Messenger براي شبكه داخلي ؟

giahchin

Member
سلام
دنبال يك برنامه مي گردم كه توي شبكه داخلي (كابلي) كاربران بتونند براي هم پيغام بفرستند و امكان ذخيره پغامها شون رو داشته باشند . يه چيزي تو مايه هاي Outlook Express

كسي سراغ نداره ؟

sirvan

Member
Microsoft Outlook
منتها یه میل سرور میخوای
البته قابلیتهایی که به تو میده اینقدری هست که نامه نگاری روزانه و حتی ارتباطات لفنی یک افیس را حذف میکند.

giahchin

Member
آيا ميشه توي يك شبكه داخلي ميل سرور درست كرد ؟

مثلا از همون سرور داخلي استفاده كرد ؟

كار خيلي سختيه ؟

sirvan

Member
مطمئا نیستم که آیا با سرویس POP3 ویندوز 2003 بتونی به خواسته ات برسی اگه که بشه با اون outlook رو تحت شبکه کرد به طوری که Task Sharing و دیگر قابلیت ها رو هم داشت.
ولی اینو بدون که Exchange Server خیلی خیلی کامله و به همون نصبت مشکل.

amirhosein2004

New Member
البته كه مي‌شه در يك شبكه داخلي هم ميل سرور داشت. براي اين كار به چند چيز نياز داري دوست عزيز:
1- يك سيستم متصل به شبكه كه اصلا هم لازم نيست ويندزو 2000 يا 2003 سرور باشه.
2- يك نرم افزار ميل سرور مثل MDaemon كه روي رو اون دامنه ميلهات رو تعريف مي‌كني
3- يك سرور dns كه آدرس آي‌پي كامپيوتري كه سرور ميل روشه رو در اختيار ديگران قرار بده. تازه به اينهم نيازي نيست. ميتوني از همون فايل hosts كه در همه ويندوزها هست استفاده كني.
با انجام دادن كارهاي بالا بقيه به راحت مي‌تونن از طريق ميل سروري كه درست كردي نامه‌هاشونو حتي براي بيرون از شبكه هم بفرستن چه برسه به شبكه داخلي. البته اينكه نامه‌ها رو بشه براي اينترنت هم فرستاد يكم بيشتر توضيح مي‌خواد كه چون طولاني مي‌شه حوصله‌ات رو سر نمي‌برم.
يه نكته هم راجع به اون چيزي كه sirvan گفته بگم. من كه در ويندوز 2003 سرور pop3 نديدم. فقط در IIS يك سرويس SMTP هست كه با اون ميشه نامه‌ها رو به مقصد يك سرور ميل ديگه ارسال كرد و درواقع براي استفاده سايت‌هاي وب موجود روي IIS طراحي شده. نمي‌دونم شايد باشه و من نديدم در 2003.
در ضمن نرم‌افزار ميل سروري كه گفتم خيلي ساده‌تر از Exchange هستش.

موفق باشي

giahchin

Member
امير جان سلام.
اولا ورود شما را به اين سايت خوش آمد ميگم :lol:
ثانيا از اينكه اينطور با حوصله به سوالات جواب ميدي جاي تشكر داره 8O
راستش من شبكم رو با حدود 24 كاربر راه انداختم و سفارش سرور رو هم دادم ولي هنوز به دستم نرسيده . فعلا شبكم سرور نداره ولي به محض اينكه سرورم اومد از اطلاعات شما استفاده خواهم كرد :wink:

re_at

New Member
سلام دوستان
براي چت كردن و همچنين ارسال فايل و پيغام در شبكه داخلي مي توان از نرم افزار زير استفاده كرد.

Vypress Chat
آدرس : www.vypress.com

با تشكر
re_at
:)

saman.itc

New Member
سلام
خود microsoft يه نرم افزار فوالاده داره كه كسي ازش خبر نداره
اين نرم افزار غيره اين كه Messenger هست خيلي امكانات ديگه هم داره كه يكي از اون ها اين كه شما ميتونيد سيستم استاد شاگرد پياده كنيد يعني همه سيستم ها بتونن مانيتوره استاد ببينن تو مانيتوره خودشون اسم اين نرم افزار NetMeeting كه توي همه ورژن هاي ويندوز هست آدرسش هم C:\Program Files\NetMeeting هستش كار كردن باهاش خيلي راحته اگر تو كار كردنش مشكل داشتين يه mail بزن بهم كمكت ميكنم [email protected]

sarvar

New Member
براي چت در شبكه از برنامه winchat كه از امكانات خود winxp هست مي توان استفاده كرد
start/run/winchat

جدیدترین ارسال ها

بالا