Flash & MMB

9up

Active Member
سلام
یکی در راه خدا این مثال فلش بیلدر رو تبدیل به اکشن 3 کنه تا ما با فونت فارسی مشکلی نداشته باشم!!!
یا یه راه حلی پیشنهاد بده تا ما توی اکشن 1 با فارسی مشکلی نداشته باشیم!!
فکر کنم 2-3 بار این سوالو پرسیدم، ولی هیشکی جواب نداد!:sad:

پیوست ها

• Flash&MMB.rar
    792 کیلوبایت · بازدیدها: 40
آخرین ویرایش:

Afsoft

Member
ارتباط فلش و مالتی مدیا

با سلام
نمونتون رو بهمراه س.رس سویش مکس اصلاح کردم.
امیدوارم اوکی باشه

پیوست ها

• Flash&MMB.zip
    794.9 کیلوبایت · بازدیدها: 36

9up

Active Member
ممنون ازت که جوابمو دادی.
ولی من فونت دیفالت نمی خواستم.
می خوام از فونت های فارسی سری b استفاده کنم که باز هم در این مثالی که گذاشتی مشکل هست و بعد از انتخاب فونت، بهم ریختگی داریم.
یه مشکلی که خود ادوبی به راحتی می تونه حل کنه، چرا حل نمیکنه که ما برای نشون دادن فونت اینقدر عذاب بکشیم و حق هم داره چون 99 درصد ما ایرانی ها داریم از نسخه کرک شده استفاده می کنیم.
البته تبدیل فونت برای حرفه های کار سختی نیست، برای ما آماتورها مشکله فقط.

به هر حالت دستت درد نکنه.

Afsoft

Member
اصلاح نمونه فایل ارتباط متغیر فلش با mmb

سلام
این مشکل ربطی به فونت نداره!
تنظیمات نوع فونت از داخل سویش مکسه! کافیه در قسمت تنظیمات Text که قرار داده شده، تیک "Use Device Fonts" رو بزنید!

البته این نکته هم قابل توجهه که در این مدل از فراخوانی متن در فلش چون خـیــلی بد با زبان فارسی سازگاره!!! متن های مخلوط انگلیسی و فارسی توش بهم میریزه!
یه نکته دیگرم اینکه! اگر قراره متنتون رو از فایل بخونید، حتماً به بحث انکودینگ متنتون دقت کنید.
با این حال این مثال الان روی سیستم من مشکلی نداره و اجرا میشه!

و نکته آخر اینکه، چون از فونتای سیستم استفاده میکنه، بدیهیه که اون دقیقاً همون فونت باید روی سیستم نصب باشه!

مثال رو مجدداً اصلاح کردم ببینید.

پیوست ها

• Flash&MMB.zip
    794.7 کیلوبایت · بازدیدها: 52

9up

Active Member
حرف شما متین.
فایل سوئیش شمارو باز کردم. دوایس فونت فعال و فونت تیتر هم انتخاب شده بود.
اگه همون مثال شمارو بدون دستکاری اجرا کنم باز هم از فونت Arial استفاده میکنه.
در ضمن تقریبا تمام فونت ها در سیستم من نصب هستند. انواع فونت فارسی و انگلیسی...
تو سایت های زیادی در این مورد جستجو کردم. دیدم اونایی که از فونت فارسی استفاده میکنن علاوه بر embed کردن فونت برای تصحیح نوشته ها از کدنویسی بهره میگیرن و به همین سادگی ای نیست که شما فرمایش میکنین که فونت رو انتخاب و سپس دوایس فونت رو فعال و فونت مورد نظر رو در سیستم مورد نظر نصب کن.

من کلا بیخیال این کار شدم. کلی وقت صرف کردم و نتیجه نگرفتم ولــــــــــــــــــــــی یه ایده به نطرم رسید که خدارو شکر 99% جواب داده.
کار با نرم افزار جوریه که مادامی که کاربر داره با نرم افزار کار میکنه اصلا نیازی به کار با ویندوز نیست. منظورم اینه که برنامه فول اسکرین هست.
خب، من دوتا فونت اریال داخل پوشه کنار فایل اصلیم دارم.
یکی از اونا ارجینال و یکی دیگش ادیت شده است. ولی هر دو به یک اسم (البته هر کدوم توی پوشه های مختلف هست چون یک فونت با اسم رو نمیشه تو یه پوشه گذاشت. در جریان هستین که...)
وقتی نرم افزار اجرا شد فونت ادیت شده رو کپی می کنه تو پوشه فونت سیستم و با خارج شدنش فونت ارجینال رو کپی می کنه.
اینجوری آب از آب هم تکون نمی خوره...
با نرم افزار High-Logic FontCreator اومدم تک تک کارکترهای فارسی رو از فونت B yekan به فونت Arial انتقال دادم.

فعلا که هیچ مشکلی نیست و خیلی خوب داره جواب میده.

Afsoft

Member
نتیجه

سلام

جالبه!

من یه کار دیگه هم کردم شما نیز امتحان کنید!

روی یه سیستم که هیچ فونتی نداره یه فونت ریختم
بعد با سوییش مکث بدون هیچ تغییری در فایل، فقط فونت تکسته رو عوض کردم و خروجی SWF گرفتم.

و براحتی اوکی بود! بدون هیچ مشکلی!

امتحان کنید امیدوارم اینبار دیگه جواب بگیرید!:wink:

آخه خیلی سادست فرایندش.. چیز خاصی نداره که بخواین از این روش استفاده کنید...

جدیدترین ارسال ها

بالا