قالب Honda cbr600rr1

Mehroo

Member
سلام دوستان
با آخرین کارم در سال 90 در روزهای پایانی سال در خدمتتون هستم
Honda cbr600rr1
شباهت زیادی با مدل 1000 داره و تفاوتش در پوسته گیرباکسش هست
مدلینگ این موتور تقریبا 1 هفته زمان برد یه هفته هم جسته وگریخته روی رندر کار کردم
البته چند هفته ای هست که برای رفع ایرادات مدل و بهتر شدن کار رندر های جدید تر میگیرم و در همین میان مدل رو تا جائی که میتونم تقویت میکنم
با توجه به اینکه به خاطر لو پولی بودن و وجود تری انگل در موتور قبلیم کمی در رندر به مشکل بر خوردم اینجا تو استفاده از اج ها خساست نکردم و کاملا های پولی کار کردم و سعی کردم به هر قیمتی شده تری انگل ها رو بگیرم
سنگین ترین بخش کار تایر ها هستن که با pro boolean درشون اووردم
حجم هر تایر 10 مگ هست که با حجم کل موتور و انجین برابری میکنه

رند ها به خاطر سیستم ضعیفم هر کدوم 15 تا 20 ساعت زمان بردن که حسابی خسته ام کردن
وایر ها هم 3 تا 4 ساعت هر کدوم زمان بردن

راستی سال نو رو پیشاپیش بهتون تبریک میگم

نرم افزار های استفاده شده :
مکس 2012 _ وی ری _ فتوشاپ

بخاطر محدودیت در قرار دادن بند انگشتی های پیوستی وایر ها رو اینجا نمایش میدم و رندر ها رو پیوست میکنم

روی تصاوی کیلیک کنید

*این رندر آخری یه سری مشکلاتی داره که به دلیل محدودیت زمانی فعلا نمیتونم برطرفش کنم _ به امید خدا در سال جدید پس از تعطیلات برطرفش میکنم و بدون نقصش رو پیوست میکنم

پیوست ها

• Honda cbr600rr1_f.jpg
    Honda cbr600rr1_f.jpg
    567.5 کیلوبایت · بازدیدها: 60
  • Honda cbr600rr1_b.jpg
    Honda cbr600rr1_b.jpg
    535.3 کیلوبایت · بازدیدها: 40
  • Honda cbr600rr1_bz.jpg
    Honda cbr600rr1_bz.jpg
    584.8 کیلوبایت · بازدیدها: 36

Baloot3D

مسئول بخش سخت افزار سه بعدی
سلام دوست من
واقعاً کار شیکی شده . مدلسازی خوب هست . برای لاستیک ها میشد از Displace هم استفاده کنی که حجم کار رو کاهش بدی ولی خوب فشار به قسمت رندر منتقل میشد .
مشکلات کم رندر و نویز متریالها رو خودت میدونی و نیازی به بیان نیست .
تبریک میگم ،عید توهم پیشاپیش مبارک
کار زیبایی شده :rose:
موفق باشی :rose:

Ultra3D

Well-Known Member
اوچ ... !!!

خیلی خوشکل شده .... البته من بیشتر رندر ساده ای که ازش گرفتی رو بیشتر دوست دارم ( همونی که کف سفید داره )

یکم به دیتیل ها رو جاهایی که خالی به نظر می رسن بیشتر کنی خیلی خوشکل تر می شه ...

این دیتیل ها می تونه دیسپلس تایر باشه ( به قول بلوط)
یا یکم نوشته های تبلیغاتی که تو مسابقات دیده می شه
یا شاید یکم Dirt به بعضی جاها اضافه کنی بهتر ( طبیعی تر ) بشه .... البته این موتور صفره و اصولا Dirt نمی خواد ... ولی ما که صفر این موتورها رو ندیدیم چشممون نمی تونه یک موتور هوندای صفر تر و تمیز رو حزم کنه :wink:

koorosh_kh

باحالترین کاربر
سلام
ضمن تبریک سال نو باید بگم که
کار خیلی زیبایی شده خسته نباشی
اگر این یه زره نویز رو هم نداشت دیگه معرکه بود
موفق باشی:rose:

airbos

کاربر متخصص بخش مدلسازی
سلام
کارتون عالیه رفیق.یه رندرهم از جلو بگیر
سال نو هم بر شما مبارک:rose:

