بی بی کد living room

arminAnim

کاربر متخصص
سلام،
روی این کار یک روز وقت گذاشتم، مدلها از Arch Models ، بجز قاب عکس ها!

تصویر اول یک فیلتر برای قدیمی کردن عکس، نسبت به دومی اضافه داره

Render time : 2h : 30m
Render engine : Mental ray
Extra filters : Depth of field- OCC - Dirt photo filter - Glare

از انتقادات و پیشنهادات دوستان استقبال می شود

picture.php

picture.php

پیوست ها

• living-room-final-filterC-Low.jpg
    living-room-final-filterC-Low.jpg
    359.3 کیلوبایت · بازدیدها: 161
  • living-room-finalB-Low.jpg
    living-room-finalB-Low.jpg
    316.9 کیلوبایت · بازدیدها: 154
آخرین ویرایش:

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.خوبی؟ چه کار خوبی شده.
نورپردازی خیلی خوب شده
رنگ بندی هم خیلی خوب شده.البته شاید پرده سفیدتر میشد بهتر میشد.البته نظر شخصی هست.
نمی دونم درست هست یا نه یه اشتباهی از تو با این همه تجربه تعید هست چرا 2 تا تابلو خارج از کادر هست همینطور ارتفاع دوربین پائین تر میشد بهتر میشد.
یه مقداری اوربرایت شده کارت
همیشه منتال منتال هست.شفاف نمیشه کارها.
شیدر ها خیلی خوب و کافی شده
در کل کار خوبی شده.علت خیلی تاپ نشدن اصلا نور و متریال و اینها نیس.بلکه زاویه دوربین هست.
موفق باشی

arminAnim

کاربر متخصص
سلام.خوبی؟ چه کار خوبی شده.
نورپردازی خیلی خوب شده
رنگ بندی هم خیلی خوب شده.البته شاید پرده سفیدتر میشد بهتر میشد.البته نظر شخصی هست.
نمی دونم درست هست یا نه یه اشتباهی از تو با این همه تجربه تعید هست چرا 2 تا تابلو خارج از کادر هست همینطور ارتفاع دوربین پائین تر میشد بهتر میشد.
یه مقداری اوربرایت شده کارت
همیشه منتال منتال هست.شفاف نمیشه کارها.
شیدر ها خیلی خوب و کافی شده
در کل کار خوبی شده.علت خیلی تاپ نشدن اصلا نور و متریال و اینها نیس.بلکه زاویه دوربین هست.
موفق باشی

ممنونم عارف جان حداقل شما چندتا نکته رو بهش اشاره کردی و مثل سایر دوستان بی تفاوت نبودی

کم و بیش با شما موافقم اما فکر نمی کنم اینکه دوستان توجه به این کار نشون ندادن به دلیل زاویه دوربین باشه!

درضمن این بچه های استیل کار چه دشمنی با منتال ری دارن من نمی دونم! بابا بخدا نصف کارای دنیا داره با منتال ری انجام می شه

کاره خیلی خوبی شده افرین.مبل انکار اسکیل شده کش اومده در راستای افقی

حق با شماست ممنونم که توجه کردین و نظر دادین

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
باهات موافقم.منتال قوی هست.اما نمی دونم چرا وی ری تونست قله رو فتح کنه
فکر کنم به خاطر انجین gi توی وی ری باشه.آخه وی ری هم base داره و unbase هم داره.یعنی دست آدم بازهست توی ترکیب انجین ها.
درصورتی که منتال ری یه فاینال گدر داره که عملا به تنهایی به درد نمیخوره و در gi هم از الگوریتم ضعیف فوتون مپ استفاده میکنه
همونطور که میدونیم فتون مپ یکی از ضعف ها ( البته نسبی هست ) برای یه کار کل اتاق رو مثلا محاسبه میکنه اما توی وی ری همون فریم رو حساب میکنه.حالب هست اگه فایل محاسبات gi رو باز کنیم میبینم اگه دوربین یه میلیمتر بچرخه همه چی بهم میریزه.البته برای استاتیک عرض کردم بهتر هست.
در هر صورت وی ری تونسته user interface بهتری رو ارائه کنه.بالاخره کمپانی های بزرگ مثل اورموشن بیشتر تمرکزشون رو روی وی ری معطوف کردن که این خودش نشون دهنده مطالعه و بررسی دقیق هست.
البته اینم بگم تعصب اشتباه هست.من هم منتال هم وی ری کار میکنم.مهم اینه که هر 2 مفت دستمون هست وپولی بابتش نمیدیم.

