enter

vahid1352

Active Member
با سلام خدمت اساتید محترم
چگونه می تونم mmb کلیدی که طراحی کردم با زدن کلید enter کی بورد کارکنه یا مثلا از یک ادیت باکس به ادیت باکس بدی منتقل بشه ممنون

reza zareie

Active Member
شما واسه اين كار بايد كدها تون رو توي يه شي Scriptبريزيد با تو همون شي تو قسمتRun Script By pressingگزينهEnterرو انتخاب
كنيد:rose:

NicSoft

Active Member
شما واسه اين كار بايد كدها تون رو توي يه شي Scriptبريزيد با تو همون شي تو قسمتRun Script By pressingگزينهEnterرو انتخاب
كنيد:rose:

در ادامه گفته های اقا رضا شما میتونید در سکریپ همچین چیزی تعریف کنید :

ATAB = 2
****************تعداد کل ادیت باکس ها

TAB = TAB +1

if (TAB > ATAB) Then
TAB = 1
End
این کد برای اینکه که اگه از حد ادیت باکس ها بیشتر شد به ادیت باکس اول بره

if (TAB = 1 ) Then
اگه از پلاگین برای این کار استفاده کنید باید کد مربوبط به انتخاب مثلا ادیت باک 1 رو بزارین
End
if (TAB = 2) Then
اگه از پلاگین برای این کار استفاده کنید باید کد مربوبط به انتخاب مثلا ادیت باک 2 رو بزارین
End

شما باید کدی که هر پلاگین می ده را بزاین چون معمولا کدSetFocus را دارند

NicSoft

Active Member
این یه مثال ساده است می تونی از اون استفاده کنی.

پیوست ها

• Sample22.rar
    3 کیلوبایت · بازدیدها: 32

vahid1352

Active Member
این یه مثال ساده است می تونی از اون استفاده کنی.

سلام ممنون استاد عزیز دراین مثال میشه کاری کرد که مثلا 3 تا ادیت باکس باشه وقتی که اولی پر شد با زدن enter به ادیت باکس بعدی بره
ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایین

m javad

کاربر متخصص
خود شی ادیت بیلدر دستوری برای فوکوس نداره
شاید بتونید با show یه کارایی بکنید! چون بعد از دستور show ادیت فوکوس هم میشه ولی مشکلات خودش رو داره
اگر تعداد بیشتر از 1 ادیت نیاز دارید پلاگینهای موجود برای ساخت ادیت (EditBoxPlugIn و TMemoPlugIn و ... ) توانایی ساخت تنها یک ادیت رو دارند و برای ساخت هر تعداد ادیت باید به همون تعداد فایل پلاگین رو کپی کنید و توی برنامتون استفاده کنید
پلاگین کتیبه تنها پلاگینی هست که توانایی ساخت چندین شی مثلا ادیت را با استفاده از یک پلاگین داره
من یک نمونه براتون با این پلاگین آماده کردم
البته این پلاگین رایگان نیست

پیوست ها

• sample.zip
    202.5 کیلوبایت · بازدیدها: 40
آخرین ویرایش:

Aref_Alikhani

Well-Known Member
با سلام
فکر کنم بشه کارای دیگه ای هم کرد...
من در این مثال از پلاگینی که جناب Bikonja ارائه کردن استفاده کردم...در این پلاگین میشه عمل کلید های کیبورد رو با داشتن کد اسکی اون شبیه سازی کرد...بنابراین میشه یه اسکریپت گذاشت که با فشرده شدن کلید Enter عمل کلید دارای کد اسکی 9 یعنی tab شبیه سازی بشه...و همون طور که می دونید فشردن کلید tab باعث فوکوس بین editbox ها میشه!!

پیوست ها

• sample by aref.rar
    6.1 کیلوبایت · بازدیدها: 15
آخرین ویرایش:

m javad

کاربر متخصص
فکر کنم بشه کارای دیگه ای هم کرد...
من در این مثال از پلاگینی که جناب Bikonja ارائه کردن استفاده کردم...در این پلاگین میشه عمل کلید های کیبورد رو با داشتن کد اسکی اون شبیه سازی کرد...بنابراین میشه یه اسکریپت گذاشت که با فشرده شدن کلید Enter عمل کلید دارای کد اسکی 9 یعنی tab شبیه سازی بشه...و همون طور که می دونید فشردن کلید tab باعث فوکوس بین editbox ها میشه!!
با این روش ممکن هست ویروس کشها به برنامتون به عنوان یک برنامه مشکوک که داره به کیبورد دستور میده گیر بدن
تا اونجایی که یادمه BitDefender به این پلاگین در هنگام انجام همین عمل گیر میداد
پس بهتره برای برنامه هاتون از روشهای مطمئن استفاده کنید

Aref_Alikhani

Well-Known Member
سلام جواد جان
شرمنده کمی دیر جواب میدم...این روزا اوضاع اینترنتم کمی خراب بود...
من آنلاین چک کردم مشکلی نداشت...خودتون هم یه چک کنید:
viruschief.com
virscan.org
فکر کنم اون گیر دادن بابت پک بود اما من پلاگینو آنپک کردم...البته یکی دو تا آنتی ویروس غیر مطرح بهش گیر دادن ولی BitDefender و ...موردی گزارش نکردن.
در ضمن من در مثال قبلی به اشتباه Sysmetrics رو هم امبد کرده بودم که اصلاح شد.

جدیدترین ارسال ها

بالا