amir.nemati63

کاربر VIP
سلام.
کسایی که ساخت موتور سیکلت رو تجربه کردن میدونن خیلی مشکلتر از ماشینه.
ولی شما به خوبی از پس کار بر اومدین.
همه چیز عالی و شایسته هست.
رندر کار هم اگر قرار باشه بهتر بشه ، دلیل نشدنش سیستم ضعیفه.
در کل تبریک میگم .موفق باشید

madmaster_3d

Well-Known Member
اقا خیلی خوشگله ایول. ولی مثل نظر بقیه منم میشه گفت فقط لاستیکش یکمی سادس. در کل قشنگه و زحمت کشیدی

SinaTR

Well-Known Member
سلام آقا مهرداد.
کارتون خيلی زيبا و طبيعی شده.
لاستيکا هم خوب شده.
جزئيات کامله.
به نظر من نويز بعضی قسمتها هم خوب شده، همه چی که صاف صاف نيست که.
رندرها هم خوب شده، مطمئنا اگر يه سيستم قویتير داشتين رندرای بهتری ازتون می ديديم:rose:

(Hamid)

Well-Known Member
بی نهایت زیباست دوسته عزیز.

استدیو
رندر
متریال
همشون عالی
خدا قوت:rose:

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام مهران جان.سال نوت مبارک/
من یه عذر خواهی بدهکارم اینقدر آخر سالی سرم شلوغ بود و درگیر عروسیم هستم زیاد آنلاین نبودم کار خوبت از دستم در رفت.
به لحاظ مدلسازی خیلی کار خوبی شده.این رو میشه از توی wire ها فهمید.
جزئیات خیلی بالاست.اغراق نکردم بگم در حد ولوم 93 اورموشن هست.
اما نقد کار
ببین شیدرهات خوب نشده.میدونی چرا چون زیاد گلاسی نشده.به نظرم برای چنین کارهایی بهتر هست از شیدر vray car mtl‌استفاده بکنی.شبیه سازی کامل یه رنگ متالیک هست.
پست پروداکشن سلقیه ای هست.و این پست ها با سلیقه من اصلا سازگاری نداره.خیلی بنفش توش ریختی.
اگه از nik color efx 4 استفاده میکنی حتما فیلتر modern cam filter استفاده بکن.
لاستیک واقعی اینقدر بدون دیتیل هست؟ عاجی چیزی! فکر کنم یه مقداری به عاج و برجستگی نیاز داره.
در کل کار خوبی شده.به کارت از 10 میشه 9.5 داد.یه مقداری باید کارهای تاپ دنیا تو این زمینه رو ببینی تا چشمت آشنا بشه.
راه پیدا کردنش هم سادست.مثلا برو گالری اورموشن ببین کی کارش رفته تاپ گالری اسم یوزش رو توی گالری سرچ بزن.هر چی کار ازش هست رو بگیر روی هاردت سیو بکن.باید اینقدر ببینی تا چشمت آشنا بشه.

پیوست ها

• dodge_durango_2.jpg
    dodge_durango_2.jpg
    136.9 کیلوبایت · بازدیدها: 9
  • 3.jpg
    3.jpg
    389.9 کیلوبایت · بازدیدها: 7
  • 4.jpg
    4.jpg
    244.2 کیلوبایت · بازدیدها: 19
  • 337596_1260881388_large.jpg
    337596_1260881388_large.jpg
    206.8 کیلوبایت · بازدیدها: 5
  • 360638_1252669785_large.jpg
    360638_1252669785_large.jpg
    567 کیلوبایت · بازدیدها: 2

airbos

کاربر متخصص بخش مدلسازی
سلام
کارتون هم از لحاظ مدلسازی و هم از لحاظ رندر عالی شده.به نظر من اگر یکم روش بیشتر وقت بزارین می تونین رندرهای قویتری هم بگیرین چون حیفه مدلی با این جزئیات بالا نره تاپ گالری.
موفق باشید:rose:

Mehroo

Member
سلام دوستان پس از مدتی دوری از پی سیم مجدد برگشتم پشت میزم :green:
سلام دوست من
واقعاً کار شیکی شده . مدلسازی خوب هست . برای لاستیک ها میشد از Displace هم استفاده کنی که حجم کار رو کاهش بدی ولی خوب فشار به قسمت رندر منتقل میشد .
مشکلات کم رندر و نویز متریالها رو خودت میدونی و نیازی به بیان نیست .
تبریک میگم ،عید توهم پیشاپیش مبارک
کار زیبایی شده :rose:
موفق باشی :rose:

