو بدم. اون چیزی که مد نظر شما هست همون ویدیو پلیر معمولی هست که مثالش توی پوشه ی مثال خود ام ام بی هم هست :
Program Files\Multimedia Builder498\Samples
اما شما باید با قرار دادن دکمه هایی که از تصاویر بندانگشتی ویدیو هاتون درست کردید و دادن آدرس مستقیم با دستوری شبیه به :
VideoLoad
ویدویو رو بار گذاری و با دستوری شبیه به
VideoPlay
آون رو پخش کنید تا شبیه ویدیو پلیر معمولی نباشه و مستقیم فایل رو پخش کنه.
بعدش احتیاج دارید که سیک بار بسازید و توی پروژه قرار بدید و با این سیک بار که با سیک بار mp3 پلیر فرق چندانی نداره نسبت به پوزیشن ها تصاویر مربوط به اون قسمت سیک بار رو روی یک اسلایدر نشون بدید.
اسم شیء اصلی سیک بار (Seek Bar) هست. مگر اینکه بخواهید روی این شیء یک اسلایدر هم قرار بدین. یعنی مثل Youtube بخواهید وقتی موس روی سیک بار اومد، اسلاید هایی هم از موقعیت زمانی کار نمایش داده بشه که در اینصورت کارتون سخت میشه، اما به نظرم میشه مثالش رو ساخت و شاید از بین این همه مثال موجود در انجمن کسی اینکار رو کرده باشه.
در مورد ساخت سیک بار مثال هست که یه نمونش اینه :
http://forum.majidonline.com/threads/205948-مشکل-در-سیک-بار-در-هنگام-ف
در مورد نمایش تصویر هم که مثال های زیادی هست.
در مورد ویدئو پلیر هم .همینطور.

تو مرحله ی بعد اگه می خوای کار اصولی باشه، شما می تونی با دو تا آبجکت ویدیو یا ترکیب با پلاگین این کار رو انجام بدی و مثلا با Rewind کردن و گرفتن چند تصویر از موقعیت ها اینکار رو انجام بدی اما کاملا اصولی نیست. چون روی سی دی و امثالهم فایل ها به صورت خطی خونده میشن و استفاده از روش هایی که حکم ترفند رو دارن سرعت کار رو خیلی کم میکنه.
درستش اینه که یا ویدیو پلیر فایل رو قبل از اجرا تحلیل کنه و بندانگشتی بسازه. یا مثل DVD پلیر ها اینها قبلا ثبت شده باشه و شما صرفا بخونی. و تا اونجایی که من میدونم انجام اینکار روی ام ام بی نیازمند پلاگین هست.
برای اینکه متوجه بشی چی میگم به نرم افزار Nero Vision مراجعه کن ببین چطوری منوی دی وی دی میسازه.

اما چون میگید فایل های خودتونه و مثل پلیر نیست (به سختی منظورتون قابل فهمه) یعنی ویدئو ها و پلیر، هر دو اختصاصی هستند. میشه خودتون از قبل با یه نرم افزار ثبت تصویر از فیلم، یک منبع داده از تصاویر مربوط به زمان های مختلف درست کنید و اون ها رو در جایی ذخیره داشته باشین و به وقت لزوم در کنار سیک بار نمایش بدید.

در مورد پخش VOB یا فرمت های خاص هم میشه از چیزی شبیه KLiteCodec استفاده کرد که باز هم در مورد پخش دی وی دی، به علت وجود منو های دی وی دی و چند قسمته بودن فایل های حجیم، به مشکل بر خواهید خورد و باید از پلاگین هایی که برای پخش فیلم دی وی دی طراحی شدن استفاده کنید. که گمونم یکی بیشتر نیست.

در ضمن می تونی از پلیر های آماده ی فلش توی ام ام بی استفاده کنی. اما برای بند انگشتی درست کردن از لحظات مختلف فیلم همچنان داستان داری.

در کل خواستم عرض کنم که به نظر میرسه شما ناخواسته در کل مجموعه ای از سوال های ساده و پیشرفته ای رو پرسیدید که صرفا مخصوص نیاز شماست و نمی شه یه جواب ساده گفت و همه چی حل بشه. هر کدوم از عرایض بنده صرفا سر نخی بود که خودتون باید قبل از درخواست یه اطلاعات مختصری دربارش کسب می کردید. به اطلاعات بیشتری احتیاج دارید و برای پیدا کردن چیزهایی که احتیاج دارید جستجوی خوب یا کافی یا شاید درست رو به عمل نیاوردید.

و برای پست آخرتون باید عرض کنم که بنده توی گوگل سرچ کردم و پیدا شد. (بیش از 30 مورد کاربردی - امتحان کنید)
توی فایل راهنمای ام ام بی با زدن F1 کلی سر نخ پیدا کردم.
توی پوشه ی مثال های ام ام بی هم همینطور.
توی کتاب های بیلدر از جمله کتاب مرجعی که اینجا ساخته شده هم همینطور.
توی انجمن که بالای 20 مثال از قسمت های مختلف سوالتون رو که بدون جستجو فقط خودم دیدم.
توی پلاگین ها ام ام بی
توی فاروم های خارجی
و در خواست مودبانه از دوستان و اساتید
و پرسیدن سوال فقط در جایی که برام نامفهومه و بعد از تلاش خودم احتیاج به راهنمایی پیدا می کنم، نه درخواست یک پروژه ی کامل.
و تلاش و کنجکاوی خودم که بیشتر از هر چیزی احتیاجه.

(اجازه بدید ما لقمه رو نجویم. دهنی میشه.)

موفق باشید.

آخرین ویرایش:
دوست عزیزم محمد مهدی. احسنت.
این جواب کامل و قانع کننده. هم لینک داره هم لینکی که دادی دقیقن همونیه که میخواستم. بسیار مفید و جامع.
و در ضمن من به کسی توهینی نکردم که معذرت خواهی لازم باشه. اگر اون دوستمون هم به همین نحو پاسخ میدادن خیلی بهتر بود.
فرق فروم با گوگل همینه. گوگل میگه سرچ کن جواب بهت بدم. فروم میگه بپرس تا پاسخ رو بهت بگم.
باز هم از لطف همه دوستان ممنون

MahmoodM30

و در ضمن من به کسی توهینی نکردم که معذرت خواهی لازم باشه. اگر اون دوستمون هم به همین نحو پاسخ میدادن خیلی بهتر بود.
کسی نیازی به معذرت خواهی شما نداره
امثال شما بدون اینکه تلاشی کنن میخوان مفت یه چیزی بدست بیارن و من هیچ وقت به این اشخاص کمکی نمیکنم

جدیدترین ارسال ها

بالا