قالب MClaren P1

ehsan_62

Well-Known Member
سلام
این اولین تجربه من تو ساخت ماشین سواری هستش بعد از چند سال ....
چرا دروغ بگم ! یه 206 یه زمانی نصفه کاره مدل کردم :green:
مدل توی حالت Smooth Mesh Preview هستش و به پولیگان معمولی تبدیلش نکردم .... شایدم همین مشکلی ایجاد کرده باشه .... شایدم نه ... نمیدونم ! :-? ...فکر نکنم ...ممکنه .. چون احتمالش هست :green:
طرح زمینه از خودم بود البته از بافت توی خود مایا هم کمک گرفتم ...متریال زمین هم وجود خارجی نداره با تست و خطا درستش کردم
آهان یادم رفت ..... بعضی جاهای ماشیم از فیبر کربن هستش مثل کنار درها .....
از جهات دیگه هم رندر میزارم ... گفتم فعلا اینا بزارم تا اینجا مشکلاتش را بفهمم و توی رندهای بعدی اصلاحش کنم
.... امیدوارم دوست داشته باشید . نظری یا انتقادی هم داشتید خوشحال میشم بگید ....:rose:
ممنون

=========================
ویرایش : رندر چهارم و پنجمرا اضافه کردم البته بعد از چند ماه ... ممنون از دوستانی که لطف داشتند ... خودم بدم نیومد از این یکی ... امیدوارم دوست داشته باشید . ممنون میشم نظرتون را برام ذکر کنید ... :rose:

پیوست ها

• MCLaren P1.jpg
    MCLaren P1.jpg
    670.8 کیلوبایت · بازدیدها: 127
  • mclaren p2.jpg
    mclaren p2.jpg
    884.5 کیلوبایت · بازدیدها: 115
آخرین ویرایش:

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام به به .... خیلی کار با ارزشی شده.
دوستان گلی مثل سینا تهرانی باید بیان روی مدلینگ نظر بدن .اما از دید بنده کار در حد عالی هست.
فضای استدیو خوب شده اما می تونست بهتر بشه
توی این جور کارها حتما سعی کن اول راه اگه هستی از استدیوهای آماده کپی بزن.archinterior 20 و archexterior 15 , 11 می تونه خیلی کمک حالت باشه
و اینکه سعی کنی اثار معروف دنیا رو کپی بزنی
از نظر من اگه رندر بهتری بگیری کار کاندیدا هست برای تاپ گالری هفته آینده

ehsan_62

Well-Known Member
سلام به به .... خیلی کار با ارزشی شده.
دوستان گلی مثل سینا تهرانی باید بیان روی مدلینگ نظر بدن .اما از دید بنده کار در حد عالی هست.
فضای استدیو خوب شده اما می تونست بهتر بشه
توی این جور کارها حتما سعی کن اول راه اگه هستی از استدیوهای آماده کپی بزن.archinterior 20 و archexterior 15 , 11 می تونه خیلی کمک حالت باشه
و اینکه سعی کنی اثار معروف دنیا رو کپی بزنی
از نظر من اگه رندر بهتری بگیری کار کاندیدا هست برای تاپ گالری هفته آینده
خیلی ممنون خوشحالم کردی .... این پک ها که گفتی فقط برای مکس هستش ...... ولی ظاهرشا که دیدم ساختنش فکر نکنم سخت باشه ....
خط آخره نوشتت هم .......مسئله همینه که گفتی ... یعنی رندر بهتر ..... :green: مشکل منم همینجاست که چی کارش کنم

Majid CG

کاربر متخصص مدلینگ
اول از همه خسته نباشید میگم بهت از این بابت که تموم کردن مدل ماشین کار هر کسی نیست از هر 10 نفر 9 نفر تو این راه یا دیوونه میشن یا 3d رو به کل میزارن کنار :green:

مشکل رندر کارت به نظرم بیشتر مربوط به متریالی که برای بدنه استفاده کردیه یکم نمای دوربینت رو هم بهتر تنظیم کنی تو کارت تاثیر عالی داره ....