سلام بلوط جان
در مورد لاستیک با نظرتون موافقم _ در موتور قبلیم برای لاستیک از دیس استفاده کردم و خوب جواب داد ولی اینبار تصمیم گرفتم اج ها رو هم مدل کنم که در پست اول هم این نکته رو کامل توضیح دادم ولی متاسفانه تایر های سه بعدی تو رندر خوب جواب ندادن
انشاالله در رندر های بعدی بر میگردم به همون روش ساده تر
منم سال نو رو با اندکی تاخیر موجه خدمت شما تبریک میگم
:rose:
اوچ ... !!!

خیلی خوشکل شده .... البته من بیشتر رندر ساده ای که ازش گرفتی رو بیشتر دوست دارم ( همونی که کف سفید داره )

یکم به دیتیل ها رو جاهایی که خالی به نظر می رسن بیشتر کنی خیلی خوشکل تر می شه ...

این دیتیل ها می تونه دیسپلس تایر باشه ( به قول بلوط)
یا یکم نوشته های تبلیغاتی که تو مسابقات دیده می شه
یا شاید یکم Dirt به بعضی جاها اضافه کنی بهتر ( طبیعی تر ) بشه .... البته این موتور صفره و اصولا Dirt نمی خواد ... ولی ما که صفر این موتورها رو ندیدیم چشممون نمی تونه یک موتور هوندای صفر تر و تمیز رو حزم کنه :wink:

ممنون از نظرتون
خودم هم با رندر ساده بیشتر حال میکنم ولی مابقی هم جذابیت خاص خودشون رو برام دارن هم در تایم رندر وقت گیر تر بودن هم کار بیشتری روشون انجام دادم
با اضافه شدن دیتیل به تکسچر ها کمی مخالفم چون معتقدم رندر های استودیویی باید شیک و تر و تمیز باشن در رندر های HDRI با انتخاب صحنه مناسب میشه از مواردی که بیان داشتین استفاده کرد

سلام
ضمن تبریک سال نو باید بگم که
کار خیلی زیبایی شده خسته نباشی
اگر این یه زره نویز رو هم نداشت دیگه معرکه بود
موفق باشی:rose:
سلام
سال نوی شما هم مبارک
خیلی سعی میکنم کارهام کمترین نویز رو داشته باشن ولی گاهی اوقات سیستم ضعیف نمیذاره بهترین نتیجه رو به دست بیاری
یکی از دوستان تو تاپیک dodge viper دوستون hesam_sn در مورد یه برنامه رفع نویز صحبت کردن ولی معرفیش نکردن امیدوارم بتونم پیداش کنم تا این نقص کوچیک رو راحت تر برطرف کنم

سلام
کارتون عالیه رفیق.یه رندرهم از جلو بگیر
سال نو هم بر شما مبارک:rose:
سلام
یه رندر کلوزآپ از جلو گرفتم متعاقبا به پست اول اضافه میکنم
سال نوی شما هم مبارک

سلام.
کسایی که ساخت موتور سیکلت رو تجربه کردن میدونن خیلی مشکلتر از ماشینه.
ولی شما به خوبی از پس کار بر اومدین.
همه چیز عالی و شایسته هست.
رندر کار هم اگر قرار باشه بهتر بشه ، دلیل نشدنش سیستم ضعیفه.
در کل تبریک میگم .موفق باشید

سلام
100% با نظرت موافقم _ مدلینگ موتور سیکلت به خاطر جزئیات زیاد و حالت های هندسی پیچیده تر نسبت به ماشین کمی سخت تره_تکنیک هایی که برای مدلینگ موتور به کار میره به مراتب بیشتراز مدلینگ ماشین هست
در مورد سیستم ضعیف هم دست رو دلم نذار که خونه الان با این وضعیت اقتصادی ایران هم نمیشه سراغ سیستم قوی رفت
:green:

اقا خیلی خوشگله ایول. ولی مثل نظر بقیه منم میشه گفت فقط لاستیکش یکمی سادس. در کل قشنگه و زحمت کشیدی

خیلی کار شیک و تمیزیه و عاج لاستیک ها ................................... .

