Concept يعني چي ؟

Sampro

Member
Concept يعني چي ؟!

سلام دوستان
يه سوال دارم و اون اينه که Concept چيه . اصلا يعني چي ؟ اتومبيل کانسپت هنر کانسپت و ...
من که گيچ شدم و ربطي هم با معنيش نداره .

کسي چيزي مي دونه .
خيلي ممنون !

آخرین ویرایش:

Divine Love

Well-Known Member
هدف concept art انتقال یک نمایش بصری از یک طرح، مدل یا ایده است. این ایده معمولا حاصل تراوشات ذهنی هنرمنده و حاصل کپی و تقلید مستقیم نیست و معمولا وجود خارجی نداره.
این جک و جونورای و اتومبیل های عجیب غریبی که توی گالری سایت های خارجی می بینید نمونه هایی از concept art هستند.
آثار از نوع science-fiction و fantasy از نوع concept art هستند.

این ذهنیت من در باره ی concept art بود.
اگر کسی نظر دیگه ای داره خوشحال می شم بدونم.
اینم یک سایت با همین موضوع
http://www.conceptart.org

linkin_park

Member
در ادامه صحبت Divine Love ...
کانسپت به معنای ایده و طرح اولیه هست . یعنی قبل از شروع به کار کردن شما کانسپت کار (اینکه چی میخواین بسازین) رو تو ذهنتون یا رو کاغذ با اسکچی که میکشین معین میکنید . اونقت با ذهن باز شروع به مادلینگ میکنید . بدون کانسپت مدل سازی بی هدفه و یکی از اصول کار هست .

موفق باشید .

Divine Love

Well-Known Member
البته تعریفی که من گفتم تعریف concept art بود، نه concept
این دو مفهوم با هم فرق می کنن.

آخرین ویرایش:

Sampro

Member
سلام دوستان
و واقعا ممنونم به خاطر توجهتون .
يکم سخت بود ولي يه چيزايي متوجه شدم . ديوايدن جان اگه مي شد فرق بين کانسپت آرت و خود کانسپت رو مي گفتي خيلي خوب مي شد .

linkin_park عزيز در مورد نظرت در مورد کانسپت : کانسپت يعني همون طرح و ايده ي اوليه که گفتي و اين طرح اوليه هم نبايد تقليدي باشه درسته ؟
يه چيز ديگه linkin_park , شما منظورت از کانسپت همون اسکچه ديگه ؟ يا با هم فرق دارن ؟

حالا من يه سوال دارم . اتومبيل شوورلت کمرو کانسپت يعني چي ؟ اين موضوع يه تاپيک هستش که بچه ها به صورت گروهي دارن شوورلت رو مدل مي کنن .
مي خوام بدونم در اين مورد کانسپت يعني چي ؟

آخرین ویرایش:

Divine Love

Well-Known Member
تعریف concept همنی هست که linkin توضیح داد.
chevrolet concept احتمالا به معنی یک مدل اولیه از این ماشین هستش که بعدا می خواهد به تولید انبوه برسه (خودمونیم ها! یه چیزی همین جوری پروندم) :lol:

Sampro

Member
يعني بعد از اينکه به توليد انبود رسيد ديگه بهش کانسپت نمي گن؟

در ضمن کانسپت همون اسکچه با توجه به گفته ي لينکين؟

Divine Love

Well-Known Member
يعني بعد از اينکه به توليد انبود رسيد ديگه بهش کانسپت نمي گن؟
نمی دونم. فقط حدس زدم.

در ضمن کانسپت همون اسکچه با توجه به گفته ي لينکين؟
با کمی اغماض میشه گفت آره. ولی نه دقیقا
sketch طرح اولیه ای که آدم روی کاغد می کشه تا کلیت کار دستش بیاد.
اما concept یعنی ایده مربوط به اثر.
مثلا می گن فلان طرح concept خوبی داره اما کیفیتش پایینه. یعنی طراحش ایده خوبی تو سرش بوده اما مثلا چون به نرم افزار مسلط نبوده کارش بی کیفیت از آب در اومده.
در واقع sketch اون طرح اولیه روی کاغد یا توی کامپیوتره ولی concept ایده و مفهوم مربوط به اثره.

آخرین ویرایش:

Sampro

Member
در واقع sketch اون طرح اولیه روی کاغد یا توی کامپیوتره ولی concept ایده و مفهوم مربوط به اثره.

دقيقا. اين تعريف خيلي جالبه . دمت گردم .
ولي من هنوز درج کلمه ي کانسپت رو بعد از شوورلت کمرو کانسپت نمي دونم .

ممنون رفيق

جدیدترین ارسال ها

بالا