از نمونه عکسهای واقعی ماشینها ایده بگیر اینجور عکسها از نظر کادربندی بی نقصن چون توسط یک عکاس گرفته شدن همون زوایا و کادربندی رو روی دوربینت اعمال کن ...

از نظر رنگبندی هم میتونی تغییراتی رو بدی رنگ استدیوت رو با توجه به این که بدنه ماشینت تیره ست اگه روشن انتخاب کنی به نظرم کارت خیلی بهتر نمایش داده میشه.

mortezan

Active Member
واقعا زیبا شده... اما محیط استادیو خیلی بد شده برای این عکس... بیش از حد غیر طبیعی هست... البته رنگ روشن تو میبود(استدیو) خیلی خیلی خیلی عالی میشد... یکی از دلایلی که رندرت زیاد عالی در نیومده همین استدیو رنگ تیره هست... استدیو رنگ روشن میزاشتید خیلی کیفیت کار بالا تر میرفت... درضمن من احساس میکنم استدیو هم یکم نویز داره نمیدونم خودتون از قصد ایجاد کردید یا نه ولی به نظرم اگه نویز ها برداشته میشد خیلی خیلی بهتر میشد...
البته من تو تری دی خیلی مبتدی هستم و به پای اساتیدی همچون شما نمیرسم ببخشید اگر اظهار نظر کردم:rose:

ehsan_62

Well-Known Member
اول از همه خسته نباشید میگم بهت از این بابت که تموم کردن مدل ماشین کار هر کسی نیست از هر 10 نفر 9 نفر تو این راه یا دیوونه میشن یا 3d رو به کل میزارن کنار
:green:

مشکل رندر کارت به نظرم بیشتر مربوط به متریالی که برای بدنه استفاده کردیه یکم نمای دوربینت رو هم بهتر تنظیم کنی تو کارت تاثیر عالی داره ....

از نمونه عکسهای واقعی ماشینها ایده بگیر اینجور عکسها از نظر کادربندی بی نقصن چون توسط یک عکاس گرفته شدن همون زوایا و کادربندی رو روی دوربینت اعمال کن ...

از نظر رنگبندی هم میتونی تغییراتی رو بدی رنگ استدیوت رو با توجه به این که بدنه ماشینت تیره ست اگه روشن انتخاب کنی به نظرم کارت خیلی بهتر نمایش داده میشه.

خیلی ممنون لطف دارید آقا مجید .... از اینکه سخت بود جای شکی نیست پر از انحنی و ... بود ... این عکسا از فولدر رفرنسم گرفتم .. البته خیلی بیشتر از این بود خیلی هاش را پاک کردم یه سریشم جاهای دیگه بود

برای منظور خاصی نزاشتم این عکسا ....گفتم بد نیست ببینید .... بله من خودم از متریال و کلا رندرم راضی نیستم ولی دیگه نمیدونم با پارامتر ها پکار کنم که بهتر بشه ... در مورد زاویه هم از یه سری رفرنسا کمک گرفتم ولی خوب نه کاملا مشابه رندر بعدی همین کارا می کنم که فرمودید .

