exr برای چیه

saman205

Member
سوال درمورد رندر-exr یکی کمک کنه

دوستان کسی میدونه پسوندexrبرای چیه
این occlusion pass روهم نگرفتم چطوریه
تایپیک occlusion pass (یاد نگیری نصف رندرت بر فناست!)
[http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=62164
ولی نگرفتم باید چیکارکنم
اگه که لطف کنین ساده برا یه کلاس اولی که تازه مکس و v-ray رو شروع کرده روند کار رو بگین ممنونتون میشم

آخرین ویرایش:

pclord

کاربر متخصص
exr فکر کنم فرمت عکس باشه
اینجا رو ببین
http://www.openexr.com/photoshop_plugin.html

occlusion pass رو هم زیاد ازش نمیدونم،تا این اندازه میدونم که با منتال ری اگه کار کنی،با دادن متریال Ambient/Reflective Occlusionبه
آبجکت،یه occlusion ساده به دست میاری.

1.JPG

saman205

Member
دست درد نکنه بخاطر exr
اما occlusion pass برا vray خواستم بدونم فکر کنم برا کامپوزیت استفاده میشه؟

pclord

کاربر متخصص
بله درسته برای کامپوزیت استفاده میشه،اما فکر نکنم Vray این قابلیت رو داشته باشه،اما چون با VRay کار نکردم،مطمئن نیستم،اینو دیگه باید از Vray کارای انجمن پرسید،صبر کن ببینم چیکار میتونم بکنم.

saman205

Member
میگم حالا اگه تونتستیم از این روش دوتا رندر بگیریم دوتا تصویر رو چطور با هم کامپوزیت میکنن با چه برنامه ای و چطوری؟

Ultra3D

Well-Known Member
ببین اول این که اون طوری که من آموزشش رو خوندم این یه تکنیک خیلی حرفه ایه و از جمله فوت کوزگری های آخر کاری حساب می شه
خوب معلومه برات سخت می شه!!
ولی حالا
اون طور که خوندم این یک تکنیکی تو فضای 3 بعدی کار global illumination انجام می ده آخه خود global illumination رندر ها رو سنگین می کنه!!
یه جور عمق سایه به جسم می ده که کیفیت خیلی بالایی به عکس می ده
و دو راه برای درست کردن occlusion pass یک جسم گفته که یکی متریال سفید مهمولی (بدون ادیت) رو با skylight رو می دی یکی هم که به متریال اون تو self illumination ، همون ambient occasion رو می دی(تو قسمت فیلتر) و رندر می گیری
تو قسمت رندر های تک فریم گفته که می بری تو فوتوشاپ ادیت می کنی ولی خودم هم این قسمتش رو درست متوجه نشدم چون کلا ً این آموزش که خودت هم لینکش رو دادی خیلی حرفه ایه (برای اونایی که همه مکس و فوتوشاپ رو یاد گرفتند و دنبال ریز نکته هستن)
تو قسمت مکس که به صورت اشاره ای توضیح می داد فهمیدم چون یکمی کار کردم با مکس ولی تو فوتوشاپ خیلی حرفه ای نیستم
الته آموزش کاربردش رو برای انیمیشن نخوندم و حتما اون دیگه با فوتوشاپ نمی شه !!
خیلی عجله نکن تو یاد گرفتن مکس من خودم چند ماهه یک نکته ریز اما حیاتی تو گلوم گیر کرده و هنوز حل نشده!! 

pclord

کاربر متخصص
میگم حالا اگه تونتستیم از این روش دوتا رندر بگیریم دوتا تصویر رو چطور با هم کامپوزیت میکنن با چه برنامه ای و چطوری؟

برای استفاده از Ambient Occlusion همون طور که گفتم،یاید موتور منتال ری رو انتخاب و برای self illumination ، Ambient/Reflective Occlusion رو انتخاب کنی،و با تغییر تنظیمات یه mbient Occlusion به دست بیاری.
فتوشاپ،آفتر افکت،Fusion و برنامه های از یان قبیل که برای کامپوزیت استفاده میشه
فکر کنم باید بالای لایه ی اصلی قرار بگیره،و Multiplay بشه

9cprvteygb9v6xl0yd30.jpg

3D Art

Member
دوست گلم exr رو برای چی می خوای ؟!!!! باید کامپوزیتت قوی باشه
فرمتیه که لایه های مختلف رندر رو تو فتوشاپ با هم ترکیب میکنی تا عکس نهایی بدست بیاد البته باید یه پلاگین هم برای فتوشاپ نصب کنی تا این فرمت رو بخونه!
برای Ambient Occlusion که همون dirt وی ری هست برو تو این تاپیک
http://www.forum.majidonline.com/showthread.php?t=118362

saman205

Member
دست گلت درد نکنه
یعنی یه رندر معمولی بگیرم یه رندر هم با dirt
بعد دو تا روباهم کامپوزیت میکنن
با فوتوشاب

جدیدترین ارسال ها

بالا