Facebook طراحی سرور و دیتاسنتر خود را بصورت open-source در آورد

شروع موضوع توسط Radars ‏8 آوریل 2011 در انجمن خبرها و تازه‌های تکنولوژی

کلمات کلیدی:
 1. Radars

  Radars Member

  ارسال‌ها:
  49
  تشکر شده:
  59
  امتیاز دستاورد:
  6

  پس از اینکه مدیران در فیسبوک متوجه شدند سرورهای موجود در بازار نیازهای آنها را برآورده نمی سازد برای طراحی سرور و دیتاسنتر خود از یک سال پش درست به کار شدند. امروز این شرکت اقدام به معرفی شیوه طراحی خود تحت پروژه ای به نام Open Compute Project نمود. به گفته مدیر فنی این پروژه، طراحی و پیاده سازیاین دیتاسنتر یک سال به طول انجامیده و سه نفر برای ساخت آن مشغول بوده اند.


  [​IMG]
  دیتاسنتر سه ستونه فیسبوگ با ۹۰ سرور​  یکی از نکات قابل توجه در طراحی این دیتاسنتر عدم استفاده از سیستم تحویه هوا در آنها می باشد. برای خنک کردن این دیتاسنتر از آب استفاده شده است. و همچنین از گرمای برخواسته از این سرورهای برای گرم کردن ساختمان های مجاور استفاده شده است. این کار کاهش چشمگیر در مصرف انرژی برق را به همراه داشت. این دیتا سنتر از برق ۴۸۰ ولت برای تامین انرژی استفاده می نماید.

  به گفته امیر مایکل، طراح این سرورها، ۲۲ درصد مواد کمتر در تولید آنها استفاده شده است. وی همچنین ارتفاع این سرور ها را بیشتر از استاندارد موجود در نظر گرفته است و در نتیجه توانسته از فن ها بزرگتر و هت سینک های بلندتری استفاده نماید.

  در کل فیسبوک معتقد است این سرورها ۳۸ درصد نسبت به سرورهایی که خریداری می کردند دارای کارایی بالاتری می باشد و همچنان ۲۴ درصد نیز در هزینه صرفه جویی شده و امیدوار است با بهبود آن توسط کمپانی های سازنده سرور این ارقام افزایش یابد.


  منبع: رادار
   
  نوشته شده توسط Radars در ‏8 آوریل 2011

به اشتراک بگذارید