max 2011 , 2012 or 2013

mak3798

Member
سلام خدمت همه شما بزرگواران!
یه تازه کارم 1 ماهه کار با مکس رو شروع کردم با مکس 2012 شروع کردم این 2012 خیلی گیره و سنگین، این طور که متوجه شدم واقعا مشکل زیاد داره!
حالا می خوام نرم افزار رو عوض کنم به نظر اساتید به 2011 شیفت کنم یا 2013؟(اگه میشه با دلیل)
یه سوال دیگه هم دارم این گزینه nitrous توی گرافیک مد چیه بهتره کدومشون رو انتخاب کنم؟
متشکرم

h.khafan

Active Member
من مدتها با 2012 کار کردم خیلی نسخه ی خوبیه و مشکلی نداشتم باهاش و خیلی سریعتر از 2011 لود میشه! اما با 2011 راحت ترم اونم بیشتر به این خاطر ک پلاگیناش کامله کامله! اگر از 2013 استفاده کنید تا 2 3 ماهی حد اقل پلاگینهای مورد استفادتون و گیر نمیارید ...اما چون تازه کار هستید مسئله ی پلاگین زیاد دردسر ساز نیست پس اگر از 2012 ناراضی هستید توصیه ی من اول 2011 بعد 2013 ئه...

موفق باشی

MoeinAkbari

Member
منم دقیقا موندم دوهزارو چند بخرم سیزده یا دوازده یا یازده ! سیستمم همشونو راحت جواب میده فقط بگین کدوم بهتره از همه لحاظ رندر -راحتی و ...

h.khafan

Active Member
برای کارای ما همه ی ورژنها حتی ورژن 2009 کاملا جواب گو هستن...اینجا فقط بحث نایابی پلاگینه ک بعضیا به یک نسخه وفادارتر میمونن...به شخصه همیشه با اپدیت کردن بهتر شدن کارایی رو احساس کردم اما چون پلاگینهام اکثرا برای نسخه ی 2011 هستن از اون استفاده میکنم ...شمام سخت نگیر هر نسخه ای باشه کاملا جواب گوئه...فقط به نظرم مهم اینه ک 64 بیت باشه...هم مکس هم ویندوز...

اگر روزی قصد ساختن فیلم آواتار رو کردید اونوقت شاید نسخه ها براتون تفاوت پیدا کنن!(گرچه آواتار رو با مایا ساختنن!!)خارج از بحث پلاگینها تنها چیزی که منو به 2011 به بالا ترقیب میکنه یک چیزه! اونم داشتن دکمه ی میانبر برای loop select و ring select توی انجام کارای مدلینگه!همین...که توی نسخه ی 2010 و 2009 نبود(2010 رو مطمئن نیستم) و توی نسخه ی 2013 اگر روی ادجی دابل کلیک کنید Loop select اتفاق می افته ک اونم خیلی عالیه ک توی نسخه ی 2013 به قبل وجود نداره...و همینطور توی نسخه ی 2013 نرافزارهای اتودسک خیلی خیلی بیشتر با هم دوست شدن و راحت تر میشه بینشون سوئیچ کرد..برای کسایی ک با چند نر افزار کار میکنن بهتره(که من نتونستم از این قابلیتش استفاد کنم)

کلا زیاد سخت نگیرید نصب کنید یه نسخرو شروع کنید به کار کردن...

موفق باشید :)

mak3798

Member
از همه دوستان متشکرم:rose:
فک کنم یه مدت از همین 2012 استفاده کنم بهتره
امیدوارم همه موفق باشید

madmaster_3d

Well-Known Member
2012 کی سری باگ داره که من شنیدم 400 500 تا باگ تو 2013 رفع شده. پس اگر سیستمتون 2012 رو جواب میده بهتره 2013 رو بریزید که به روز و بدون باگ ( یا کمتر ) باشید

Barnara

کاربر متخصص 3ds max
من مکس 2011 و 2013 رو به 12 ترجیح میدم، کلا 12 مشکل بود.
اما باز 2013 رو خیلی بیشتر از 2011 دوست دارم چون امکانات بیشتر و به درد بخوری داره و یک سری از باگ های نسخه های قبل هم توش برطرف شده.

mak3798

Member
راستی کسی جواب سوال دومم رو نداد!
گزینه nitrous توی گرافیک مد چیه؟

BlueMMB

Well-Known Member
برای کارای ما همه ی ورژنها حتی ورژن 2009 کاملا جواب گو هستن...اینجا فقط بحث نایابی پلاگینه ک بعضیا به یک نسخه وفادارتر میمونن...به شخصه همیشه با اپدیت کردن بهتر شدن کارایی رو احساس کردم اما چون پلاگینهام اکثرا برای نسخه ی 2011 هستن از اون استفاده میکنم ...شمام سخت نگیر هر نسخه ای باشه کاملا جواب گوئه...فقط به نظرم مهم اینه ک 64 بیت باشه...هم مکس هم ویندوز...

