corel قوی تره یا یا Illutrator

ereshkigal

Member
کورل و 3dmax سه حالت برای نقطه و خط در نظر می گیرند که به راحتی با عوض کردن آپشن اون به اون دست پیدا می کنیم و یا براحتی دو نقطه را به هم وصل و یا از هم جدا می کنیم

بله با این قابلیت در مکس کار کردم اما بعید می دونم این حالت رو ایلوستریتور با همین رویکرد داشته باشه... در مکس خیلی راحت می شه یک خط منحنی رو تبدیل به خط صاف کرد اما من همچین چیزی در ایلوستریتور ندیدم و فکر می کنم باید با هندلاش کلنجار رفت تا به این حالت دست پیدا کرد. البته من در مقامی نیستم که بگم احاطه ی کامل دارم به این نرم افزار پس نمی تونم با اطمینان بگم این قابلیت وجود نداره. بهرحال در طراحی هام خیلی کم نیاز پیدا کردم بهش... شاید بستگی به عادت و حتی سلیقه داشته باشه.

amir3dmax

Member
شما پس منظورم رو خوب متوجه شدید منظورم همین بود ایلیستراتور نرم افزار خیلی قوی هستش شکی نیست ولی سیستم هندل هاش به کورل نمی رسه چون این سیستم خیلی ساده است اگه این قابلیت رو ترکیب مب کرد عالی می شد - چون کورل سیستم هندل هاش رو از مکس برداشته ساده و روان

ereshkigal

Member
خب فکر می کنم هر کدوم خصوصیاتی دارند. من ایلوستریتور رو بخاطر محیط شادش دوست دارم کلاً با نرم افزارا ارتباطم حسیه... اما در مورد هندلا فکر می کنم این بسته به عادت و سلیقه داره، امیدوارم با هر نرم افزاری کار می کنید موفق باشید:)
:rose:

judaki

Member
سلام
به نظر من هم illustrator جذاب تره من که از محیطش لذت میبرم ولی هنوز با کرل کار نکردم شاید کار باش راحتر باشه

amir3dmax

Member
بستگی به خود فرد داره که با کدوم راحتر باشه بعضی از کار ها در هر کدوم ساده تر انجام می شه - ولی اگه بخواید دیجیتال پینتینگ کار کنید حتما باید یه تبلت به همراه قلم نوری داشته باشیبد

mahoo painter

مدیر انجمن گرافیک وکتور
این بحص ها به سر اتجامی نمیرسه
بهتر تیست این شکل مقایسه رو ادامه ندیم ؟

amir3dmax

Member
کاملا درسته - اگه جدولی بود که امکانات هر دو رو مقایسه می کرد جالب می شد !!!!

mahan g

New Member
دوست عزیز ایلاستریتور در واقع همان فری هند هستش چون فری هند واسه شرکت ماکرو مدیا بود که توسط ادوبی خریداری شد و توی یک مجموعه کامل به نام ایلاستریتور توسط ادوبی معرفی کردید.

من از ایلاستریتور استفاده میکنم و فقط از کورل برای طراحی بارکد استفاده میکنم

Adobe.Alavi

Active Member
معمولا هر كس با هر كدوم كار ميكنه ادعا ميكنه كه اون قويتره.

ولي اگه ايليستراتور رو ياد بگيرين خيلي مفيد تر از كارل دراو هست.
چون محصول ادوبي هست و حسابي با نرم افزار هاي ديگش از جمله فتوشاپ و افتر افكت مچ هست.
معمولا از كارل دراو براي كشيدن آرم استفاده ميشه به دليل سادگيش ولي توي ايليستراتور هم خيلي ساده هست.

من خودم از ايليستراتور استفاده ميكنم و تا حالا مشكلي باهاش نداشتم.

براي خروجي زينك هم خيلي كار رو نسبت به فري هند راحت تر ميكنه.

براي ساخت موش گرافيك و انيميشن چون با افتر افكت مچ هست بسيار كارتون راحت ميشه.

براي ساخت منو هاي حرفه اي دي و دي هم با نرم افزار انكور بسيار خوب عمل ميكنه.

PayamGraph

New Member
من هر دو رو خیلی دوست دارم ولی چون عاشق فتوشاپ هستم ایلیستریتور رو می پسندم
-کرل خروجی های بیشتری داره که واسه امور چاپی خیلی مناسبتره و کار باهاش هم ساده تره
-ایلی هم که چون از شرکت محبوب آدوبی هست و برای کارهای انیمیشن و این جور مسائل بهتره چون با افتر افکت و فتوشاپ و بقیه نرم افزار های آدوبی مچ هست و کار رو راحت تر می کنه...

سعی کنید جفتشو کار کنید هنرمندای مجیدآنلاینی:paint:

+Mohammad+

Well-Known Member
در مورد این که کورل قوی تره یا ایلوستریتور نمیشه سطحی نظر داد...
ایلوستریتور یه سری قابلیت های خاص خودش رو داره و یه سری قابلیت هم داره که عمومی هست اما قوی تر از بقیه عمل میکنه .. مثلا در زمینه ی 3D خیلی بهتر از کورل عمل میکنه
ولی کورل هم توی بعضی چیزای دیگه از ایلوستریتور جلو میزنند!
به نظر من هر دو از لحاظ قدرت در یک سطح هستند ولی کورل به خاطر این که از یک شرکتی هستش که به اندازه ی شرکت Adobe معروف نیست .. نتونسته خوب خودش رو توی دل گرافیست ها جا بکنه .. از طرفی زیاد با نرم افزارهای شرکت Adobe کنار نمیاد...

در کل میشه اینجوری گفت که کسی که می خواد در کنار Vector از نرم افزارهای شرکت ادوب هم استفاده بکنه بهتره از ایلوستریتور استفاده بکنه
ولی اگه کارش زیاد با این نرم افزارها در ارتباط نیست می تونه از کورل استفاده بکنه چون یادگیری یکم راحت تره

موفق باشید دوستان

ممنون دوستان از راهنمایینون منم دیگه ۲ سالی میشه از ایل استفاده میکنم و به این نتیجه رسیدم ایل خیلی قوی تر هست

جدیدترین ارسال ها

بالا