Kingdom Of Solomon...!

DIMO

Active Member
دانلود تریلر فیلم ملک سلیمان

پست قبلی هم نقد و برسی فیلم به همراه سازندگان فیلم هستش.....

این هم لینک دانلود تریلر فیلم سینمایی ملک سلیمان،البته کیفیتش پایینه ولی قابل دیدن هست..

Kingdom_of_Solomon__sketch_by_proama.jpg

شاد و پیروز باشید....

آخرین ویرایش:

pclord

کاربر متخصص
دستت در نکنه دوست عزیز

با اینکه کیفیتش خیلی پایین بود ،اما مثل اینکه اونطور که ازش انتظار میرفت جلوه های ویژه نداره. و از جلوه های ویژه خیلی کم استفاده شده.

موفق باشید.

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
متاسفم !! واقعا متاسفم
واقعا دنبالش بودم این فیلم رو ببینم ... با خبرهایی که ازش می شنیدم و با چیزایی که ازش دیدم انتظار یه فیلم با جلوه های ویژه عالی داشتم ... نه در حد آواتار نه در حد ماتریکس نه در حد ارباب حلقه ها . اونا با بودجه های واقعا کلاس ساخته میشن اما ....

متاسفانه این قدر این صنعت دچار باند و باند بازی شده که نتیجه نهایی میشه این و باید کلی هورا بکشیم به خاطر ساختش

البته هنوز زوده در مورد کل فیلم نظر داد اما تریلیر یه فیلم گلچینی از بهترین صحنه های فیلم باید باشه . که متاسفانه اصلا جالب نبود

امیدوارم اشتباه کرده باشم

مرسی امید جان

:Mohsen:

کاربر باتجربه
منم تریلرو دیدم
بد نبود
خوب هم نبود
ولی به نظرم قضاوت یکم زوده و باید به اکران عمومی برسه، چون تو جشنواره فجر جایزه بهترین جلوه های ویژه رو برده، البته همراه با یه فیلم دیگه
و اگه اشتباه نکنم کلا رتبه دومو کسب کرد

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
با سلام به همه دوستان:rose:
منم ناراحت شدم، این که قرار بود ته Visual FX باشه که:green:امیدوارم که اینا فوتیج های خام باشن نه اونایی که تو فیلم استفاده شدن ، چون یه زره هم Color Correction نداشتن:-?آخه کی تو تریلر فوتیج خام میذاره؟:shock:
اون تیکه دود هم روی آب رفلشکن ئش نیفتاده بود ، البته شاید به خاطر کیفیت خیلی کم کار بود:wink:
ولی خدایی دود سیاه لاست کجا و این کجا :green:
از شما DIMO جان هم ممنونم:rose:
موفق باشید:oops:

gigamax

منم تریلرو دیدم
بد نبود
خوب هم نبود
ولی به نظرم قضاوت یکم زوده و باید به اکران عمومی برسه، چون تو جشنواره فجر جایزه بهترین جلوه های ویژه رو برده، البته همراه با یه فیلم دیگه
و اگه اشتباه نکنم کلا رتبه دومو کسب کرد

ان شالله که حرف تو درست باشه محسن ! واقعا دوست دارم یه فیلم ببینم که این قدر واسه فیلم نامه و تبلیغ و انتخاب بازیگرش هزینه و وقت گذاشتن ، نصفشو برای جلوه های ویژه گذاشته باشه !!

آخه من سکانسی که برنده سیمرغ بلورین بهترین جلوه های بصری شد رو دیدم ، دیگه کلا به داورای جشنواره نا امید شدم ، عوض به خودم خیلی امیدوار شدم !!

ان شالله که فیلم خوبی باشه !! چون من که جلو جلو خیلی باهاش برای بعضی از دوستام پز دادم ...
موفق باشی

کاربر باتجربه
آره منم امیدوارم که خوب از آب در بیاد
نمی دونید کی اکران میشه؟

gigamax

والا تا اونجایی که من میدونم قرار بوده توی نوروز اکران بشه که مثل همیشه دوباره عقب میفته ... تاریخ جدیدش رو نمیدونم ولی حدس میزنم تیو همین یه ماه باشه

DIMO

Active Member
سلام به همگی...