اگر روزی قصد ساختن فیلم آواتار رو کردید اونوقت شاید نسخه ها براتون تفاوت پیدا کنن!(گرچه آواتار رو با مایا ساختنن!!)خارج از بحث پلاگینها تنها چیزی که منو به 2011 به بالا ترقیب میکنه یک چیزه! اونم داشتن دکمه ی میانبر برای loop select و ring select توی انجام کارای مدلینگه!همین...که توی نسخه ی 2010 و 2009 نبود(2010 رو مطمئن نیستم) و توی نسخه ی 2013 اگر روی ادجی دابل کلیک کنید Loop select اتفاق می افته ک اونم خیلی عالیه ک توی نسخه ی 2013 به قبل وجود نداره...و همینطور توی نسخه ی 2013 نرافزارهای اتودسک خیلی خیلی بیشتر با هم دوست شدن و راحت تر میشه بینشون سوئیچ کرد..برای کسایی ک با چند نر افزار کار میکنن بهتره(که من نتونستم از این قابلیتش استفاد کنم)

کلا زیاد سخت نگیرید نصب کنید یه نسخرو شروع کنید به کار کردن...

موفق باشید :)

سلام . با این حساب به نظرتون 3dmax بهتره یا مایا ؟؟؟

h.khafan

Active Member
اینو باید کسی ک به هر دو تسلط داره نظر بده...یکی از دوستانم ک چندین سال مایا کار میکرد و بنا به دلیلی مجبور شد با مکس کار کنه میگفت مدلینگ با مکس خیلی راحت تره حالا درست و غلطش پای خودش.و دلیل دیگه اینکه مکس به دلیل داشتن پلاگینهای زیاد دست کاربر رو برای انجام کارها باز تر میزاره(ک این یعنی شما هزینه ی بیشتر باید کنید(برای ما رایگاه البته!)!!)
اما مایا به تنهایی و بدون پلاگین (یا با پلاگینهای کمتر) تقریبا اکثر کارهای مورد نظر رو به خوبی انجام میده ک برای پایین آوردن هزینه ها عالیه...

و این رو باید اضافه کنم ک الان همون دوست گرامی ک سوییچ کرده بود رو مکس الان تمام کارهاشو با XSI میبنده!.. (انیمیشن) و این دلیل نمیشه ک بگیم مکس و مایا بدن...مطمئنن دلیل داشته ک رفته سمت Xsi شما هم تا وقتی نرم ازفزاری تمام نیازهاتو براورده میکنه بهتره زمانتون رو روی پیشرفت بزارید تا این که کدوم بهتره کدوم بدتر....

موفق باشی

hosienmax100

3D Artist
فقط به سیستم سخت افزاری مربوط میشه استفاده از ورژن وگر نه توی این هیچ شکی نیست که ورژن 2013 از 2012 از 2011 از 2010 .....بهتر هست (مهندسی نرم افزار یعنی بهبود )

و اون مسئله پلاگین که بعد یه مدت اونم حل میشه /

در خصوص مشکل ها بله ورژن 2012 یکسری باگ داشت که با نصب سرویس پک وآپدیت ارائه شده مشکل بطور کامل حل شد حداقل من که به مشکل بر نخوردم توی این مدتی که دارم باهاش کار میکنم

موفق باشید /

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام مرسی از استاد خوبم h.khafan که با توضیحات کاملش ما رو به فیض رسوند.به قولی جیگر شما رو بعد از افطار بخوریم :green:
در تکمیل فرمایشت میگم.
بببیند هر چیز به جای خود نیکوست.اگه معماری کار میکنی شک نکن که مکس بهتر هست از مایا
اگه انیمیشن خوب برعکس مایا بهتر هست.
به نظرم چون مکس جا افتاده تر هست و کاربرهای خونگی با سیستم های خونگی میتونن کارهای اینجوری بزنن پس فکر کنم خیلی بهتر باشه سراغ مکس و وری ری بری.در مورد نسخه هم 2012 اگه تمامی پچ هاشو از خود سایت اتودسک دانلود کنی خوب میشه و اگرنه باگ زیاد داره
من شخصا معتقدم وقتی کلی متخصص با هم جمع میشن نسخه جدید میدن بیرون و برای من و شما که 10000 دلار پول نمیدیم آپدیت شدن خیلی بهتر هست.وفاداری به یه نسخه یه تعصب بیجا هست.
http://www.evermotion.org/

madmaster_3d

Well-Known Member
آرف این رو خیلی توپ گفتی. بزار تو امضات
.وفاداری به یه نسخه یه تعصب بیجا هست.

راستی کسی جواب سوال دومم رو نداد!
گزینه nitrous توی گرافیک مد چیه؟

گزینه nitrous در واقع یک موتور رندر realtime جدید برای زوایای دید هست که از ورژن 2012 به مکس اضافه شده و سعی کرده تا حد امکان قابلیتهای یک موتور گرافیکی گیم را شبیه سازی کنه
به زبان ساده تر با یک کارت گرافیک قویتر یک زاویه دید (viewport) با کیفیت بهتر و تا حد امکان نزدیکتر به رندر نهایی را به شما نشون میده مثلا سایه ها و نورها را شما میتوانید با جزئیات بیشتر در حالت nitrous ببینید و البته چندین style گرافیکی خواص را هم میتونه توی زوایای دید به شما نشون بده مثلا حالت مدادی ویا آبرنگی که در مدهای دیگر گرافیکی امکان دیدنشون نیست
اگه کارت گرافیک خوب و یا نسبتا خوبی دارید بهتره از همین حالت nitrous استفاده کنید و اگر سخت افزار پایینی دارید و یا کار کردن توی حالت nitrous توی سیستم شما کنده بهتره از مد direct3d استفاده کنید ، در این حالت در زوایای دیدتون جزئیات کمتری را میبینید و style های گرافیکی را ندارید ولی در کل کارکردن توی این حالت روانتر و سریعتر هست

آخرین ویرایش:

mak3798

Member
گزینه nitrous در واقع یک موتور رندر realtime جدید برای زوایای دید هست که از ورژن 2012 به مکس اضافه شده و سعی کرده تا حد امکان قابلیتهای یک موتور گرافیکی گیم را شبیه سازی کنه
به زبان ساده تر با یک کارت گرافیک قویتر یک زاویه دید (viewport) با کیفیت بهتر و تا حد امکان نزدیکتر به رندر نهایی را به شما نشون میده مثلا سایه ها و نورها را شما میتوانید با جزئیات بیشتر در حالت nitrous ببینید و البته چندین style گرافیکی خواص را هم میتونه توی زوایای دید به شما نشون بده مثلا حالت مدادی ویا آبرنگی که در مدهای دیگر گرافیکی امکان دیدنشون نیست
اگه کارت گرافیک خوب و یا نسبتا خوبی دارید بهتره از همین حالت nitrous استفاده کنید و اگر سخت افزار پایینی دارید و یا کار کردن توی حالت nitrous توی سیستم شما کنده بهتره از مد direct3d استفاده کنید ، در این حالت در زوایای دیدتون جزئیات کمتری را میبینید و style های گرافیکی را ندارید ولی در کل کارکردن توی این حالت روانتر و سریعتر هست
چه عجب یکی جواب این سوال منو داد!
ممنون که جواب دادین
من یه لپ تاپ ایسوس با گرافیک geforce GT540M 2GB دارم از اونجایی که از سخت افزار چیزی نمی دونم به نظر شما کارت گرافیکش قویه؟(حالا nitrous استفاده کنم یا direct3d)

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام مرسی از دوست خوبمون بابت معرفی انجین realstic یا همون nitros.

مشاهده پیوست 86801

انجین نیتروس فقط متخصصین اتودسک 5 سال روش کار کردن تا شد این که الان هست.
جالب هست بدونین توی مکس 2013 توی ویوپورت رفلکت envirment رو میشه دید!!!

3ds_max_nitrous_viewport_perform_1_large_900x544-600x362.jpg

چه عجب یکی جواب این سوال منو داد!
ممنون که جواب دادین
من یه لپ تاپ ایسوس با گرافیک geforce GT540M 2GB دارم از اونجایی که از سخت افزار چیزی نمی دونم به نظر شما کارت گرافیکش قویه؟(حالا nitrous استفاده کنم یا direct3d)

به نظر من کارت گرافیکتون خوبه و میتونید با nitrous کار کنید ولی بعضی وقت ها با بعضی از کارت گرافیک ها مشکل داره ، شما مد nitrous را انتخاب کن اگه دیدید کند بود از حالت realistic به حالت shaded تغییرش بدید . در این حالت nitrous هست ولی خیلی از جزئیات را حساب نمیکنه تا زوایای دید سریعتر عمل کنند .

milad93

New Member
اگه میخوای خودتو بیچاره کنی 2011 عالیه !!(3 دقیقه طول میکشه تا بیاد بالا ) بهترین ورژن تری دی مکس که تا حالا اومده 2012 است چون سرعت بالا و رندرینگ قویتری داره و 2013 هم چیز جدیدی نداره

جدیدترین ارسال ها

بالا