arminAnim

کاربر متخصص
این کار رو ببینید، با منتال ری انجام شده، فکر نمی کنم از لحاظ شفافیت و کنتراست کم و کاستی ایی داشته باشه:

246326_1299074081_large.jpg

سلام آرمین جان عرض سلام و خسته نباشی
می دونی الان همه نیاز دارن که یک چیز متفاوت و خاص ببینن و تکرار دیگه اسمش روشه تکرار وخسته کنندست
معمولا این شاتی که رندر گرفتی با این که مشخص توانایی خیلی بیشتری داری می تونی کار خاص بزنی و نوآوری ایجاد کنی
بعضی موقع ها هم شده که با منتال کاری انجام شده که به شدت خاص بوده همچنین وی ری به با همه انجین ها می شه کارای خیلی پرفکتی زد ولی وی ری خوبیش اینه که تو بیشتر مباحث کاربرد خیلی خوبی داره و کالر مپینگ عالی

arminAnim

کاربر متخصص
سلام آرمین جان عرض سلام و خسته نباشی
می دونی الان همه نیاز دارن که یک چیز متفاوت و خاص ببینن و تکرار دیگه اسمش روشه تکرار وخسته کنندست
معمولا این شاتی که رندر گرفتی با این که مشخص توانایی خیلی بیشتری داری می تونی کار خاص بزنی و نوآوری ایجاد کنی
بعضی موقع ها هم شده که با منتال کاری انجام شده که به شدت خاص بوده همچنین وی ری به با همه انجین ها می شه کارای خیلی پرفکتی زد ولی وی ری خوبیش اینه که تو بیشتر مباحث کاربرد خیلی خوبی داره و کالر مپینگ عالی
سلام، ممنون از لطفت سعید عزیز
درسته حق با شماست ، نو آوری مهمه
البته اگه به سابقه من توی این سایت دقت کنید معلوم میشه که من استیل ایمیج کار نیستم، برای همین زیاد به نکاتی که شما دقت می کنید دقت نمی کنم، به هر حال نکته ی درستی رو اشاره کردی
من با وی ری کار نکردم میشه بگی دقیقا این کالر مپینگ چیکار می کنه؟

سلام کالرمپینگ تنظیمات خیلی عالی واسه تنظیم نور و رنگ رندر که به شدت عالیه
من نمونه کارای منتال سطح بالا زیاد دیدم خیلی عالی
ولی یکی از موتورهای که به خیلی منطقی کار می کنه مکسول
حالا از بحث خارج نشیم ولی توقع بیشتری از کارات هست و با توجه به رزومه قبلیت مطمئنا کارای نوینی می تونی بزنی

rasoulvalli

Well-Known Member
دوست عزیز شما مبل یکنفره رو دونفره کردی و ابعاد رو بهم زدی این کار خیلی اشتباهه بنظرم
بعد الان متریال کف چیه؟ چون به هیچی شبیه نیست انگار حواست بهش نبوده اصلا
کلا تصویر خیلی نویز داره و تصویر زیبایی نیست اصلا شارپ نیست
متریال چرم مبل هارو دوست دارم اما حس میکنم کمی رفله شون زیاد شده
واحساس مسکنم یک عمق میدان هم دادی چون مرکز تصویر شارپ تره تا اطراف اون و اگه منظورت عمق میدان بوده این اتفاق خیلی بد افتاده
منظورتون رو از قرار دادن دو تابلوی متضاد یکی با حجاب و یکی نیمه برهنه در دو سمت تصویر نفهمیدم. و دلیل اینکه بالای فریم تابلو ها از کادر خارج شده
در واقع فکر می کنم این یک خطای کادر بندی باشه
بندی که پرده باهاش نگه داشته شده معمولا همرنگ با خود پرده هست یا یه رنگی نزدیک بهش ولی شما یه رنگ غیر عادی گذاشتی
خودتون اگر میخواستی اتاقتو پرده بذاری به پرده دوز اجازه همچین کاری میدادی؟
کلا کار بنظرم معنی و مفهوم خاصی رو نمیرسونه
مثل نمایش های چیدمان که البته چیدمان هم ضعیف و خیلی ساده هستش
اون چراغ استیل هم که اصلا به فضا نمیاد
اون پادری هایی هم که جلوی مبل یکنفره گذاشتید معمولا جلوی درب حمام و سرویس میگذارند نه جلوی مبل چرم اعلا
بنظرم تنها قوث کار نورپردازیه با اینکه کادربندی اصلا خوب نبست. قرینه ها حفظ نشدن مثلا مبل های یکنفره به یک اندازه از کادر خارج نیستند.

