copy--instance--????????

nvshparia

Member
وقتی میخواهیم از جسمی کپی بگیریم کادری باز میشود که در سمت راست ان سه گزینه copy , instance, وجود دارد فرق این سه گزینه درچیست؟

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
بله درسته...

سه گزینه برای انتخاب نوع کپی سازی ظاهر میشه...

گزینه اول یا Copy :

از جسم مرجع یه کپی میگیره و هر کدوم از آبجکتهایی که کپی شده برای خودش تنظیمات خاص خودش رو داره و هیچ ربطی به بقیه نداره

گزینه دوم یا Instance:

این گزینه برخلاف گزینه اول کاملا با جسم مرجع مرتبط هست و هر تغییری روش بدی (در تب مودیفایر فقط) روی هر کدوم از کپی ها و جسم مادر هم تغییر ایجاد میشه

دقت کنید ... ابزارهای Transformation یا همون Move , Rotate , Scale به عنوان تغییر به حساب نمیان و نباید انتظار این رو داشت که اگر به فرض خواستیم جسمی رو با Scale‌بزرگ کنیم جسم کپی شده یا جسم مادر هم بزرگ بشه...

برای این کار باید از مودیفایر استفاده کنی... مثل Edit poly ...edit mesh...ffd ... ...

گزینه Reference یا مرجع:
به لینک زیر برین...
http://www.forum.majidonline.com/showpost.php?p=751070&postcount=53

موفق باشی

Hi MAJID

کاربر VIP
من فرق دو گزینه copy , instance رو میدونم اما reference متاسفم

در حالت copy یکی مثل همون شکل رو ایجاد میکنه . :green:
اما در حالت instance مثل همون شکل ایجاد میکنه اما فرقش اینه که هر وقت شما تغییری( البته منظورم Move ، Scale , rotate نیست منظور از "تغییر" تغییر در حالت خود شکل هست) در یکی از اشکال اعمال کنید به شکل دیگه هم اعمال میشه :rose:موفق باشید

reactor_master جان كاملا آگاه شدم در مورد فرق copy , instance
ولي reference رو نگرفتم لطفا بيشتر توضيح دهيد استاد محترم:rose:

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
reactor_master جان كاملا آگاه شدم در مورد فرق copy , instance
ولي reference رو نگرفتم لطفا بيشتر توضيح دهيد استاد محترم:rose:
درود بر شما...

ببینید دوست من .. من یه مثال میزنم

قبل از اینکه یه مثال بزنم کلا کار این نوع کپی سازی رو براتون باز میکنم

در واقع Reference ترکیبی از Copy و Instance هست

یعنی چی؟

ینی شما میتونی تا یه زمانی از جسمت به عنوان Instance استفاده کنی و یه زمان دیگه از نوع Copy
ینی تا یه زمانی دوست داری جسمی که گرفتی تابع جسم مادر باشه و یه وقت هم دوست داری ازش طبعییت نکنه

حالا مثال:

شما یه باکس بکش

یه کپی از نوع Reference ازش بگیر

و حالا روی جسم کپی شده کلیک کن
اگه بری به قسمت مودیفایر میبینی واسه جسمی که کپی شده یه خط کلفت کشیده شده

این خط چیه؟

این همون خط مرزی هست که بشما اجازه میده مودیفایر هایی که زیر این خط قرار میگیرند برای جسم مادر نقش Instance رو بازی کنن و هر کاری که در این مودیفایر ها انجام بدی روی جسم مادر میزاره
اگه دقت کنی میبینی فقط مودیفایر هایی که زیر اون خط هستن هم روی بخش مودیفایر جسم مادر هم قرار میگیرن تا نقش Instance‌رو بازی کنن

حالا اگه یه مودیفایر دیگه اضافه کنی و دوست نداری که این مودیفایر روی جسم مادر تغییر ایجاد کنه
خوب باید این مودیفایر رو بالا اون خط قرار بدی تا نقش Copy رو بازی کنه
بازم اگه دقت کنی میبینی مودیفایر هایی که بالای اون خط قرار میگیرند توی بخش مودیفایر جسم مادر نسیتن
چرا ؟ چون قرار نقش Copy رو بازی کنن

دقت کن که شما نمیتونی خط رو با کلیک کردن و کشیدن به بالا و پایین ببری بلکه این مودیفایرها هستن که باید تنظیم بشن که بالای خط باشن یا پایین خط

دیگه از این بهتر نمیتونستم براتون باز کنم...

موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا