fumefx

mehrandinio

Member
سلام
اشکال من تو تنظیمات fumefx چیه که دود از داخل cylinder بیرون میزنه و جسم رو نمیشناسه!!!:-?
ftebf193frz2wa4l5zq.jpg

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
سلام
خوب emitter دودت خود cylinder ـه؟ اگه آره که خوب نباید باشه اگه نه به سادگی، تو همون بخشی که emitter رو به fume معرفی میکنه obj مورد نظرت هم بدون واسطه معرفی کن. همین

حق یارت

mehrandinio

Member
ممنون از راهنماییت دوست عزیز.
کارایی که گفته بودید انجام داید ولی هنوز مشکل پابرجاست!!!:-?
Untitled.jpg

من خودم با مکس 2011 کار میکنم ولی fumefx برای 2011 ندارم برای 2009 دارم ولی از فایلی که فرستادی تا اونجایی که متوجه شدم تو یه استوانه داری که میخای از توش دود بیرون بزنه مثل یه لوله که توش آتیش روشنه و فقط دود میکنه درسته؟؟
خب من اینو تو مکس 2009 درست کردم و احتمالاتی که میتونه این مشکل رو برات پیش بیاره مینویسم ببین درست میشه یا نه :
اول این که باید مقدار spacing رو تو تب general مقدار کمی بذاری اگه از سیستم متریک استفاده میکنی معمولا 0.1 یا کمتر خوبه البته بستگی به اندازه جسم و خود مکعب fumefx داره ولی این مقدار 0.1 معمولا نتیجه خوبی داره اما سرعت رو پایین میاره . اگرم از سیستم پیشفرض خود مکس استفاده میکنی حدود 3 یا 2 یا کمتر .
دوم این که باید جسم استوانه رو هم برای FFX Object Src یا همون helper مخصوص fumefx تو لیست object/source/spacewarp اضافه کنی و خاصیتش رو روی shell بذاری چون این خاصیت برای اجاسم تو خالیه یا اجاسمی که باید روی دود تاثیر یه جسم سختی رو بذارن استفاده میشه .
سوم اینکه .... نه سومی من پیدا نکردم اما مهمترینش همون اولین موردیه که گفتم اینا رو امتحان کن ببین درست میشه یا نه من یه فایل شبیه فایل خودت درست کردم اینو ببین شاید بتونی مشکلتو بفهمی چیه :)

http://rozup.ir/up/mostafa3dmax1/Documents/fumefx.rar

جدیدترین ارسال ها

بالا