Motion Capture

این ایده جدیده داره منو می کشه!! چرا به فکر کس دیگه ای نرسیده بود؟! چرا اول من باید این ایده به ذهنم برسه؟!!
تا وقتی این جدیده هست اون قبلیه رو روش کار نمی کنم! البته می دونید که نمی تونم به صورت عمومی بگم ایده م چیه! اما با بعضی از دوستان در موردش حرف می زنم!
اونایی که موشن کپچر دارن زود بفروشن تا نخورده سر قیمتش!!
نانو قراره که ایندفه بترکونه!! :twisted:

آها در مورد هزینه ها! بنا به دلایلی الان اونایی که قراره ازشون بپرسم، دانشگاه نمی رن! بچه های امیرکبیر می دونن چرا! مسئله مربوط می شه به سایت کامپیوتر دانشکده علوم کامپیوتر!!
به هر حال اصلا بازار مشخصی برای تجهیزات مورد نیاز ما وجود نداره! فقط باید از واسط استفاده کرد!

vahid_3d

Active Member
خیلی جالب بود.همه حرکاتی که انجام می دهید رو اطلاع بدید .

به قول دوستان، من از هر لحاظ مجهولم! تو امیرکبیر درس نمی خونم اما زیاد اونجا می رم!
حالا این خصوصیارو بی خیال! صبر کنید ببینم با این جدیده چیکار می خوام بکنم؟!
با تحقیقی که کردم به این نتیجه رسیدم که 99 درصد قیمت، به قیمت دوربین بستگی داره (6 تا دوربین قوی می خواد!!)

vahid_3d

Active Member
به قول دوستان، من از هر لحاظ مجهولم! تو امیرکبیر درس نمی خونم اما زیاد اونجا می رم!
حالا این خصوصیارو بی خیال! صبر کنید ببینم با این جدیده چیکار می خوام بکنم؟!
با تحقیقی که کردم به این نتیجه رسیدم که 99 درصد قیمت، به قیمت دوربین بستگی داره (6 تا دوربین قوی می خواد!!)
آخرش ما نفهمیدیم می خواهی با دوربین کار کنی یا حسگر های نوری.
اگر از حسگر های نوری پی در پی و لیزر استفاده کنی فکر کنم جالب بشه.ولی همون 6 تا دوربین رو هم انجام بدی خوبه.ولی یک سوال.اینکه نرم افزار می سازی یا سخت افزار(یعنی نرمافزاری می سازی که از شش تا دوربین استفاده می کنه یا سخت افزار خوبی می سازی)

vahid_3d

Active Member
لطفا بیشتر توضیح بدید که جای سوال نمونه.در ضمن یه سوال خارج از بحث: Ic TBA820 با چه آی سی هایی مشابه است.
خارج از بحث بود.فقط لازمش دارم.

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
به سلامتي من اومدم تو فروم !!
چقدر موشن کپچر طرفدار داره . چون همه می خوان کارشون حرفه ای از آب در بیاد و حسابی کیف کنن .
محمد که میگه میسازم یعنی میسازه . من منتظرم
برای دوربین هم نانوجان باید دوربینهایی تهیه کنی که :
1- مهمتر از رزولوشن و تعداد رنگ، قدرت تفکیک و کنتراست بالایی داشته باشن.
2 - از طریق یک پورت به طور مستقیم به یک رابط و سپس از یه رابط به کامپیوتر وصل بشن حالا یا از آی لینک و فایر وایر یا از چیز دیگه
3- لازم نیست وی سی آر داشته باشن . (قسمت ضبط کننده دوربین که روی نوار یا دی وی دی ضبط می کنه)
4 - نرخ فریم برداری در ثانیه بالایی داشته باشه . یه چیزی بیشتر از 60 فریم بر ثانیه . تا در حرکتهای سریع دچار مشکل نشه و مارکت خودشو خودشو گم نکنه

برای بدست آودن قیمتهای دوربینهایی که برای موشن کپچر استفاده میشن یه سری به این سایته بنداز
http://www.inition.com/inition/product.php?URL_=product_mocaptrack_sdeviation&SubCatID_=59
خیلی خیلی خوبه
قیمت + قاببیتها + نرم افزارهایی که پشتیبانی می کنه

البته همونطور کی می بیبنی قیمتها یکم بالاست:D

در ضمن در موشن کپچرهای حرفه ای از چیدمان مثلنی استفاده میشه تا تراکت اگه از یک دوربین گم بشه تو دو تای دیگه باشه
بازم اگه چیزی خواستي بگو برات بذارم(البته قصد جسارت ندارم ها)

فعلا بودجه و نیروی کاری سخت افزار رو نداریم! مجبوریم نرم افزار کار کنیم
من فقط بخش نرم افزار و مدیریتش رو کار می کنم. البته اون ایده دومیه لیزره! اما دوستان گفتن که فقط آدمای بی کله ای مثل پیتر جکسون هستن که ممکنه از سیستم من استفاده کنن! بقیه دنبال راه راحت تر می رن (یعنی همون موشن کپچر های بازار رو می خرن!)
به هر حال من کارمو می کنم! توکل به خدا!

gigamax

محمد جان یه بی کله دیگه هم به لیستت اضافه کن . بی صبرانه منتظر کارت هستم . چون می دونم که می تونی

gigamax

محمد یه پیشنهاد دارم . با نرم افزاری مثل مکس چیدمان دوربینتو روی یه کاراکتر متحرک امتحان کن تا اشکالات غیر منتظرش رو ببینی . چطوره ؟

Miladbat

Well-Known Member
من این چند پست آخر فهمیدم قصد تون چیه !!!
این کار رو برنامه نویس شرکت ما انجام داد جواب میده فقط چند دوربین تا معمولی رزولوشن بالا می خواد.
این لینک دوربین مخصوص mocap شما میتونید از دوربین معمولی استفاده کنید.

آخرین ویرایش:

vahid_3d

Active Member
فعلا بودجه و نیروی کاری سخت افزار رو نداریم! مجبوریم نرم افزار کار کنیم
من فقط بخش نرم افزار و مدیریتش رو کار می کنم. البته اون ایده دومیه لیزره! اما دوستان گفتن که فقط آدمای بی کله ای مثل پیتر جکسون هستن که ممکنه از سیستم من استفاده کنن! بقیه دنبال راه راحت تر می رن (یعنی همون موشن کپچر های بازار رو می خرن!)
به هر حال من کارمو می کنم! توکل به خدا!
خوب حالا می تونیم بهتر بحث کنیم که در مورد نرم افزار باشه یا سخت افزار.خوب گفتید که نرم افزار . اگه برنامه نویسیتون خوب باشه من یه طرح بهتون می دم در موردش فکر کنید.
من این چند پست آخر فهمیدم قصد تون چیه !!!
این کار رو برنامه نویس شرکت ما انجام داد جواب میده فقط چند دوربین تا معمولی رزولوشن بالا می خواد.
این لینک دوربین مخصوص mocap شما میتونید از دوربین معمولی استفاده کنید.
یکمی دربارش توضیح بدین. البته فکر کنم با تمام دوربین ها باشه.

خوب ببینید! سیستم ما از یه سری روابط مثلثاتی استفاده می کنه! بعضی مواقع موشن فرد مورد نظر دو متر تکون می خوره. اما چیزی که دوربین باید کپچر کنه چند میلیمتره!!
به همین دلیل دوربین باید خیلی قوی باشه!
خوبی این طرح اینه که خطای پرسپکتیو دوربین رو به صفر نزدیک می کنه و برای موشن برداری از کاراکتر هایی که مدل سه بعدی شون خیلی بزرگ هستن، مناسبه!
خوبی بعدیش اینه که شکل اسکلت مشخصی نداره! خیلی راحت می شه به هر انسان و حیوان و ماشینی وصلش کرد.
بدیش اینه که دردسر زیادی داری و در بازار با استقبال مواجه نخواهد شد! چون حداقل به 12 متر فضای اصلی و چند برابر برای هر ضلع از هر جهت به فضای فرعی نیاز داره. و این رابطه هم طوریه که اگر فضای اصلی بیشتر بشه، فضای فرعی، n به توان 3 ضربدر عدد ثابت برابر می شه!

Miladbat

Well-Known Member
روی مفصل های کاراکتر نقاطی متمایز شده سه تا دوربین از سه زاویه فیلم می گیرن بعد سه فایل ایجاد شده با یه برنامه نقاط را توی فضای سه بعدی نمایش در میاره و به صورت فایل bvh بیرون میده .

gigamax

اصول تمام موشن ها كه همينه محمد جان . البته شايد شما قسمتهاي ديگشو نگفتي

vahid_3d

Active Member
خوب قرار بود براتون تصویرش رو بذارم.ولی دیروز واقعا گرفتا بودم.
نانو جان خیلی داری پیچیدش می کنی.چون خیلی راه های راحت تری وجود دارد. با پرده های رنگی و چند تا رنگ مخالف و کمی برنامه نویسی می شه خیلی راحت این کار رو انجام داد.اگه می گید چرا خودم نمی کنم چون برنامه نویسی خیلی ابتدایی بلدم.

جدیدترین ارسال ها

بالا