Facebook طراحی سرور و دیتاسنتر خود را بصورت open-source در آورد

Radars

Member

پس از اینکه مدیران در فیسبوک متوجه شدند سرورهای موجود در بازار نیازهای آنها را برآورده نمی سازد برای طراحی سرور و دیتاسنتر خود از یک سال پش درست به کار شدند. امروز این شرکت اقدام به معرفی شیوه طراحی خود تحت پروژه ای به نام Open Compute Project نمود. به گفته مدیر فنی این پروژه، طراحی و پیاده سازیاین دیتاسنتر یک سال به طول انجامیده و سه نفر برای ساخت آن مشغول بوده اند.


db42o17fzgfrlfv6g53.jpg

دیتاسنتر سه ستونه فیسبوگ با ۹۰ سرور​یکی از نکات قابل توجه در طراحی این دیتاسنتر عدم استفاده از سیستم تحویه هوا در آنها می باشد. برای خنک کردن این دیتاسنتر از آب استفاده شده است. و همچنین از گرمای برخواسته از این سرورهای برای گرم کردن ساختمان های مجاور استفاده شده است. این کار کاهش چشمگیر در مصرف انرژی برق را به همراه داشت. این دیتا سنتر از برق ۴۸۰ ولت برای تامین انرژی استفاده می نماید.

به گفته امیر مایکل، طراح این سرورها، ۲۲ درصد مواد کمتر در تولید آنها استفاده شده است. وی همچنین ارتفاع این سرور ها را بیشتر از استاندارد موجود در نظر گرفته است و در نتیجه توانسته از فن ها بزرگتر و هت سینک های بلندتری استفاده نماید.

در کل فیسبوک معتقد است این سرورها ۳۸ درصد نسبت به سرورهایی که خریداری می کردند دارای کارایی بالاتری می باشد و همچنان ۲۴ درصد نیز در هزینه صرفه جویی شده و امیدوار است با بهبود آن توسط کمپانی های سازنده سرور این ارقام افزایش یابد.


منبع: رادار
 

جدیدترین ارسال ها

بالا