متاسفم !! واقعا متاسفم
واقعا دنبالش بودم این فیلم رو ببینم ... با خبرهایی که ازش می شنیدم و با چیزایی که ازش دیدم انتظار یه فیلم با جلوه های ویژه عالی داشتم ...

والا متین به نظر من که یکم باید واقع بینانه به ماجرا نگاه کرد...این اولین کار جلوه های ویژه ایرانه نباید زیاد منتظر یه نتیجه عالی بود...

حرفای امین زندگانی راجع به قسمت جلو های ویژه فیلم هم شنیدنیه....

..........
فکر نمی‌کنید جلوه‌های ویژه ای که یکی از ویژگی‌های مهم ملک سلیمان است روی دیده شدن بازی‌های بازیگران تاثیر بگذارد؟
راستش نگرانی کل گروه همین بود که ما تحت تاثیر جلوه‌های ویژه قرار بگیریم اما خوشبختانه وقتی کار را دیدیم، متوجه شدیم اگر بخشی بخواهد مخاطب را جذب کند همین بازی‌هاست به علاوه صدا برداری فوق العاده آقای معاونیان و فیلم برداری عالی آقای خضوعی ابیانه. حتی شنیدیم مسوولان کار‌های فنی در هنگ کنگ گفته اند صدابرداری و فیلم برداری در حد بین‌المللی است و حرفه ای بودن کار، به باز بودن دست آن‌ها هم کمک کرده.

جز این گریم سنگین به نظر می‌رسد یکی از سختی‌های کارتان این بود که باید صحنه ای را بازی می‌کردید که قرار بود بعدا کلی چیز با جلوه‌های ویژه به آن اضافه شود؟
بله، حتی اگر این ویژگی را در نظر نگیریم در ایران کار تاریخی کردن، بسیار سخت است چون وابسته به شرایط محیطی است برعکس تمام دنیا که کار تاریخی وابسته به استودیو، پرده آبی و تکنولوژی‌های پیشرفته است. امکاناتی که فراهم کردنش در ایران نیاز به بودجه سنگین، مدیریت و برنامه ریزی طولانی مدت دارد. در کار‌های تاریخی ما همه چیز طبیعی است؛ مثلا شمشیری که دست شماست شمشیر واقعی از فولاد آبدیده نیست اما ورقه آهن است. گرچه تنه درخت را قطع نمی‌کند اما تنه درخت را می‌پراند و مسلما با بدن شما هم همین کار را می‌کند. آتش، آتش واقعی است و ما امکانات خاصی نداریم بنابراین بازی در کار تاریخی بسیار سخت است. در مورد جلوه‌های ویژه هم مشکل این جا بود که نمی‌دانستیم این توفانی که دارد به طرفمان می‌آید و شش ماه بعد قرار است در هنگ کنگ ساخته شود چه ابعادی دارد و آیا نگاه ما با آن ابعاد هماهنگ هست یا نه؟ یا آن اجنه و شیطان‌هایی که ما باید حضورشان را حس کنیم و نگاهشان کنیم و قرار است در هنگ کنگ ساخته شوند، در چه فاصله ای از ما حرکت می‌کنند؟ چطور حرکت می‌کنند؟ و... من یک سری طراحی از این صحنه‌ها دیده بودم اما هیچ نوع تصور و مقیاسی از حرکت این موجودات در ذهنم نداشتم و نمی‌دانستم ری اکشنم چقدر درست است.

چند درصد صحنه‌های فیلم این شکلی بود؟
حدود 30 درصد کار با جلوه‌های ویژه ای همراه بود که وقتی ببینید نمی‌توانید حدس بزنید که از پرده سبز یا آبی استفاده شده؛ مثلا ما پرده سبز را به فضای طبیعی و وحشی ارتفاعات سردابه اردبیل بردیم و در کوه نصب کردیم. در بعضی از صحنه‌ها هم از پرده آبی در فضای طبیعی استفاده کردیم. بخش‌های ظریف تر را هم دراستودیوی فارابی کار کردیم. جز این‌ها به خاطر شرایط خاص آب و هوایی و مجهز نبودن استودیو فاصله زمانی بین بعضی از پلان‌ها خیلی زیاد می‌شد؛ مثلا من یک پلان بازی کردم که یک دیالوگ به آقای پاک نیت می‌گفتم و بعد به سمت مقابل بر می‌گشتم و دیالوگ بعدی را می‌گفتم، بین این دو سکانس یک سال فاصله وجود داشت و باز بودن این فولدر در ذهن من بازیگر، خیلی سخت بود و انرژی می گرفت.

حالا این جلوه‌های ویژه و به خصوص بخشی که در هنگ کنگ ساخته شده، خوب از آب درآمده؟
خب، اول کار، انتظار همه ما از جلوه‌های ویژه چیزی در حد ارباب حلقه‌ها و هری پاتر بود که البته اصلا مقایسه اشتباهی بود چون پروژه ای در حد ارباب حلقه‌ها یا هری پاتر نزدیک 40 میلیون دلار هزینه جلوه‌های ویژه داشت اما کل هزینه فیلم ما 5 میلیارد تومان یعنی 5 میلیون دلار بود، پس این قیاس اشتباه است. اما این جلوه‌های ویژه در مقایسه با جلوه‌های ویژه سینمای ایران کار خوبی است. در مورد جلوه‌های ویژه بحث توانایی نیست بحث بودجه است چون متخصصان ایرانی هم توانایی دارند چون وقتی آقای لئولو کارها را می‌دید شگفت زده می‌شد و می‌گفت من فکر نمی‌کردم در ایران این همه متخصص وجود داشته باشد.................

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
منبع: هفته نامه همشهری جوان/ شماره 248
بازنشر اختصاصی سیمرغ

1835ali

Well-Known Member
سلام به همگی...

والا متین به نظر من که یکم باید واقع بینانه به ماجرا نگاه کرد...این اولین کار جلوه های ویژه ایرانه نباید زیاد منتظر یه نتیجه عالی بود...

حرفای امین زندگانی راجع به قسمت جلو های ویژه فیلم هم شنیدنیه....

..........
فکر نمی‌کنید جلوه‌های ویژه ای که یکی از ویژگی‌های مهم ملک سلیمان است روی دیده شدن بازی‌های بازیگران تاثیر بگذارد؟
راستش نگرانی کل گروه همین بود که ما تحت تاثیر جلوه‌های ویژه قرار بگیریم اما خوشبختانه وقتی کار را دیدیم، متوجه شدیم اگر بخشی بخواهد مخاطب را جذب کند همین بازی‌هاست به علاوه صدا برداری فوق العاده آقای معاونیان و فیلم برداری عالی آقای خضوعی ابیانه. حتی شنیدیم مسوولان کار‌های فنی در هنگ کنگ گفته اند صدابرداری و فیلم برداری در حد بین‌المللی است و حرفه ای بودن کار، به باز بودن دست آن‌ها هم کمک کرده.

جز این گریم سنگین به نظر می‌رسد یکی از سختی‌های کارتان این بود که باید صحنه ای را بازی می‌کردید که قرار بود بعدا کلی چیز با جلوه‌های ویژه به آن اضافه شود؟
بله، حتی اگر این ویژگی را در نظر نگیریم در ایران کار تاریخی کردن، بسیار سخت است چون وابسته به شرایط محیطی است برعکس تمام دنیا که کار تاریخی وابسته به استودیو، پرده آبی و تکنولوژی‌های پیشرفته است. امکاناتی که فراهم کردنش در ایران نیاز به بودجه سنگین، مدیریت و برنامه ریزی طولانی مدت دارد. در کار‌های تاریخی ما همه چیز طبیعی است؛ مثلا شمشیری که دست شماست شمشیر واقعی از فولاد آبدیده نیست اما ورقه آهن است. گرچه تنه درخت را قطع نمی‌کند اما تنه درخت را می‌پراند و مسلما با بدن شما هم همین کار را می‌کند. آتش، آتش واقعی است و ما امکانات خاصی نداریم بنابراین بازی در کار تاریخی بسیار سخت است. در مورد جلوه‌های ویژه هم مشکل این جا بود که نمی‌دانستیم این توفانی که دارد به طرفمان می‌آید و شش ماه بعد قرار است در هنگ کنگ ساخته شود چه ابعادی دارد و آیا نگاه ما با آن ابعاد هماهنگ هست یا نه؟ یا آن اجنه و شیطان‌هایی که ما باید حضورشان را حس کنیم و نگاهشان کنیم و قرار است در هنگ کنگ ساخته شوند، در چه فاصله ای از ما حرکت می‌کنند؟ چطور حرکت می‌کنند؟ و... من یک سری طراحی از این صحنه‌ها دیده بودم اما هیچ نوع تصور و مقیاسی از حرکت این موجودات در ذهنم نداشتم و نمی‌دانستم ری اکشنم چقدر درست است.

چند درصد صحنه‌های فیلم این شکلی بود؟
حدود 30 درصد کار با جلوه‌های ویژه ای همراه بود که وقتی ببینید نمی‌توانید حدس بزنید که از پرده سبز یا آبی استفاده شده؛ مثلا ما پرده سبز را به فضای طبیعی و وحشی ارتفاعات سردابه اردبیل بردیم و در کوه نصب کردیم. در بعضی از صحنه‌ها هم از پرده آبی در فضای طبیعی استفاده کردیم. بخش‌های ظریف تر را هم دراستودیوی فارابی کار کردیم. جز این‌ها به خاطر شرایط خاص آب و هوایی و مجهز نبودن استودیو فاصله زمانی بین بعضی از پلان‌ها خیلی زیاد می‌شد؛ مثلا من یک پلان بازی کردم که یک دیالوگ به آقای پاک نیت می‌گفتم و بعد به سمت مقابل بر می‌گشتم و دیالوگ بعدی را می‌گفتم، بین این دو سکانس یک سال فاصله وجود داشت و باز بودن این فولدر در ذهن من بازیگر، خیلی سخت بود و انرژی می گرفت.

حالا این جلوه‌های ویژه و به خصوص بخشی که در هنگ کنگ ساخته شده، خوب از آب درآمده؟
خب، اول کار، انتظار همه ما از جلوه‌های ویژه چیزی در حد ارباب حلقه‌ها و هری پاتر بود که البته اصلا مقایسه اشتباهی بود چون پروژه ای در حد ارباب حلقه‌ها یا هری پاتر نزدیک 40 میلیون دلار هزینه جلوه‌های ویژه داشت اما کل هزینه فیلم ما 5 میلیارد تومان یعنی 5 میلیون دلار بود، پس این قیاس اشتباه است. اما این جلوه‌های ویژه در مقایسه با جلوه‌های ویژه سینمای ایران کار خوبی است. در مورد جلوه‌های ویژه بحث توانایی نیست بحث بودجه است چون متخصصان ایرانی هم توانایی دارند چون وقتی آقای لئولو کارها را می‌دید شگفت زده می‌شد و می‌گفت من فکر نمی‌کردم در ایران این همه متخصص وجود داشته باشد.................

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
منبع: هفته نامه همشهری جوان/ شماره 248
بازنشر اختصاصی سیمرغ

5 میلیارد خرج کردند این تیزرشونه ؟ البته بقول دوستان هنوز کامل مشخص نیست ولی تیزر معمولاً تمام لحظات استثنایی یه فیلمه
5 میلیارد میدادند به همین بچه های مجید آنلاین فیلم میساختن آواتار دو دو گل شمامی کبابشون بود ؟:lol::green:
هنوز اندر خم یک سوژه ایم
یاعلی

gigamax

آره امید منم آخرش گفتم هنوز برای اظهار نظر زوده ...

اما به نظر من خیلی بهتر از این می تونستند بسازنش ... ببین من اصلا انتظار جلوه های ویژه ای در حد ارباب حلقه ها یا آواتار ندارم ... به هیچ عنوان چون اصلا منطقی و منصفانه نیست این فیلم رو با اونا مقایسه کنی
اما چندتا چیز رو باید در نظر داشته باشیم همیشه
یه فیلم هر جا نیاز باشه از جلوه های ویژه استفاده میکنه و زیاد هم ادعایی نداره . جلوه های ویژه رو ابزاری میدونه برای رسیدن به مفهوم واقعی فیلم : رسوندن یه پیام به مخاطب
اما یه فیلم رو جلوه های ویژه اش تبلیغ میکنه و بیننده انتظار یه فیلم سطح بالا رو داره . چون جلوه های ویژه یکی از فاکتور های فروش فیلم های بلاک باستره .

در ضمن این نکته رو هم در نظر داشته باشیم که ساخت فیلم در ایران خیلی خیلی ارزون تره ... به جرات می تونم بگم اگه قرار بود یه فیلم بزرگ مثل ارباب حلقه ها رو تو ایران بسازن بودجه تولید نصف میشد !! از این لحاظ دست ما خیلی بازتره

اما با تمام این حرفا من برای سازنده هاش احترام قائلم چون ساخت چنین فیلم هایی در ایران واقعا سنگین و طاقت فرساست !
امیدوارم روز به روز در این زمینه پیشرفت کنیم
و امیدوارم فیلم خوبی رو ببینم

موفق باشین

کاربر باتجربه
بخث مالی خیلی بحث مهمیه تو فیلم سازی​
پولی که تو ایران واسه این کارا خرج میشه پول تو جیبی خارجیا واسه ساخت فیلمه!

تو یه مجله ای هزینه ساخت چند تا از انیمیشنای سال 2009 رو زده بود​
Up 175 میلیون دلار!(تو ایران فکر کنم تا حالا اینقدر پول بابت کل سینما خرج نشده باشه!!!)​
عصر یخبندان سه، اگه اشتباه نکنم 90 میلیون دلار​
یه انیمیشن ظاهرا کم کیفیتی هم بود که الان اسمشو یادم نیست، ولی تقریبا همه منتقدا ازش بد گفته بودن، اونم 30 میلیون دلار شده بود و بعد از چند ماه نتونسته بود بودجه هزینه شده رو رو برگردونه

خوب خداییش با 5 میلیون دلار چی میشه ساخت!؟! تازه حساب کنید چقدش تو بحث فساد مالی و ... پرت میشه

تازه به نظرم ارزش این فیلم همچین از همین انیمیشن 30 میلیون دلاریه کمتر نیست!​

gigamax

قطعا !!
به نظر من کسایی که در این شرایط کار میکنن قطعا کارشون ارزش بیشتری داره اما به نظر من تهیه کننده این فیلم یک مقدار جو زده شدن . و هر جا شما نگاه کنی در مورد این فیلم فقط از جلوه های ویژه اش که هیچ کس چیزی هم ازش ندیده صحبت میشه .
توی جشنواره فجر فکرکنم به صورت محدود نشان داده شده بود . بعضی ها لقب نا امیدانه ترین اثر سال رو بهش دادن !

ولی من هنوز امیدوارم که فیلم خوبی باشه

Sherlock_Holmes

Active Member
برای یه فیلم درست باید عوامل زیادی کنار هم درست عمل کنند.. خیلی از آثاری که ما میبینیم و تحت تاثیر قرار میگیریم و ضمنا جزء فیلمهای پر جلوه هستند صرفا جلوه های ویژه ندارن، گاهی یه فیلمبرداری حرفه ای و تاثیر گذار در ترکیب با عناصر دیجیتال میتونه بیشتر از یه جلوه ی کامپیوتری صرف بیننده رو میخکوب کنه..
یا مثلا طراحی لباس.. توی ارباب حلقه ها این قضیه کاملا آشکاره..