خلاصه ببخشید خیلی ایراد گرفتم چون دیدم شاکی هستی که کسی نقد نکرده اینارو گفتم

maxpin206

Well-Known Member
اقا آرمین جدا از نقد هایی که شد
شما بهتر یک سبک رو انتخاب کنید و طبق اون چیدمان کنید
مثلا سبک مینی مالیسم
در این سبک مدرن هست ولی دیزاین طوری است که همه چیز یک سوپرایز دارن فضا خلوتر هست و...
یا سبک پست مدرن
و..
اگه با یک سبک مشخص انتخاب کنی خیلی خلاق تر عمل می کنی
البته کارای قبلیتو دیدم عالی بوده و این کارتم عالیه

arminAnim

کاربر متخصص
دوست عزیز شما مبل یکنفره رو دونفره کردی و ابعاد رو بهم زدی این کار خیلی اشتباهه بنظرم
بعد الان متریال کف چیه؟ چون به هیچی شبیه نیست انگار حواست بهش نبوده اصلا
کلا تصویر خیلی نویز داره و تصویر زیبایی نیست اصلا شارپ نیست
متریال چرم مبل هارو دوست دارم اما حس میکنم کمی رفله شون زیاد شده
واحساس مسکنم یک عمق میدان هم دادی چون مرکز تصویر شارپ تره تا اطراف اون و اگه منظورت عمق میدان بوده این اتفاق خیلی بد افتاده
منظورتون رو از قرار دادن دو تابلوی متضاد یکی با حجاب و یکی نیمه برهنه در دو سمت تصویر نفهمیدم. و دلیل اینکه بالای فریم تابلو ها از کادر خارج شده
در واقع فکر می کنم این یک خطای کادر بندی باشه
بندی که پرده باهاش نگه داشته شده معمولا همرنگ با خود پرده هست یا یه رنگی نزدیک بهش ولی شما یه رنگ غیر عادی گذاشتی
خودتون اگر میخواستی اتاقتو پرده بذاری به پرده دوز اجازه همچین کاری میدادی؟
کلا کار بنظرم معنی و مفهوم خاصی رو نمیرسونه
مثل نمایش های چیدمان که البته چیدمان هم ضعیف و خیلی ساده هستش
اون چراغ استیل هم که اصلا به فضا نمیاد
اون پادری هایی هم که جلوی مبل یکنفره گذاشتید معمولا جلوی درب حمام و سرویس میگذارند نه جلوی مبل چرم اعلا
بنظرم تنها قوث کار نورپردازیه با اینکه کادربندی اصلا خوب نبست. قرینه ها حفظ نشدن مثلا مبل های یکنفره به یک اندازه از کادر خارج نیستند.

خلاصه ببخشید خیلی ایراد گرفتم چون دیدم شاکی هستی که کسی نقد نکرده اینارو گفتم

حالا چرا انقدر عصبانی ؟!
ممنون که وقت گذاشتی و با دقت دیدی.
بجز اینکه بنظر من خیلی از نکاتی که گفتی سلیقه ای بود و صرفا ایراد مسلم حساب نمی شد، با برخی موافقم.این کار صرفا تست رندر بوده و من حتی روی چیدمان هم دقت نکردم البته من همیشه یاداوری می کنم که هدفم از انجام کار چی هست تا هر ایرادی بهش وارد نشه اما متاسفانه این بار یادم رفت. اما بعنوان مثال حتما لازم نیست که همه چی قرینه باشه، من کاملا مخالف اینم که قرینه سازی باید انجام بشه و من عمدا چیدمان رو عقب و جلو و جابجا گذاشتم، یا اینکه تابلوها خارج از کارد هستن هم کاملا عمدیه، بیشتر می خواستم حالت طبیعی یک خونه که ازش عکس میگیری باشه نه اینکه اینطور بنظر بیاد که همه چیز چیدمان شده و مرتب و منظمه . یا من اینکار رو بعنوان یک کار هنری ارائه ندادم که بخوام از تابلوهای روی دیوار منظوری داشته باشم، همینچوری دوتا تابلوئه فقط! در این حد!
راجع به متریال کف، موکته ، خیلی ساده و فکر میکنم خوب هم درومده ، شاید اشتباه می کنم. نویز تصویر زیاده تا حدودی قبول دارم. چون خروجی نرم افزار خیلی شسته و رفته است و من هنوز روی بهم ریختگی تاکید داشتم و انگار با یه دوربین معمولی از یک خونه عکس بگیری. اون بلاری هم که شما در اطراف می بینی و در وسط نمی بینی عمق میدان نیست بلکه لنز دیستورشن هست، کشیدگی نور در اطراف لنز که باعث بلار شدن عکس در اون نقاط میشه . این حالت یه نوع خطای لنزهای کهنه یا قدیمی هست. رنگ بنده پرده هم تا اونجایی که توی مانیتور من به چشم میاد در طیف رنگ پرده هست یعنی کرمی. پا دری ها هم یک خطای لپی بود! من یادم رفت اونها رو به شکل پوست در بیارم که بعدا متوجه شدم.
ولی در تعجبم شما که انقدر با دقت دیدی چرا ایرادای مهم تر رو ندیدی؟ مثلا متریال قاب عکس ها که خوب در نیومده یا اون نوار پایین پرده که اصلا متریال نداره!

سعی کردم تا جایی که بحث سلیقه ای نباشه کامل جواب بدم و اختلاف نظرهایی که معیار مشخصی برای قضاوت ندارن رو نادیده بگیرم.
بازهم تاکید می کنم که این کار اصلا قرار نبوده معنا و مفهومی رو برسونه و برای من در حد تجربه و تست و آشنایی با منتال ری بوده نه بیشتر. و همینکه تنها قوت کار از نظر شما نورپردازیه برای من کار موفقیه چون روی چیز دیگه ای تمرکز نداشتم.
اما در کل ممنونم که نظرات خودتو گفتی

arminAnim

کاربر متخصص
خیلی عالی شدهــ تبریک می گم...

ممنون از نظرتون، البته لطف شماست این کار اینطوریام نیست...
تشکر مجدد

اقا آرمین جدا از نقد هایی که شد
شما بهتر یک سبک رو انتخاب کنید و طبق اون چیدمان کنید
مثلا سبک مینی مالیسم
در این سبک مدرن هست ولی دیزاین طوری است که همه چیز یک سوپرایز دارن فضا خلوتر هست و...
یا سبک پست مدرن
و..
اگه با یک سبک مشخص انتخاب کنی خیلی خلاق تر عمل می کنی
البته کارای قبلیتو دیدم عالی بوده و این کارتم عالیه

ممنونم از نظرت دوست عزیز.
حرف حساب جواب نداره، درست می فرمایید این کار طراحی و سبک خاصی نداره. سعی می کنم بیشتر روی این مورد دقت کنم.
البته باز هم می گم همون طور که در بالاتر هم گفتم، تمرکزم روی تکنیک و تسلط بر منتال ری بود چون من نه اصلا کارم طراحی داخلی هست و نه علاقه ام! شما کاستی هاشو به پای یک تجربه از فردی آماتور بگذار ، البته این چیزی از ایرادهای کار کم نمی کنه فقط فضای نقدشو عوض می کنه. اما نکاتی که مطرح می شه چه بصورت انتقاد و چه پیشنهاد قطعا در آینده باعث می شه توجه بیشتری بکنم...

باز هم ممنون از نظر شما

جدیدترین ارسال ها

بالا