Cufon را فارسی تجربه کنید (Bifon)

UnknownUser

Well-Known Member
bifon2.jpg

با سلام خدمت دوستان

شاید برای بعضی از دوستان که در زمیته طراحی صفحات و با Html فعال هستن به این موضوع برخورده باشن که بخوان از فونتی غیر از فونت های استاندار وب برای متن های وب سایت استفاده کنن خصوصا برای عنوان ها

برای این کار چند روش وجود داره از جمله استفاده از عکس ، فلش و @font-face
همچنین یک روش مرسوم دیگـ ای که وجود داره استفاده از ابزار Cufon هست این ابزار با استفاده از SVG و Canvas متن رو با فونت مورد نظر نمایش میده

هر کدام از این روش ها مزایا و معایب خودش رو داره که از صحبت در موردشون صرف نظر می کنم

هدف از ایجاد این مبحث همان طور که از عنوانش مشخصه معرفی ابزاری به اسم Bifon هست

cufon امکان نمایش متن های فارسی رو نداره بر این اساس بیفون به شما این امکان رو میده که با استفاده از ترکیبی از این ابزار و cufon متن های فارسی رو با فونت مورد نظر نمایش بدین

جهت اطلاعات بیشتر می تونید به لینک های زیر مراجعه کنین :

http://averta.net/labs/fa/?p=10
http://averta.net/blog/fa/?p=109

امیدوارم این ابزار برای شما همکار گرامی مفید واقع بشه .
موفق باشید

آخرین ویرایش:

eAmin

Well-Known Member
بسیار عالی بود!
جدای از کار ارزشمندی که انجام دادید، بنظر من ارزشمندتر از اون این هست که شما در پروژه های این چنینی و در سطح جهانی قدم گذاشتید و من از این بابت بسیار خوشحالم.
البته از این افراد کم نداریم ولی اگر همه در چنین پروژه های بزرگی همکاری کنیم، خیلی زود در سطح جهانی پیشرفت میکنیم.
این پروژه کاملا اپن سورس هست یا فقط قسمتی از اون؟ یعنی کاربران میتونند به سورسهای font generator هم دسترسی داشته باشند؟
نظرتون در رابطه با همکاری کامل با توسعه دهنده ی Cufon چیه؟ یعنی امکانش هست Bifon بعنوان یک امکان درونی در Cufon بکار برده بشه؟

یک سوال: منظور خاصی داشتید که از این تیکه کد استفاده کردید؟ چون با نگاهی که انداختم بنظر یک اشتباه تایپی کوچک در اون وجود داره شاید منظورتون Convert بوده و حتی با وجود این کد اسکریپت بدرستی بکار خودش ادامه میده:
کد:
var api = function(){
        return api.covert.apply(null, arguments);
}
در هرصورت امیدوارم موفق باشید، و همچنین شاهد انجام کارهایی بزرگتر از تمامی توسعه دهندگان.

UnknownUser

Well-Known Member
ممنون بابت حسن توجه ای که دارین ما هم امیدواریم که در آینده شاهد پیشرفت هایی بهتر باشیم
در مورد سوال اول
بخش دوم کار که شامل converter می شه بله به صورت os هست . اما در مورد font generator به دلیلی که این پروژه تازه معرفی شده و شناخته شده نیست در حال حاضر نیاری به انتشار سورس نمی بینیم (به دلایلی که فکر می کنم با آن ها آشنا هستین)
در هر صورت به فکر انجام این کار در آینده هستیم

در مورد سوال دوم
اینکه Bifon به عنوان بخشی داخلی در cufon بکار برده بشه با توجه به ساختار عملکرد cufon تغییر چندانی صورت نمی گیره و باید این نکته هم در نظر گرفت که Bifon برای زبان فارسی طراحی شده
Bifon بر اساس شرایط MIT License که برای cufon وجود داره طراحی شده که توسعه دهنده امکان این رو داره که به طور آزاد بر روی نسخه اولیه تغییر ایجاد کنه و در جای دیگری نسخه جدید رو منتشر کنه
بله اگر نیاز به همکاری مشترک با توسعه دهنده cufon باشه برای مثال توسعه این ابزار برای زبان های دیگر ، ما استقبال می کنیم

در مورد نکته ای هم که در سورس js وجود داره . حق با شماست یک اشتباه تایپی هست رفع خواهد شد

باز هم ممنون
موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا