EventDispatcher

DaDaDooDoo

کاربر VIP
سلام دوستان ، کسی می تونه کمی در مورد EventDispatcher برای من توضیح بده ، می خوام بدونم کاریردش چیه ؟
ممنون .

Insomnia

کاربر فعال
این سوال بستگی داشت به نحوه جوابم...

کلا در کامپیوتر،مثلا در سیستم عامل: در یک فرایند cpu اگه کاری رو به حالت معلق در بیاریم میگیم dispatch کردن

در as هم همین طوره و با این کار می توانیم event ها رو به حالت معلق ببریم یعنی:
شما در کارتان تعدادی رویداد تعریف کرده ای و این رویدادها منتظر اتفاق مورد نظرشون هستند(مثل eventListener)
با این کلاس می توانی رویدادهای مورد نظرت و غیر ضروری رو برداری یا تعریف کنی و یا درستی اونها رو چک کنی(مثل addEventListener)
دقیقا مثل یک ناظر عمل میکنه.

آخرین ویرایش:

DaDaDooDoo

کاربر VIP
می تونی با یک مثال بیشر برام توضیح بدی ؟ می خوام کاربرد عملیشو بدونم ... مرسی .

DaDaDooDoo

کاربر VIP
سلام من یک نمونه دارم که یک public constant رو از نوع string تعریف کرده بعد بهش مقدار داده و در نهایت این public constant رو به عنوان Event صدا کرده ... به این صورت :
PHP:
public static cosntant consName : string = "something";
SomeMovieClip.addEventListener(consName,functionName)
البنه از EventDispatcher هم استفاده کرده ، یعنی همین public constant رو یک EventDispatcher تعریف کرده ...
من اینجوری فهمیدم که EventDispatcher برای تعریف یک Custom Event کاربرد داره اما این Custom Event کی اتفاق میفته ؟ (مثلا تو همین نمونه بالا ) ....

Insomnia

کاربر فعال
سلام
یه چند روزی سرم شلوغ بود لذا نمی تونستم زودتر جواب بدم!
در مورد سوالت، بنده یه اشتباه کوچیک انجام دادم:shock:
به دلیل تشابه اسمی که من در خوندن پست دقت هم نکردم رخ داد. به هر حال..

EventDispatcher یه کلاسه مثل MovieClip (البته مثل هم نیستند! برای مثال گفتم.)
شما که از addeventlistener استفاده میکنی در حقیقت از این کلاس داری استفاده میکنی.
این کلاس تابعهای مثل
  • addEventListener
  • dispatchEvent

...
و چند نمونه دیگه هم در خودش داره.
یه توضیح کوچیک هم راجع به dispatchEvent تو پست قبلی دادم.

فعلا عجله دارم! کاملتر خواهم کرد اگه تمایل داشته باشی.

DaDaDooDoo

کاربر VIP
وای حاجی شرمنده ... من منظورم همون dispatchEvent هست ... تو مثالی که گفتم هم از dispatchEvent استفاده کرده نه EventDispatcher ببخشید ، بی دقتی کردم .

جدیدترین ارسال ها

بالا