Maximiz()

mrt-amin

New Member
با سلام به دوستان
میخواستم ببین از دوستان بلد هستن بگن که چطوری میشه برا صفحه ی تعبیه شده ی مالتی مدیا که وقتی ماکسی مایز میکنیم اجزای داخل صفحه بصورت اتوماتیک با تمام صفحه ها کامپیوتری سازگار بشه که اندازش در هر کامپیوتر استانداره برسه ووقتی به حالت restore برمیگردانیم این عمل به حالت اولش برگردانده بشه :rose:
نگاه نکنید :-? جوابم بدیده

منتظر شما هستم!

آخرین ویرایش:

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزيز

اول اينكه خوش اومديد.

دوم اگه منظورتون از مالتي مديا نرم افزار مالتي مديا بيلدر هست. توصيه ميكنم سوالاتتون رو تو تالار مربوطه بپرسيد.

ضمن اينكه براي فعال كردن گزينه Maximize تو اين نرم افزار ميتونيد از منوي Project گزينه Project Setting رو انتخاب كنيد و تو پنجره باز شده گزينه Enable Maximize رو تيك بزنيد.

اگه منظورتون چيز ديگه اي هست لطفا سوالتون رو دقيق تر بپرسيد.

موفق باشيد

mrt-amin

New Member
با سلام به شما

این سوالم دقیق دقیق تر بود ولی باشه یکمی هم راحت تر میکنیم.
ببین عزیزم اون دکمه ی ماکسی مایز صفحه اصلی که مالتی مدیا تعبیه کرده اون از project settings فعال کردم
خب
من میخوام وقتی این صفحه رو وقتی بزرگ میکنیم -محتوای داخل pageها به اندازه ی بزرگ شده بزرگ شود.
خب
دیگر اینکه :::باید یک دستوری باشه که وقتی این برنامه در کامپیوتر های دیگر خواستیم اجرا کنیم با صفحه مانیتور اونها هم تطالبق کنه و اتوماتیک سایز عوض بشه ، برای هر سایز کامپیوتر متفاوت هست !
فهمیدی
اگر نفهمیدی بازم

Mrtasheg30
این ایدی من هست برلام پیم بده هستم بیام بگم!
ممنونم:-?

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزيز
براي اينكه اندازه برنامه رو متناسب با مانيتور كاربر تغيير بديد ميتونيد از اين كد استفاده كنيد
کد:
x=ScreenWidth()
y=ScreenHeight()
SysCommand("ResizeWindow","x,y")
SysCommand("CenterWindow","")
اين كد متناسب با ابعاد مانيتور كاربر فضاي برنامه شما رو Resize ميكنه.

براي اينكه بعد از Maximize شدن عناصر شما در برنامه جابجا بشن و تمام فضاي كاري رو پر كنن از دستورات MoveObject يا Moveto بايد استفاده كنيد.

موفق باشيد.

mrt-amin

New Member
evil_gates با سلام

ممنونم از راهنماییتون
ولی اگه امکان داره یه مثال جامع هم در مورد این برایم تهیه شود خیلی از شما متشکر وقدر دانی میکنم
-------------------------------------------------------
یه سوال دیگه9 که داشتم در مورد input Text که چطوری میتوانیم چیزی که داخل ان بنویسیم و ان نوشته سیو شود-و وقتی که پنجره بسته و مجددا باز شود محتوای داخل in put Text در داخل ان قرار داشته باشد !!!
و دیگر اینکه اگر این کار رو برای چند inputText در یک صفحه انجام بدیم که نوشته هایی که داخل ان هستند ذخیره و دوباره وقتی که باز میکنیم دیده شود از چه راه و فرمولی باید استفاده کرد؟؟؟

ممنون میشم که برای این سوالتم با یه مثال خواص جواب بدید.
باتشکر:paint:

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزيز
چون سوالات شما به طور خاص در ارتباط با نرم افزار مالتي مديا بيلدر هست توصيه ميكنم سوالاتتون رو تو تالار مربوط به اين نرم افزار مطرح كنيد.

http://forum.majidonline.com/forumdisplay.php?f=83

اما در مورد سوالتون عرض ميكنم چون فعلا دسترسي به mmb ندارم متاسفانه نميتونم مثال آماده كنم. اما ميتونم راهنمايي كنم.

