ICE----------SoftImage 7

Amin 4D

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
سلام به همه بچه های مجیدآنلاین. خوبید همگی؟
داشتم با ICE توی SoftImage کار می کردم. چند تا کار زدم که دوتا شو که خودم بیشتر ازشون خوشم اومد می ذارم برا این که دوستان نظر بدن.
زیاد روی متریالش کار نکردم آخه یه کم کار با متریال هاش مشکله برام، فقط با نودهای ICE کار کردم. من تازه یه چند روزه که سافت ایمیج رو نصب کردم و چند ساعتی بیشتر با اون کار نکردم و اون هم به خاطر این بود گکه یه کم باهاش آشنا بشم و قدرتش رو ببینم و تجربه کار با اون رو داشته باشم ولی فقط بهتون بگم که این ICEخیلی چیزه توپیه مخصوصا توی شادینگ جلوه هایی مثل آتش و دود و این جور چیزا. سرتونو درد نیارم دیگه. برای توصیف ICE یه تایپک و یه فروم نیازه.

پیوست ها

• New ICE 13.jpg
    New ICE 13.jpg
    12.8 کیلوبایت · بازدیدها: 51
  • Nice 01.JPG
    Nice 01.JPG
    9.1 کیلوبایت · بازدیدها: 47

mayapower

Well-Known Member
سلام
به نظرم اگه یه مقایسه ای بین مایا و سافت ایمیج داشته باشین
البته اگه مایا رو کار کرده باشین
بهتر میتونه اطلاعاتمون رو زیاد کنه مثلاً پارتیکلای ایکس اس آی با مایا ی امثلاً فیلد و فلوید هاش و غیرهو..
ممنون
کار جالبی بود

Amin 4D

Hòók جان بهتره یه کم در مورد iceتحقیق کنی بعد بگی پارتیکال فلو مکس بهتره داداش. Ice یه سیستم قدرتمنده که توانایی های بی نظیری داره و قدرتش هم از پارتیکال فلو به نظر من بیشتره. من زیاد ازش نمی دونم همون طور که گفتم تازه کار با اون رو شروع کردم ولی تو همین مدت کم فهمیدم که خیلی قدرتمنده مخصوصا توی شادینگ و متریال های جلوه ی آتش و دود و ....

HòóK

Member
Hòók جان بهتره یه کم در مورد iceتحقیق کنی بعد بگی پارتیکال فلو مکس بهتره داداش. Ice یه سیستم قدرتمنده که توانایی های بی نظیری داره و قدرتش هم از پارتیکال فلو به نظر من بیشتره. من زیاد ازش نمی دونم همون طور که گفتم تازه کار با اون رو شروع کردم ولی تو همین مدت کم فهمیدم که خیلی قدرتمنده مخصوصا توی شادینگ و متریال های جلوه ی آتش و دود و ....

خوب چرا يه مقداري اطلاعات بيشتر ازش پست نمي کني؟ :shock:

ice سیستمش یه جورایی شبیه افتر برن هست البته به صورت ذره ای هم میشه باهاش کار کرد.
از ویژگی هاش میشه به فوق العاده سبک بودنش نسبت به پارتیکل مکس و داینامیک مایا اشاره کرد.البته سبک بودنش همش بخاطر خود Ice نیست .منظورم اینه که سافت ایمیج ویوپورتش چهار برابر از مکس سبک تر کار میکنه و یه مقداریشم شاید بخاطر این باشه که با ice میشه صحنه های عظیم دود و .... رو خلق کرد.

Mirpadyab

Banned
میشه چندتا دیگه از کارات با جزییات بیشتر و با ICE بزاری .؟
ممنون .:rose:

ashbeh

New Member
سلام دوستان
سیستم کاری ice با سیستم particle در مایا یکی هستش با این تفاوت که ice بسیار قدرت مند تر و جمع و جورتر و نا محدود تر هستش و همه چیز جلوی چشمان شما شکل میگیره و مدیریت خیلی کاملی میتونید روی جلوه های ویژه تون داشته باشید در ضمن سرعت Ice در مقایسه با particle و fluid در مایا خیلی سریع تر هستش.
کامپونت های بسیار زیادی هستند که به ice اضافه می گردند از جمله em_fluid که به همین دلیل به جرات میگم کاری که با سافت ایمیج انجام میشه خیلی سریع تر و حرفه ای تر از کاریه که در مایا انجام میشه