تریلری که من دیدم (اگر مشت رو نمونه ی خروار بگیریم) جدای از بحث کیفیت پایین به نظرم اومد از نظر زیبایی شناختی هم هماهنگ نیست.. تدوینی که هیچ حسی رو منتقل نمیکنه! یا تکنیکهای فیلمبرداری خیلی ابتدایی و پایه .. توی یه تریلری که باید در کمترین زمان بیشترین تاثیر و جذب رو روی ما داشته باشه یا بقول متین بهترین قسمتهای جلوه های ویژه رو تو خودش داشته باشه.. یه بار بی صدا ببینید تا ببینید اگر هم تاثیری هست از موسیقیه..

امیدوارم خود فیلم اینطوری نباشه..

کلا ما همیشه امیدواریم..
30upn9j.gif

بخث مالی خیلی بحث مهمیه تو فیلم سازی
پولی که تو ایران واسه این کارا خرج میشه پول تو جیبی خارجیا واسه ساخت فیلمه!

موافقم..
البته محسن ما گاهی برای فیلم ساختن همین خارجیا بهشون پول تو جیبی هم میدیم! که دو تا فیلم هالیوودی بسازن!
میشد با این پولها این فیلم ملک سلیمان رو بهتر ساخت... شاید..

آخرین ویرایش:

pclord

کاربر متخصص
به نظر من خودشون نمیخوان یه کار درست حسابی داشته باشن ، فقط میخواستم اسم یه خارجی روی فیلمشون باشه که بگن فیلم ما حرفه ای ساخته شده.

اگه جلوه های ویژه شو به بچه های خودمون تو ایران داده بودن 100 برابر بهتر از این میشد.چون کارای زیادی از بچه ها دیدم گفتم.تا زمانی که به جای استفاده از نیروی داخلی از نیروی خارجی استفاده کنن ، پیشرفتی نخواهیم داشت و اگه داشته باشیم خیلی کند خواهد بود.

اگه از vfx کارای ایرانی استفاده کرده بودن ، هم ازشون حمایت کرده بودن ، هم هزینه ی کمتری داشت.همین خارجیا اولا که جلوه های ویژه کار میکردن کارشون ضعیف بود ، به مرور زما با کسب تجربه در کارهای مختلف پیشرفت کردن ، اما وقتی از نیرو های داخلی استفاده نکنیم مطمئنا تجربه ای کسب نخواهد شد ،شاید چند تا کار اول ضعف هایی داشته باشه ،اما مطمئنا در کار های سوم و چهارم رفع خواهد شد.

امید وارم در مورد این فیلم اشتباه کرده باشم و فیلم خوبی باشه.

موفق باشید.

DIMO

Active Member
سلام

دوستان گرامی برنامه 2 قدم مانده به صبح مثل اینکه راجع به این فیلم بحث و گفتگو هایی رو انجام داده و مثل همیشه منم بی خبر موندم...
ولی تونستم اندرون نت این کلیپ 3 دقیقه ای رو پیدا کنم....

توضیح زیادی نمیدم فقط اینو بدونید که تکه هایی از پشت صحنه فلیم و Making of فیلم هستش که دیدنش با اینکه از نظر زمانی کمه ولی خالی از لطف نیست..

این قسمت با تمام پستی و بلندی هاش ساخته شد ولی در کل امیدوارم که قسمت دومش از نظر کیفی ارتقا پیدا کنه...

راستی کسی میدونه این برنامه 2 قدم مانده به صبح چه روزایی پخش میشه....؟

حجم فایل هم 7 مگ هستش...

آخرین ویرایش:

کاربر باتجربه
دو قدم مانده به صبح که هر قبلنا هر شب ساعت 11 به بعد پخش میشد
الانو نمیدونم

بحث انیمیشنم فکر کنم یا شب جمعه هست یا شب پنج شنبه

جدیدترین ارسال ها

بالا