شما براي اينكه بتونيد متني رو تو شي متني مثل Text يا EditBox يا Pragraph نمايش بديد بايد از دستورات DisplayValue يا LoadText استفاده كنيد.

اما براي اينكه نوشته شما تو EditBox ذخيره بشه و دفعه بعد در زمان اجرا مجددا تو كادر EditBox نمايش داده بشه بايد فرايند زير رو طي كنيد:

شما ميتونيد مقدار درج شده در كادر EditBox رو كه به طور پيشفرض تو يك متغير رشته اي ذخيره ميشه به وسيله توابع رشته اي تو يك فايل متني يا ديتابيسي كه كنار برنامه شما قرارداره ذخيره كنيد.

اگه حجم كارتون كمه پيشنهاد ميكنم با همون فايل متني كار كنيد. دردسرش از كار با پلاگين ديتابيس كمتره.

براي اينكه متن موجود تو EditBox رو به فايل متني ارسال كنيد از اين كد استفاده كنيد.
کد:
path$='X:\myfile.txt'
retval=StrToFile(path$,EditBox$,TRUE,TRUE)

بعد از اينكه متن شما تو فايل ذخيره شد. دفعه بعد شما بايد اول تو Page Start متني كه تو فايلتون ذخيره شده بود رو فراخواني كنيد و بعد با دستور LoadText تو شي EditBox نمايش بديد. از اين كد ميتونيد استفاده كنيد:
کد:
path$='X:\myfile.txt'
[COLOR="Green"]** x = your text line number in file and 1 = number of line[/COLOR]
str$=StrFromFile(path$,x,1)
LoadText("EditBox","str$")

mrt-amin

New Member
باشه ولی اگه دست رسی داشتید برام الگوهایی در رابطه دراون دو مورد فراهم بیارید متشکر میشوم!------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ببخشید این تالاری که شما میگید اصلا یافت نشد دقیق ادرس بدید بیام هرچه میگردم پیدا نمیکنم!------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------یه سوال دیگر!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟در مالتی مدیا میشه دو صفحه رو به یک دیگر ربط داده البته مثل کنترل تلوزیون کنار هم باشه که وقتی عملی به طرو مثال صفحه ی 1 را با صفحه ی 5 طرف دیگه البته صفحه ها از هم جدا به هم راتباط بدیماگه سوال گنگ بود کمی بعد براتون مثال میزارم اگه بدستم بره تا با این مثال پی گیری کنید!ممنون عزیزم!

آخرین ویرایش:

mrt-amin

New Member
اقا جون من اصلا از این تالاری که شما میگید سر در نمیارم
من همه جا رو گشتم ولی اون تالاری که مربوط به ام ام بی باشه پیدا نکردرم
لینکی که شما برام فرستاده بودید همون جایی هست که تایپیک من اونجا نشون داده میشه که اونجا همه درخواست های خودشون رو مثل من مطرح کردن که کسی مثل شما وارد انها میشود و برایشان جوابی مینویسند

jpg.gif
.jpg (173.5 کیلوبایت)
================
=================
==================
عزیزم اگه زحمت نمیشه جواب سوالات مارو اینجا بدی ما خیلی ممنون میشیم
یکی از سوالاتم هم در بالا نوشتم که اگه برا اون جواب بدید خیلی ممنون و متشکر میشم؟؟؟

پیوست ها

• .jpg
    .jpg
    173.5 کیلوبایت · بازدیدها: 15
آخرین ویرایش:

mrt-amin

New Member
با سلام:green:

