قالب Dirty Garage

Moh3n_s8n

New Member
با سلام خسته نباشی خدمت همه دوستان
این کار اولی هست که من انجام دادم بعد از گذشت 6ماه 3d max یاد گرفتن.
ساختن این کار حدود 3هفته وقت من گرفت، بجز چندتا ابجکتی که روی زمین و روی کمد هست باقیه ابجکتارو خودم مدل کردم. تکسچرهای این کار همش خودم ساختم و برای اینکه کثیفیای کار جاهایی که مد نظرم باشه بیفتد برای تمام ابجکت ها از unwrap uvw استفاده کردم.بیشترین زمان کار من به ساختن تکسچر و unwrap کردن سپری شد(مخصوصا ماشین و چوب دیوار پشتی و اون فانوسه)
واسه این کار از Max 2012 , Mental-Ray , Photoshop استفاده کردم.
خیلی سعی کردم کارم طبیعی بشه امیدوارم ک خوشتون بیاد و منتظر نظراتتون هستم که باعث بهتر شدن کارام بشه.
ممنونDirty-Garage2.jpg

پیوست ها

• Dirty Garage Wire.jpg
    Dirty Garage Wire.jpg
    1.7 مگایابت · بازدیدها: 26
آخرین ویرایش:

Mehran coyote

Well-Known Member
اول که به انجمن خوش آومدی

ببین محسن جون درست نمیدونم دونه دونه از ضعفهای کارت رو بگم
کارت خیلی پتاسیل خوبی داره صحنه به اندازه کافی پر شده و تکچسرها هم روشون کار کردی

توی کارت بعضی مدل ها lowpoly و بعضیاشون Hpoly هستن این به چشم من جالب نمیاد سعی کن برای یه کار رئال همه مدل ها رو Hpoly کار کنی
لبه های تیز زیاد داری مثل لبه ی دیوار، گیره رو میز و.....
برای بعضی تکسچر ها هم میتونی انتخابای بهتری داشته باشی مثل کمد و زمین و......

خسته نباشی منتظر کارای بعدیت هستم.....:rose:

Moh3n_s8n

New Member
مرسی مهران جون از نظری ک دادی.اتفاقا خودم میخواستم لبه های دبوارهم توش کنده کاری ایجاد کنم ک زیاد 1دست نباشه اما فقط میخواستم سریع 1کار درست کنم.
ایشالا اگه بتونم این تغییرات اعمال میکنم بهش.
واسه کف زمین چون میخواستم روغنی بودن کار نشون بدم همچین تکسچری ساختم.اون ابها هم یجورایی میخواستم هوای بعد بارون نشون بدم چون اگه دقت کنی چوب های توی سقف حالت نم و سیاهی داره
بازم تشکر حتما تو کارای بعدیم دیتیل بیشتری میدم ب ابجکتام

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.خیلی کار خوبی شده.مطمئنا آینده خیلی روشنی رو پیش رو دارید
ببین اولین مشکلی کار کارت داره اینه که خیلی تکسچرها به نظر کوچیک میاد.منظورم اینه اندازه تکسچر رفرنست خیلی کوچیک بوده.این رو میشه خیلی قوی توی کف کار مشاهده کرد.
بحث بعدی مشکل شیدرسازی خیلی باید تمرین بکنین. ببین الان بامپ ها خیلی غیر منظقی زیاد شده.
بحث بعدی نویز زیاد کار هست. کارو باید با یه سری فیتر مناسب مثل vray sinc filter رندر بگیری.اگه منتال ری هستی فکر کنم michel netravali یا mitchel فکر کنم باشه استفاده بکنی.فیلتر lancsoz خیلی شارپ میکنه کارهارو
رنگ بندی کار خیلی جالب در نیومده.می تونی بیشتر توی یه سری تونالیته حرکت کنی.
اگه از وی ری استفاده بکنی توی بحث displacment می تونی خیلی مانور بدی.
ماشین هم خودت مدل کردی؟ ببین اگه میخوای بهتر نشون بدی به نظرم حتما رندر وایر فریم بزار تا بشه روی مدل سازی بهتر نظر داد
پیشنهاد آخرم اینه تا میتونی کارهای تاپ گالری های دنیا رو ببین.به این سبک علاقه داری حتما از سایت 3dtotal.com دیدن بکن.
making of ها رو حتما بخون.خیلی برات مفید هست
موفق باشی

Moh3n_s8n

New Member
سلام.خیلی کار خوبی شده.مطمئنا آینده خیلی روشنی رو پیش رو دارید
ببین اولین مشکلی کار کارت داره اینه که خیلی تکسچرها به نظر کوچیک میاد.منظورم اینه اندازه تکسچر رفرنست خیلی کوچیک بوده.این رو میشه خیلی قوی توی کف کار مشاهده کرد.
بحث بعدی مشکل شیدرسازی خیلی باید تمرین بکنین. ببین الان بامپ ها خیلی غیر منظقی زیاد شده.
بحث بعدی نویز زیاد کار هست. کارو باید با یه سری فیتر مناسب مثل vray sinc filter رندر بگیری.اگه منتال ری هستی فکر کنم michel netravali یا mitchel فکر کنم باشه استفاده بکنی.فیلتر lancsoz خیلی شارپ میکنه کارهارو
رنگ بندی کار خیلی جالب در نیومده.می تونی بیشتر توی یه سری تونالیته حرکت کنی.
اگه از وی ری استفاده بکنی توی بحث displacment می تونی خیلی مانور بدی.
ماشین هم خودت مدل کردی؟ ببین اگه میخوای بهتر نشون بدی به نظرم حتما رندر وایر فریم بزار تا بشه روی مدل سازی بهتر نظر داد
پیشنهاد آخرم اینه تا میتونی کارهای تاپ گالری های دنیا رو ببین.به این سبک علاقه داری حتما از سایت 3dtotal.com دیدن بکن.
making of ها رو حتما بخون.خیلی برات مفید هست
موفق باشی

سلام مرسی عارف جون. در مورد کف زمین حق با شماست خیلی گشتم دنبال تکسچر کف خوب اما پیدا نکردم دیگه توی فتوشاپ شروع کردم ب ساختنش. واسه بامپ من فقط به دیوار پشتیو چوبها بامپ دادم باقیش مدل کردم و یخورده بامپ ب بعضی ابجکتا دادم.
واسه نویزهم از فیلتر mitchel استفاده کردم فقط این volume light ک گذاشتم با نویز هست ک از پنجره امده داخل. در مورد تنالیته رنگی سعی کردم کارم تو تم رنگی قهوه ای حرکت کنه.
ماشین هم خودم مدل کردم ماشین مورد علاقم هست اخه.باشه مدل وایر کارو میذارم. مرسی بابت سایتی ک معرفی کردی حتما میرم نگاه میکنم. من خیلی علاقه به کارهای کثیف و تکسچر دار دارم.
واقعا ممنونم بابت راهنماییت

Doozli

New Member
سلام. دوست عزیز کار خیلی خوبی شده. اگه یکم روی شیدر ها زیاد تر وقت بزاری کار بهتر هم میشه.از بامپ هم زیاد استفاده کردی. آرزوی موفقیت دارم برات

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا