MD5 Hash PlugIn

BEHESHT

Well-Known Member
بسم رب الشهدا

سلام خدمت همه دوستان عزیز

خب بریم سراغ معرفی MD5) : Message Digest 5)

ام دی فایو : یک الگوریتمی ریاضی هستش که رشته های با طول متفاوت رو می گیره و سپس یک رشته با طول 32 کارکتور تحویل می دهد که میشه گفت به طور حتمی MD5 هیچ رشته ای با هیچ رشته ی دیگری برابر نیست

و از خصوصیات قطعی و اجتناب ناپذیر این الگوریتم این هستش که بلا شک غیر قابل بازگشت هستش

این خلاصه ای از این الگوریتم بود برای شناخت بیشتر اینجا مراجعه کنید

کابرد های این الگورتیم:

1. برای کد گذاری پسوورد (اگر نیاز به توضیح بود بفرمایید توضیح بدم)

2. برای مقایسه انواع فایل و رشته ها با یکدیگر

3. برای رمز نگاری که نیاز به باز گشت نداشته باشد (مثلا تو ساختن سریال برای قفل ها)

و...

خب دوستان پیشنهادی ، انتقادی و سوالی داشتند در خدمتیم

جا داره از جناب استاد Free Man تشکر کنم اول بابت این که از پایه ی دلفی به من کمک کرده تا امروز که هم بدون مثال متن باز ایشون توانایی این کار رو به هیچ عنوان نداشتم:rose:

پلاگین به همراه demo ضمیمه شد:

پیوست ها

• MD5.rar
    194.7 کیلوبایت · بازدیدها: 239

silvercover

کاربر متخصص
تشکر بابت لطفت. ضمن اینکه MD5 چند سالی هست شکسته شده، یاد اوری میکنم برای پروژه های معمولی امنیت خوبی رو به ارمغان میاره و برای پسوردهایی که داخل دیتابیس ذخیره میشن خوب هست.

ضمنا پلاگین SQLite هم این تابع رو داره و دوستان می تونن ازش استفاده کنند.

flat_00

Member
سلام ممنون از شما
یک سوال داشتم راحی هست که کد md5 رو به حالت اولیه بر گردوند
یعنی این کد 32 کاراکتری رو دوباره به متن بالاش تبدیل کرد؟

BEHESHT

Well-Known Member
و از خصوصیات قطعی و اجتناب ناپذیر این الگوریتم این هستش که بلا شک غیر قابل بازگشت هستش

عرض کردم نخیر به هیچ عنوان ممکن نیست مگر به روش B-Force که روش آزمون و خطاست یعنی تقریبا شانسی که اگر تعداد کارکتور ها به بالای 10 عدد برسه و یا توش از علامت سوال یا تعجب استفاده بشه زمان جواب دادن این روش به 10 الی بینهایت سال به عقب می یوفته

جدیدترین ارسال ها

بالا