یکی دیگر از سوالاتم که نوشته بودم و نمیدانم دیدید یا نه///خلاصه دوباره مطرح میکنم تا راحتر برایم جواب بدهید!
============
=============
==============
=============
============
خب جربان از این قرار بود که ما میخواهیم دو صفحه مالتی مدیا رو مثل تلویزیون و کنترلش بهم ربط بدیم
یعنی اگر عملی را در صحفه کنترل انجام دادیم در صفحه ی جدا از هم صفحه ی بعد این عمل انجام بشه و یا به ان منطقه ربط داده و یا انتقال داده بشود ؟؟؟

ایا این چیزی که ما در مالتی مدیا بیلدر میخواهین عملی هست یا نه
ممنون میشم جواب کامل بدهید!:rose:

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزيز

اول اينكه شما داريد سوالاتتون رو تو انجمن مالتي مديا ميپرسيد نه تالار مالتي مديا بيلدر. يه نگاهي به بالاي اين انجمن بندازيد متوجه ميشيد. يك تالار ديگه اختصاصي براي نرم افزار مالتي مديا بيلدر وجود داره كه دوستان سوالاتشون رو اونجا ميپرسن.

از اين جهت اونجا رو پيشنهاد ميكنم چون دوستان كمتر به اين قسمت ميان و كساني كه با بيلدر سر و كار دارن مستقيما اونجا ميرن به همين خاطر سوالات شما كمتر ديده ميشه و به همون نسبت هم دوستان كمتري ميتونن راهنماييتون كنن.

اما در مورد سوالتون: شما براي اينكه بتونيد دستوري رو در صفحه ديگه هم اجرا كنيد بايد نام صفحه مورد نظر رو هم به دستور اضافه كنيد. مثلا:

کد:
Hide("Bitmap")
اين كد يك شي Bitmap رو در همين صفحه اي كه قرار داريد مخفي ميكنه.

کد:
Hide("Page 3::Bitmap")
اما اين كد شي Bitmap كه در صفحه 3 شما قرار داره رو مخفي ميكنه.

شما براي اينكه بتونيد كاري كه مدنظرتون هست رو انجام بديد بايد در صفحه اي كه قرار داريد براي كنترل صفحات ديگه به همين روش عمل كنيد.

موفق باشيد.

mrt-amin

New Member
با سلام مجدد

ممنون از جوابتون

ولی اون چیزی که من میخواستم اون نیست!

چیزی که من خواسته بودم این بود که دوتا فایل های .exe ام ام بی رو نه اینکه به اشتراک درون هم قرار دهیم بلکه عملی که از داخل .exe1 انجام میشود .exe2 این عمل ثبت شود و انجام بگیرد.

یعنی عین تلویزیون و کنترل انجام دهیم یعنی وقتی ما از کنترل تلویزیون کانال یک رو میگیریم چشمی این عمل رو میگیرد و عمل میکند و به کانال یک ا انتقال می دهد !!!

بحث ما یک عملی مشابه این عمل هست که میشود این کار رو در مالتی مدیا بیلدر انجام دهیم!

راستی ممنونم از راهنماییهاتون و یه خواهش اینکه میشه این تایپیک منو به اون صفحه انتقال داد.

باتشکر فراوان:rose:

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
چیزی که من خواسته بودم این بود که دوتا فایل های .exe ام ام بی رو نه اینکه به اشتراک درون هم قرار دهیم بلکه عملی که از داخل .exe1 انجام میشود .exe2 این عمل ثبت شود و انجام بگیرد.
دوست عزيز
اول اينكه لطفا دقيقتر بفرماييد چه عملي. چون هر اتفاقي الگوريتم خاص خودش رو داره.

دوم اينكه براي اين كار راهتون يكم طولاني ميشه. شما بايد يك ديتابيس كنار برنامتون داشته باشيد و نتايج عمليات خودتون رو به ديتابيس منتقل كنيد. بعد از فايل بعدي به كمك همين ديتابيس نتايج ذخيره شده رو استخراج كنيد و به كمك اونا تصميم بگيريد كه برنامه چه كارهايي رو انجام بده.
نميدونم تونستم منظورم رو برسونم يا نه.

