Localhost

rezarad

New Member
با سلام
اگر شيوه استفاده از localhost را براي اجرا كردن برنامه هاي ASP , ASP.NET به طور كامل براي من توضيح دهيد بسيار ممنون مي شوم. :lol:
زيرا تابحال نتوانسته ام به خوبي از آن استفاده كنم.
متشكرم.

hoom

Active Member
Internet Service Manager رو باز كن.
روي Default Website دكمه راست رو بزن و New --> Virtual Directory
يه اسم بهش بده مثل MyASP و بعدش اسم يه دايركتوري كه فايلهاي ASP اونجا هستن مثلا C:\ASP
حالا ميتوني توي اكسپلورر همچين دستوري رو اجرا كني. http://localhost/MyASP/1.asp كه فايل 1.asp توي دايركتوري C:\ASP هستش.

اگر از اسم Localhost خوشتون نمياد اين فايل رو باز كنين :
C:\WINNT\system32\drivers\etc\hosts
بعدش توي اون اين خط رو اضافه كنيد

127.0.0.1 dscs.computer.com

البته برعكسش. يعني اول بايد IP بياد بعد اسم. من نميدونم چرا بلد نيستم با اين اديتور كار كنم.

خلاصه حالا ميتونين اينطوري هم صفحات رو داشته باشيد.

http://dscs.computer.com/MyASP/1.asp

البته اين dscs.computer.com فقط يه مثاله و هرچيزي اونجا ميتونين بنويسين.

ارادتمند

rezarad

New Member
متشكرم ولي...

سلام.
دستتون درد نكنه. تازه فهميدم قضيه از چه قراره.
ولي هنوز يك مشكل دارم. اون هم اينكه اين Internet Service Manager در قسمت administrative tools اصلا وجود ندارد.
حال چكار بايد بكنم؟ :cry:
خيلي متشكرم.

سلام
آره درسته اين internet service manager كجاست.
من نياز فوري به اين موضوع دارم.
ممنون اگه راهنمايي كني.
ويندوز من هم xp p هست.
منتظريم.

hoom

Active Member
بازم سلام

Control Panel رو باز كنيد و قسمت Computer Managment رو كليك كنيد. بايد اونجا ديگه باشه. اگر نبود آدرس فايلش اينه : \System32\Inetsrv\iis.msc
اگه بازم نبود بايد اونو نصب كنيد. Add/Remove Programs رو باز كنيد و اونوقت Windows Components بعدش هم Internet Information Services رو نصب كنيد. ديگه اونو ميبينيد.
من متاسفانه ويندوزم انگليسي نيستش براي همين اگه اين اسما يه كم فرق داشت فكر نكنين بيسوادم ها.
باز اگر موردي بود در خدمتم.

سلام
آقا من iis هم نصب كردم ولي بازم نيومد(در ضمن تو هيچكدوم از آدرسهاي قبلي هم نبود)
اصلا توي control panel من computer managment نيست.
در ضمن ويندوز منم xp p فارسي هستش.
لطفا راهنمايي كنيد.

rezarad

New Member
اين فايل هست اما ...

با سلام خدمت مديريت انجمن و با تشكر از پاسخهاي شما.
اين فايلي را كه گفته بوديد در سيستم من وجود دارد اما در صورت اجرا Internet Information Servises اجرا مي شود نه Internet services manager تا بتوانم كارهايي كه در بالا گفته بوديد را انجام دهم.(منظورم مشخص كردن مكان Localhost و ... است)
حالا چه بايد كرد؟
از پاسخ شما پيشاپيش سپاسگزارم.

hoom

Active Member
سلام

همونجا درست هستين. اگر اسم كامپيوترتون رو نميبينيد شايد براي اينه كه تنظيمات شبكه درست نيست. اگر ميتونين يه ScreenShot براي من بفرستيد. شايد بتونم دقيقا ببينم كه كجايين و چه چيزي درست نيست.

ارادتمند

جدیدترین ارسال ها

بالا