واقعا زیبا شده... اما محیط استادیو خیلی بد شده برای این عکس... بیش از حد غیر طبیعی هست... البته رنگ روشن تو میبود(استدیو) خیلی خیلی خیلی عالی میشد... یکی از دلایلی که رندرت زیاد عالی در نیومده همین استدیو رنگ تیره هست... استدیو رنگ روشن میزاشتید خیلی کیفیت کار بالا تر میرفت... درضمن من احساس میکنم استدیو هم یکم نویز داره نمیدونم خودتون از قصد ایجاد کردید یا نه ولی به نظرم اگه نویز ها برداشته میشد خیلی خیلی بهتر میشد...
البته من تو تری دی خیلی مبتدی هستم و به پای اساتیدی همچون شما نمیرسم ببخشید اگر اظهار نظر کردم
بسیار ممنون ...مرتضی جان.... تقرییبا همه به نکات مشابهی اشاره کردید .
در مورد زمینه روشن هم نمیدونم چرا ترس دارم از نور زیاد ...
باید ریسک کنم دیگه .....
در مورد نویز زمینه هم بله دقیقا از قصد بود و سعی کردم با ایجاد نویز توی Specular Mapو کنتراس بالا یه مقدار حالت SCI Fi یا همون تم فضایی داشته باشه و البته به کمک ایجاد Incandescence Map که خوب شاید زیاد جالب نبوده باشه
چون کلا توی زمینه طراحیه فضایی علاقه بیشتری دارم مثل ایجاد متریال هایی که ممکنه تو سیارات دیگه باشه و .....:green: کلا توی فضا تشریف دارم

باز هم ممنون ... همینکه متوجه اشکال کارم بشم برام از هر چیزی با ارزش تره

mortezan

Active Member
در مورد نویز زمینه هم بله دقیقا از قصد بود

اصولا تصاویر استدیویی دارای نویز نیستن:wink:

یه نکته دیگه هم الان متوجه کار شدم...
توی اون رندر از دور یه اشتباه فاحش نور وجود داره... نور ماشین از نوع مستقیم و جهت دار هست... این یعنی به هیچ وجه این نور در زاویه دوربین نمیتونه تابش مستقیم داشته باشه... ولی در این رندر تابش نور داریم از سوی چراغ جلو:wink:

چون کلا توی زمینه طراحیه فضایی علاقه بیشتری دارم مثل ایجاد متریال هایی که ممکنه تو سیارات دیگه باشه و .....:green: کلا توی فضا تشریف دارم

چیزی نمیتونم بگم بجز:green:

ehsan_62

Well-Known Member
اصولا تصاویر استدیویی دارای نویز نیستن:wink:

یه نکته دیگه هم الان متوجه کار شدم...
توی اون رندر از دور یه اشتباه فاحش نور وجود داره... نور ماشین از نوع مستقیم و جهت دار هست... این یعنی به هیچ وجه این نور در زاویه دوربین نمیتونه تابش مستقیم داشته باشه... ولی در این رندر تابش نور داریم از سوی چراغ جلو:wink:

والا فکر کنم یه سوء تفاهم پیش اومده من هد لایت ماشین را روشن نزاشتم .........گرچه امکان چرخش هد لایت ماشینهای ها اند وجود داره از جمله P1
این Led کنار چراغ به سمت بیرون هستش که نمونشا تو عکس گذاشتم .. فقط یه کم من نور و Halo بیشتری چاشنیش دادم مخصوصا اینکه توی محیط تاریکتر بیشتر نمود میکنه ... برا همین هیچ دیکیلزی روی زمین نداره اگر نور مستقیم گذاشته بودم مسلما یه اثری روی زمین باید میزاشت... ا
اگر اشتباه میکنم عذر می خوام .... ولی هدف من همین بوده و از خود رفرنس الگو برداری کردم منتها رفرنس ها توی محیط روشنتری هستند
فقط این ماشین قرمزه نوع جدیدی از p1 هستش که به لحاظ ابعادا و تناسب با مدل قدیمی یه مقدار فرق میکنه حتی میتونم بگم مدلش ساده تر شده

توی این عکس شاید بیشتر مشخص باشه چون قبل از پست پر هستش

چیزی نمیتونم بگم بجز

چرا ؟ چطور مگه ؟ نکنه منقلب شدید ؟ :green:

