Expression در مایا:

سلام دوستان:
در رابطه با پنجره Expression اطلاعاتی دارید ممنون میشم راهنمایی کنید.

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
من صبر کردم تا دوستانی که اطلاعات بیشتری دارن توضیح بدن چون من تو بخش نوشتاری خوب نیستم ولی کسی نیومد تا چیزی بگه.
خلاصه و در حد درک خودم بگم که شاید اینو خودت هم بلد باشی.
Expression برای ایجاد حرکاتی خاصی رو پارامتر های اشیا و حتی material هاست مثلا یه نمونه بگم: برای چرخیدن یه تایر ماشین در حال حرکت ما میتونید برای قسمت Rotate تایرمون تعریف کنیم هر وقت تایر در محور X فلان مقدار N واحد حرکت کرد Rotate Z تایرمون هم N مقدار حرکت کنه، که اینجا برای خوب چرخیدن تایرمون برای اینکه هنگام حرکت حس سور خوردگی یا چرخش زیاد نده باید به یه عدد درست برسیم تا محور و حرکت و rotate رو خوب به هم نصبت بدیم.

این یه نمونشه که باز میگم کار های بیشر و از این پیچیده تر هم میشه باهاش کرد.

انشا الله که به دردت خورده باشه عزیز.

حق یارت.

آخرین ویرایش:
سلام :
ممنون از جواب خوبتون.
میشه گفت گفت که تقریبا کار mel رو انجام میده درسته؟ یا درست متوجه نشدم
اگه اینجوره دستوراتی براش سراغ دارین؟

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
سلام :
ممنون از جواب خوبتون.
میشه گفت گفت که تقریبا کار mel رو انجام میده درسته؟ یا درست متوجه نشدم
اگه اینجوره دستوراتی براش سراغ دارین؟

میشه گفت Expression بچه ی Mel ـه ولی Mel یه چیز کلی و فقط مختص پارامترهای آبجکت نمیشه ولی Expression رو فقط میتونی به پارامترهای یه آبجکت اختصاص بدی.

شرمنده، گفتم من تو نوشتار خوب نیستم آموزشی هاییی دارم که توشون از Expression استفاده کردن ولی الان پیشم نیست وگرنه برات میذاشتم. انشا الله دوستانی که وارد ترن میان راه نمایی میکنن اگر هم من زود تر به اون آموزشیم رسیدم که من درخدمتم عزیز.
باز در خدمتم در حد توانم
حق یارت.

سلام دوست عزیز:
ممنون از راهنمایی خوبت.
دست شما درد نکنه. همیشه برا دوستان جز زحمت چیز دیگه ای نداریم واقعا شرمندمون می کنید.( به حساب پر رویی و زیاده خواهی ما نذار) منتظرم دوست من.( البته اگه لطف کنی)
حق نگهدارت

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
سلام دوست عزیز:
ممنون از راهنمایی خوبت.
دست شما درد نکنه. همیشه برا دوستان جز زحمت چیز دیگه ای نداریم واقعا شرمندمون می کنید.( به حساب پر رویی و زیاده خواهی ما نذار) منتظرم دوست من.( البته اگه لطف کنی)
حق نگهدارت

خواهش عزیز این چه حرفیه. حرف بد؟ بچه ی بد D:
وظیفه ست. تا اونجا که بتونم به خلق الله کمک میکنم چون خدا دوسشون دارن منم باید دوسشون داشته باشم عزیز :rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا