MAXecript Billboard

imanmir

Member
برای کاهش حجم درختان در هنگام رندردر 3Dmaxچه باید کرد-چگونگی کار با MAXecript Billboard

سلام

دوست عزیز برای این کار راههای مختلفی وجود دارد از جمله کاهش سطوح درخت در هنگام مدل سازی ،ولی ساده ترین کار
استفاده از دو نقش دو بعدی RGB و Alpha به ترتیب برای Deffuse color و Opacity map بر روی یک شیء Plane یا دو شیء

می باشد

فکر کنم این را بلد باشی برای همین سریع نوشتم

DIMO

Active Member
سلام

دوست عزیز برای این کار راههای مختلفی وجود دارد از جمله کاهش سطوح درخت در هنگام مدل سازی ،ولی ساده ترین کار
استفاده از دو نقش دو بعدی RGB و Alpha به ترتیب برای Deffuse color و Opacity map بر روی یک شیء Plane یا دو شیء

می باشد

بعلاوه حرفهای دوستمون در بالا ،میتونم اینو هم اضافه کنم که MAXecript Billboard کارش بیشتر تنظیم کردن دوربین با این نوع درخت ها هست(که در بالا طریقه ساخت اون به اختصار گفته شد)،یعنی اینکه دوربین به هر سمتی حرکت کرد درخت نیز به همون سمت حرکت میکنه.موفق باشید

imanmir

Member
سلام

می باشد

مرسی از پاسختان و تا یک جای طبق چیزی که گفتم پیش رفتم لطفا بیشتر توضیح بده؟

سلام

دوست عزیز ، ای کاش دقیقا می نوشتی که کجای کار احتیاج به راهنمایی داری اما به هر حال :

ابتدا از درخت مورد نظر یک عکس رنگی با پس زمینه مشکی ایجاد میکنیم ، سپس از همان عکس یک رندر Alpha میگیریم

حال در مکس یک Plane متناسب با شکل درخت ایجاد میکنیم بعد به Material editor رفته و کلید جلوی Deffuse را میزنیم

و عکس اصلی خود را به آن اختصاص می دهیم بعد به قسمت MAP رفته و برای گزینه Opacity عکس Alpha از درخت را قرار میدهیم

حال ماده را به شیء میدهیم و رندر میگیریم

شاید نکته ای را که می خواهی من بلد نباشم ،
اگر سطح معلومات خو را از مکس و فوتوشاپ برایم بنویسی راحتتر صحبت می کنیم

roohollah

Banned
میخوای جنگل درست کنی؟:neutral:
بهترین راهش PF:)
متریال استاتیک بده و مولتی متریال برای این که چند شکل درخت رو بزاری:)
انترفیسشم plan بزار و پس از انتخاب دوربین؛ تیک زیرو رو بزن...:)
چاکرییییییییییییییییییم:D
اگر نفهمیدی با تصویر توضیح بدم؟!:)

imanmir

Member
راهنمایی

لطفا شیوه استفاده کلی از max script billbord برای ایجاد جنگل را توضیح دهید خیلی لازم دارم به صورت مقدمانی هم بنویسید

جدیدترین ارسال ها

بالا