در كل پيشنهاد ميكنم كتاب آموزشي جناب silvercover رو از بخش مالتي مديا بيلدر دانلود و عميقا مطالعه كنيد تا شناخت بهتري نسبت به اين نرم افزار و قابليت هاش پيدا كنيد. بعد كم كم راجع به بخش هايي كه تو برنامه نويسي مشكل داريد كمكتون ميكنيم.

... یه خواهش اینکه میشه این تایپیک منو به اون صفحه انتقال داد...
از ناظم انجمن يا مديران بخش بخوايد تا اين مبحث رو منتقل كنن.

موفق باشيد.

mrt-amin

New Member
سلام دوست عزیز

بعد از مدت ها تونستم بیام مبحثم رو ادامه بدم

من دنبال مدیر تالار انجمن گشتم ولی پیدا نکردم اگه زحمت نمیشه شما بهشون برسونید مبحت منو انتقال بدند به تالار....خیلی ممنونم

و در مورد سوالم که فکر کنم اون روز نفهمیده بودید که من ازتون چی میخواستم !برات یهمثالی رو گرفتم میزار!

jpg.gif
MMB.jpg (87.7 کیلوبایت)

این فایل رو نگاه کنید من میخوام به فرض وقتی دکمه ی رو میزنم Text در صفحه ی بعد پنهان شود و دوباره وقتی دکمه رو بزنیم Text دوباره ظاهر شود!
من میگفتم ببینید این عمل میشه یا نه!!!

ممنونم
:paint:

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزيز

اين فايلي كه پيوست كرديد ظاهرا مشكل داره و باز نميشه. لطفا مجددا بررسي كنيد.

mrt-amin

New Member
MMB.jpg (87.7 کیلوبایت)

http://forum.majidonline.com/attachment.php?attachmentid=42516&stc=1&d=1273390392

من اون فایلی که گذاشته بودم کار میکرد ولی دوباره گذاشتم که مشکلی نداشته باشه!
فکر کنم سوالم رو هم میدوتی دیگه توضیحی لازم نمیدونم!
ممنوم evil_gates

راستی اون تایپیک که در صفحه اول برام در مورد ذخیره ی نوشته تو inputbox گفته بودی انجام دادم ولی کار نکرد اگه میشه اونم اصلاح کنی ممنون میشم!

راستی اینم یادم رفته بود بگو این تاییک منو انتقال بدن به تالار ام ام بی
:oops:

پیوست ها

• MMB.jpg
    MMB.jpg
    87.7 کیلوبایت · بازدیدها: 12
آخرین ویرایش:

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
فكر ميكنم پاسخ هر دوتا سوالتون باشه:

پیوست ها

• sample1.zip
    777.4 کیلوبایت · بازدیدها: 50

mrt-amin

New Member
اقای خیلی ممنونم

ولی یه سوال چرا وقتی تو inputbox نوشته مینویسیم و روی دکمه کلیک میکنیم برای هردفعه یه صفحه .EXE دیگه یبراش باز میشه اگه میشه فقط رو یک .EXE این عمل انجام بشه که وقتی من بجای اون کلمه ای که نوشتم کلمه ی دیکه نوشتم اون عوض بشه؟؟؟ اگه بشه برام توضیح بدی خودم انجام میدم؟؟؟
خیلی خیلی ممنونم

وراستی چرا وقتی نوشته ی داخل inputbox عوض میکنم و ازش بیرون میرم و دوباره برمیگردم دخال اون عوض نمیشه!؟

:oops::rose:

آخرین ویرایش:

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزيز

اين يك سمپل ساده بود براي اينكه يك راهكار براي برنامتون پيشنهاد كنم شما ميتونيد كدها رو تغيير بديد و چيزي كه مدنظرتون هست رو بسازيد.

جدیدترین ارسال ها

بالا