یادم رفت اینا .... یکی از رفرنسهای زمینه این بود ..... البته فقط در مورد نویز ها چون به نظرم جالب میومد

https://m1.behance.net/rendition/modules/112486265/disp/d1947895df726dbde063746e67d92aec.png
این چندتا هم کنارش پیدا کردم

http://4.bp.blogspot.com/-d5PTIUmI7...L6U/s1600/Supercar+Concept+Bugatti+Veyron.jpg

http://images.gizmag.com/hero/10613_241208121215_24.jpg

http://img.ezinemark.com/imagemanag...rcar-100-built-in-denmark-brings-the-fre.jpeg

آخرین ویرایش:

koorosh_kh

باحالترین کاربر
سلام
دوست عزیز کار خوبی شده یه وایر اگه بزاری میشه راجع به مدل نظر داد
اما رندر . تقریبا خوب شده . اکه روی نکاتی که مجید خان گفت تمرکز کنی خیلی بهتر میشه البته الان هم در حد قابل قبولیه
راستی با چی رندر گرفتی ؟

ehsan_62

Well-Known Member
سلام
دوست عزیز کار خوبی شده یه وایر اگه بزاری میشه راجع به مدل نظر داد
اما رندر . تقریبا خوب شده . اکه روی نکاتی که مجید خان گفت تمرکز کنی خیلی بهتر میشه البته الان هم در حد قابل قبولیه
راستی با چی رندر گرفتی ؟
ممنون کوروش جان باشه حتما می زارم
من با منتال ری متریال ها هم اکثرا Mia_material_x هستش که فکر کنم توی مکس به نام آرچیتکت .... هستش بدنه اصلی هم با Mi Car Paint Phen (چقدر سخته نوشتنش!) البته من متوجه دلیل مشکل متریال بدنه شدم حواسم نبوده Flake را روی صفر گذاشته بودم ... الان هم مشغولم که یه شات که توی محیط بیرون باشه رندر کنم .... امید دارم که بهتر از 2 تا باشه .... بازهم ممنون .....

فعلا این وایر را میزارم تا از زوایای دیگه هم شات بگیرم

koorosh_kh

باحالترین کاربر
ممنون کوروش جان باشه حتما می زارم
من با منتال ری متریال ها هم اکثرا Mia_material_x هستش که فکر کنم توی مکس به نام آرچیتکت .... هستش بدنه اصلی هم با Mi Car Paint Phen (چقدر سخته نوشتنش!) البته من متوجه دلیل مشکل متریال بدنه شدم حواسم نبوده Flake را روی صفر گذاشته بودم ... الان هم مشغولم که یه شات که توی محیط بیرون باشه رندر کنم .... امید دارم که بهتر از 2 تا باشه .... بازهم ممنون .....

فعلا این وایر را میزارم تا از زوایای دیگه هم شات بگیرم

مدلت خیلی خوبه حال کردم .با منتال که میگیری همینجوری خوبه لازم نیست اسمود کنی
ضمنا واسه فعال کردن flake حتما باید مدلت آنرپ بشه که فک کنم اصلا تو همچین رندری لازم نباشه.
خدا قوت .

ehsan_62

Well-Known Member
خیلی عالیه . ممنون . مخصوصا عکس های آخر

تشکر فراوان :rose:

مدلت خیلی خوبه حال کردم .با منتال که میگیری همینجوری خوبه لازم نیست اسمود کنی
ضمنا واسه فعال کردن flake حتما باید مدلت آنرپ بشه که فک کنم اصلا تو همچین رندری لازم نباشه.
خدا قوت .
ممنون کوروش جان مخصوصا به خاطر نکاتی که بهشون اشاره کردی :rose:

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.الان میفرستمش تاپ گالری هفته
فقط یه سوال.من موقعی که میخوام حرکت رو توی ماشین نشون بدم موشن بلور میدم توی خود مکس اما از یه حد بالاتر میره کل لاستیک محو میشه اینطور نمی خوام.میخوام فقط مثلا رینگ محو بشه .فورمول خاصی داره؟

جدیدترین ارسال ها

بالا