سلام آقا مهرداد.
کارتون خيلی زيبا و طبيعی شده.
لاستيکا هم خوب شده.
جزئيات کامله.
به نظر من نويز بعضی قسمتها هم خوب شده، همه چی که صاف صاف نيست که.
رندرها هم خوب شده، مطمئنا اگر يه سيستم قویتير داشتين رندرای بهتری ازتون می ديديم:rose:
بی نهایت زیباست دوسته عزیز.

استدیو
رندر
متریال
همشون عالی
خدا قوت:rose:
یک کلام ختم کلام : تاپ گالری

سلام
کارتون هم از لحاظ مدلسازی و هم از لحاظ رندر عالی شده.به نظر من اگر یکم روش بیشتر وقت بزارین می تونین رندرهای قویتری هم بگیرین چون حیفه مدلی با این جزئیات بالا نره تاپ گالری.
موفق باشید:rose:
سلام
ممنون از نظرات
حتما سعی میکنم مشکلات ریز رو هم برطرف کنم و با یه کار به مراتب کاملتر برگردم

سلام مهران جان.سال نوت مبارک/
من یه عذر خواهی بدهکارم اینقدر آخر سالی سرم شلوغ بود و درگیر عروسیم هستم زیاد آنلاین نبودم کار خوبت از دستم در رفت.
به لحاظ مدلسازی خیلی کار خوبی شده.این رو میشه از توی wire ها فهمید.
جزئیات خیلی بالاست.اغراق نکردم بگم در حد ولوم 93 اورموشن هست.
اما نقد کار
ببین شیدرهات خوب نشده.میدونی چرا چون زیاد گلاسی نشده.به نظرم برای چنین کارهایی بهتر هست از شیدر vray car mtl‌استفاده بکنی.شبیه سازی کامل یه رنگ متالیک هست.
پست پروداکشن سلقیه ای هست.و این پست ها با سلیقه من اصلا سازگاری نداره.خیلی بنفش توش ریختی.
اگه از nik color efx 4 استفاده میکنی حتما فیلتر modern cam filter استفاده بکن.
لاستیک واقعی اینقدر بدون دیتیل هست؟ عاجی چیزی! فکر کنم یه مقداری به عاج و برجستگی نیاز داره.
در کل کار خوبی شده.به کارت از 10 میشه 9.5 داد.یه مقداری باید کارهای تاپ دنیا تو این زمینه رو ببینی تا چشمت آشنا بشه.
راه پیدا کردنش هم سادست.مثلا برو گالری اورموشن ببین کی کارش رفته تاپ گالری اسم یوزش رو توی گالری سرچ بزن.هر چی کار ازش هست رو بگیر روی هاردت سیو بکن.باید اینقدر ببینی تا چشمت آشنا بشه.

سلام بر عارف عزیز
قبل از هر چیز تبریک میگم بهت بابت این تغییر و تحول _ امیدوارم خوشبخت بشین
مهرداد هستم عزیزم نه مهران
منتظر نظرت بودم
البته خودم هم چند وقتی نبودم پس زیاد دیر نکردی
:rose:
در مورد
vray car mtl خودم هم عاشقش هستم ولی تجربه شخصیم بهم میگه برای رندر های بدون تکسچر vray car mtl بهترین گزینه هست ولی وقتی پای تکسچر میاد وسط فکر نکنم گزینه مناسبی باشه
در مورد پست پرو برای القا کردن یه حالت رویایی از این حالت استفاده کردم و فکر کنم موفق هم بودم تو این مورد_برای پست پرو هم فقط از فتوشاپ استفاده میکنم واز پلاگین یا برنامه خاصی استفاده نمیکنم ولی موردی رو که گفتی حتما تست میکنم
در مورد لاستیک هم کامل کامل توضیح دادم امیدوارم وقت کی بخونی
در مورد کارهای تاپ هم یکی از اولین قدم ها برای رسیدن به کار تاپ داشتن یه سیستم قوی هست که تست های پیاپی و سریع بگیری
تا به بهترین شرایط نزدیک بشی نه مثل من با این سیستم ذغالی:green: ولی باز هم با همین شرایط سعی میکنم خودم رو بکشم بالا

ممنون از نظرات

جدیدترین ارسال ها

بالا