DNS control در دومین ها ؟

ady_constantine

Active Member
من می خوام دومینم را به چند هاست point کنم .

مثلا
ww1.yarantoos.com

ww2.yarantoos.com

ww3.yarantoos.com

بهترین راه حل چیست ؟

از total DNS control در کنترل پنل دومین استفاده کنم ؟

kenby

Member
سلام.
فکر کنم منظورتون این باشه که میخواهید بیش از 2 تا name server داشته باشید ؟
خوب این بستگی به کنترل پنل دومینتون داره
تو online nic فقط 2 تا name server میتونید تعریف کنید.
ولی اکثر سایتهای دیگه ثبت دومین این امکان را به شما میدن که 4 تا یا بیشتر name server تعریف کنید.
اگه دومینتون تو آنلان نیک هست هم یه راه داره اگه خواستید بگید تا بگم !

ady_constantine

Active Member
نه !

من می خوام برای یک دومین بیش از یک IP تعریف بشه !

یعنی من 3 اکانت هاست از 3 سرور مختلف و با 3 آیپی مختلف دارم .

وقتی www.yarantoos.com یا yarantoos.com را می زنم با هاست اصلی بیاد .
وقتی ww2.yarantoos.com می زنم با هاست دومی سایت بالا بیاد و ....

توجه بکنید که من نمی خوام ساب دومین به یک آدرس url دیگری forward بشه !!! ( وگرنه از طریق خود کنترل پنل cpanel اینکار امکانپذیر است )

متوجه سوالم شدید یا بیشتر توضیح بدم ؟

با تشکر از دوستانی که در اینجا کمک می کنند .

oxygenws

Active Member
این کار از طریق dns انجام میشه و مستقیما ربطی به دامنه نداره. (البته تو ساختار های که ما/شما داریم/دارید باهاش کار می کنیم/می کنید)
تنها راه همون تعریف از طریق هاست است، به صورت زیر دامنه و اشاره به یک سرور دیگه. (مگر اینکه کنترل پنل دامنه ات بهت چنین امکانی بده، که معمولا نمی دن!!)

ady_constantine

Active Member
امید جان ! خودت می دانی که اگر هاست اصلی down بشه مسلما باقی ساب دومین ها کار نخواهد کرد و اصولا اینکار باید از طریق کنترل پنل دومین انجام بپذیرد .

کنترل پنل دومین من در گوددی است و چنین امکانی را برای تعریف ساب دومین ها دارد . اما مشکلاتی بوجود میاره که از کسی که تجربه اش را داره کمک می خواهم

oxygenws

Active Member
کنترل پنل دومین من در گوددی است و چنین امکانی را برای تعریف ساب دومین ها دارد . اما مشکلاتی بوجود میاره که از کسی که تجربه اش را داره کمک می خواهم
احتمالا منظورت تعریف Dns شخصی است که در گوددی وجود داره، که ربطی به زیر دامنه و اینا نداره. (شاید تاحدودی کاری مشابه بکنه، اما نه دقیقا)

مشکلاتی که به وجود میاره چیه؟؟

ady_constantine

Active Member
نه امید جان !
DNS های شخصی که خودم دارم استفاده می کنم !!!

گوددی در کنترل پنلش چیزی داره بنام Total DNS Control که یکی از گزینه هایش manage subdomain است . ( دقیقا به همین نامی که گفتم ! )
منتها باید قبلش دومین را Park کنیم . ( یعنی DNS ها را به DNS های گوددی تغییر دهیم . )

بوجود آمدن مشکلاتی منظورم اینه که مثلا اگر بخوام در یک هاست ساب دومین درست کنم تکلیف چیست ؟ فکر کنم باید برم یکی یکی در گوددی دستی خودم اضافه کنم . بعضی از سرویسها مثل ftp , mail هم فکر کنم باید در DNS table ان تعریف بشه . ( دقیقا شبیه Edit dns zone در کنترل پنل WHM هاست است ) . اگر تعریف هر ساب دومین باید دستی کار صورت گیرد کار من مشکل خواهد شد . شاید هم راحتتر از آن چیزی است که من فکر می کنم !!!

oxygenws

Active Member
در این موردی که گفتی (Total DNS Control) چیزی نمی دونم، شرمنده. گوددی معمولا FAQ خوبی داره :)

ady_constantine

Active Member
این ایمیلی است که من به آنها زدم : ( محض اطلاع )

کد:
Hi there , 

Can we manage DNS table that define 
one more host for a domain ? 

For example one IP for ww1.mydomain.com 
and another Ip for ww2.mydomain.com ?

و جواب آنها این بود :)

کد:
Once logged in, follow these steps:

• Select 'Manage Domains' from the 'Domain Names' menu.
• Click on the domain you wish to modify to select it.
• Click on the '+' in front of 'Total DNS Control' under the 'Domain Details' section that appears on the right.
• Click on the 'Manage Sub Domains' link.
• You can then specify the sub domain name as well as the URL to forward to.
• Click on 'Save Forwarding Record'.

ady_constantine

Active Member
البته امیدجان راه حلی که گوددی پیشنهاد داده مدنظرم نبود . بنظرم این همون domain forward ساده است که می تونی ساب دومین ها را به یک url دیگه فوروارد کنی . ولی من می خواستم A record درست کنم و یک IP براش ست کنم .
البته در همون Total DNS control چیز دیگری داره برای manage کردن که آشنایی زیادی در مورد تنظیم آن ندارم !
ولی راهکارهایی بنظرم رسیده که اگه جواب داد خبرت می کنم .

منظورت ا ز
تنها راه همون تعریف از طریق هاست است، به صورت زیر دامنه و اشاره به یک سرور دیگه.

همون domian redirect است ؟

kenby

Member
نه آقا ترانسفر نمیخواد .
این یه قضیه دیگست .
البته معمولا واسه دومین های .de استفاده میشه ولی ئسه این کار هم میشه.

جدیدترین ارسال ها

بالا