نه تنها ice در سافت ایمیج بلکه render tree و fx tree هم قابلیت هایی هستند که سافت ایمیج داراست و اونو خیلی قدرتمند کرده.
تنها امکانی که در مایا هست و در سافت ایمیج نیست Paint effect و maya live هستش که موارد خیلی مهمی نیستند و در کارهای حرفه ای از اینها استفاده نمیشه
امیدوارم کمکی کرده باشم
اگه اشکالی در این نظرات پیدا کردید و یا سوالی داشتید خوشحال میشم به میلم بفرستید [email protected]

اضافه کنم کار خوبیه برای شروع. جای تشویق داره چون کار کردن با Ice به تمرین زیادی احتیاج داره.
به نظر میاد از کمتر از 1٪ از امکانات ice tree و render tree استفاده کردی. درسته؟

آخرین ویرایش:

*farshid*

کاربر VIP
پسر انیمیشنش کو په؟؟؟؟
جالب شده ولی یه مقدار کیفیتش پایینه
البته چون تکفریمه نمیشه زیاد نظر داد
ولی در کل خوبه که با برنامه های مختلف کار میکنی ممکنه یه روزی به دردت بخوره

یه ویدئوی کوچولو هم بذاری خوب میشه مدیر جان

ashbeh

New Member
درضمن حق با شماست
لازمه که پست مخصوص برای سافت ایمیج داشته باشیم

Amin 4D

سلام دوستان
سیستم کاری ice با سیستم particle در مایا یکی هستش با این تفاوت که ice بسیار قدرت مند تر و جمع و جورتر و نا محدود تر هستش و همه چیز جلوی چشمان شما شکل میگیره و مدیریت خیلی کاملی میتونید روی جلوه های ویژه تون داشته باشید در ضمن سرعت Ice در مقایسه با particle و fluid در مایا خیلی سریع تر هستش.
کامپونت های بسیار زیادی هستند که به ice اضافه می گردند از جمله em_fluid که به همین دلیل به جرات میگم کاری که با سافت ایمیج انجام میشه خیلی سریع تر و حرفه ای تر از کاریه که در مایا انجام میشه

نه تنها ice در سافت ایمیج بلکه render tree و fx tree هم قابلیت هایی هستند که سافت ایمیج داراست و اونو خیلی قدرتمند کرده.
تنها امکانی که در مایا هست و در سافت ایمیج نیست Paint effect و maya live هستش که موارد خیلی مهمی نیستند و در کارهای حرفه ای از اینها استفاده نمیشه
امیدوارم کمکی کرده باشم
اگه اشکالی در این نظرات پیدا کردید و یا سوالی داشتید خوشحال میشم به میلم بفرستید [email protected]

اضافه کنم کار خوبیه برای شروع. جای تشویق داره چون کار کردن با Ice به تمرین زیادی احتیاج داره.
به نظر میاد از کمتر از 1٪ از امکانات ice tree و render tree استفاده کردی. درسته؟

دوسته من بهتر بود به تاریخ ایجاد تایپک یه نگاهی مینداختی:
29 تير 1388
جالب نبود که تایپک رو آوردی بالا. :green: ولی خب، در مورد توضیحاتی که دادی ممنون.
در مورد اون امکانی هم که گفتی در مایا هست و در سافت ایمیج نیست، فلوید مایا رو هم اضافه کن. چون هیچ موقع پارتیکال فلوید رو نمی شه یا فلوید مقایسه کرد.
خب در مورد کار هم، آره درست می گید. مال حدودا 2 سال پیشه خب. الان من کلا از دنیای پارتیکال ها خیلی خیلی چیزای بیشتری می دونم نسبت به اون موقع.

پسر انیمیشنش کو په؟؟؟؟
جالب شده ولی یه مقدار کیفیتش پایینه
البته چون تکفریمه نمیشه زیاد نظر داد
ولی در کل خوبه که با برنامه های مختلف کار میکنی ممکنه یه روزی به دردت بخوره

یه ویدئوی کوچولو هم بذاری خوب میشه مدیر جان

بابا اون موقع ها من اصلا نمی دونستم انیمیشن چیه :lol:
ولی فرشید جون تاریخ ایجاد تایپک رو دیدی؟؟ :shock: بابا الکی اینو آوردین بالا ما خجالت کشیدیم :green: اینم کار بوده من زدم :lol: خودم خندم گرفت الان. یادش بخیر ولی.

ashbeh

New Member
حق با شماست من به تاریخ اصلا دقت نکردم
راستشو بخواید اولین باره که سعی میکنم تو فروم ها فعالیت کنم با مسائل تاریخ و ... آشنایی ندارم فکر میکردم همه چیز یکپارچست
عذرخواهی می کنم.
حالا که منو مطلع کردید لطف میکنید تاپیک جدید راجع به سافت ایمیج معرفی کنید . ممنون

جدیدترین ارسال ها

بالا