check box Result

HB2544

Member
با سلام
من 5 صفحه دارم که 3 صفحه اولش هر کدوم از 10 تا چک باکس تشکیل شدن
و صفحه چهارم از 4 تا رادیو باکس که میخوام به هر کدوم از این چهارتا یه امتیازی اختصاص بدم

حال میخوام در صفحه چهارم وقتی کاربر دکمه Next رو میزنه تمام گزینه هایی که به ترتیب در صفحات اول تا سوم
تیک خورده رو لیست کنه و در پایینش براساس ااون رادیو باکسی که در صفحه چهارم انتخاب کرده امتیازش نوشته بشه

برای ثبت تیک هر چک باکس در صفحه ای مشخص و همینطور رادیو باکسها از چه روش یا اسکریپتی باید استفاده کنم؟

با تشکر

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزيز
صورت سوالتون يكم گنگ هست . بهتر بود فايلتون رو هم ضميمه ميكردين تا بهتر متوجه منظورتون بشيم و راهنمايي كنيم.

در هر صورت پيشنهاد ميكنم مقدار چك‌باكس‌ها رو به ازاي انتخاب شدن يا نشدن به يك متغير نسبت بدين و براي جلوگيري از تعداد زياد متغيرها ميتونيد از يك متغير آرايه‌اي استفاده كنيد و در نهايت با جمع مقادير متغيرها در يك حلقه به امتياز موردنظر برسيد.

HB2544

Member
دوست عزيز
صورت سوالتون يكم گنگ هست . بهتر بود فايلتون رو هم ضميمه ميكردين تا بهتر متوجه منظورتون بشيم و راهنمايي كنيم.

در هر صورت پيشنهاد ميكنم مقدار چك‌باكس‌ها رو به ازاي انتخاب شدن يا نشدن به يك متغير نسبت بدين و براي جلوگيري از تعداد زياد متغيرها ميتونيد از يك متغير آرايه‌اي استفاده كنيد و در نهايت با جمع مقادير متغيرها در يك حلقه به امتياز موردنظر برسيد.

دوست بزرگوار ممنون از راهنماییتون
من تجربه و دانش کافی در این زمینه ندارم و فقط همیشه جهت اجرا نیازهای شخصی از این برنامه استفاده میکنم
برای این موضوع هم برای انجام پروسه ای که بسیار تکرار میشه تصمیم به اجرای این 5 صفحه گرفتم که دقیقا از هفته پیش هر جور این نرم افزار رو زیر و رو کردم نتونستم
فایل و تصویری نمونه ای که میخوام در نهایت باشه رو براتون میذارم
بسیار ممنون میشم راهنمایی ای در سطح مبتدی بفرمایید تا بتونم از پسش بر بیام
همونطور که در فایل تصویری مشخصه میخوام داده هایی که در صفحه اول تیک میخورن، در باکسی در صفحه نهایی لیست بشن( البته فایلی ظهر درست کرده بودم که برداشتن تیک هر چک باکس، متن اون هم از لیست حذف میشد ولی نمیدونم چرا تو این فایل اینطور نمیشه و هر تیکی که زده میشه تا آخر میمونه!)

و اصلا نمیخوام داده های 2 صفحه اول محاسبه بشن بلکه فقط میخوام در صفحه آخر عنوان هایی که تیک خوردن، فقط لیست بشن
و صفحه سوم هم که براساس انتخابی که انجام میشه ، نمره ای که برای هر سطر مشخص شده ، در صفحه آخر نشون داده بشه(مثلا اگر تسط به word رو 20% درنظر بگیریم، کسی که این سطر رو انتخاب کرده، در باکس قرمز صفحه آخر فقط عبارت 20 درصد نمایش داده بشه)

و در نهایت مجموعه مطالب و لیست صفحه آخر یا ارسال بشه به ایمیل یا چاپ بشه

ممنون از وقتی که برای این پست گذاشتید
با تشکر فراوان

پیوست ها

• sample preview.jpg
    sample preview.jpg
    93.4 کیلوبایت · بازدیدها: 17
  • sample.zip
    5.6 کیلوبایت · بازدیدها: 18

HB2544

Member
دوستان، کسی هست که تو این زمینه کاری انجام داده باشه؟

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزيز
تو تصويري كه شما گذاشتيد من براي كادر اولتون (همون كه با يك فلش سبز به يك مستطيل سبز رنگ متصل ميشه) عرض ميكنم.

فرض كنيد يك متغير آرايه‌اي از نوع عددي به نام x داريم. چون تو اين صفحه 5 تا چك باكس داريم پس متغير آرايه‌اي ما ميتونه 5 واحد بگيره. همينطور يك متغير آرايه‌اي از نوع رشته‌اي كه مقدار مربوط به هر گزينه رو تو خودش ثبت مي‌كنه

به ترتيب از بالا با يك شرط با كليك كردن روي چك‌باكس وضعيت پربودن يا يا نبودن رو بررسي و مقداري معادل 1 يا صفر رو به متغير نسبت مي‌ديم. و متغير رشته‌اي رو هم مقداردهي مي‌كنيم.

مثلا اگه روي چك‌باكس 1abcdefgh كليك كرديم و پر شد مقدار 1 و اگه مجددا كليك كرديم خالي شد مقدار صفر رو در متغير ثبت كنه. مثل كد زير:

کد:
text$[1] =[COLOR=DarkRed] '1abcdefgh'[/COLOR]
[COLOR=Blue]If [/COLOR](x[1] = 0) [COLOR=Blue]Then[/COLOR]
 x[1]=1
[COLOR=DarkGreen]  ** fill checkbox[/COLOR]
[COLOR=Blue]End[/COLOR]
[COLOR=Blue]If [/COLOR](x[1] = 1) [COLOR=Blue]Then[/COLOR]
 x[1]=0
[COLOR=DarkGreen]  ** empty checkbox[/COLOR]
[COLOR=Blue]End[/COLOR]
به همين ترتيب براي ساير گزينه‌ها مقدار [2]x تا [5]x رو مقدار دهي مي‌كنيم.

تو صفحه آخر براي مستطيل سبز رنگ با يك حلقه وضعيت متغير x رو بررسي ميكنيم و اونايي كه مقدارشون برابر يك هست رو ليست مي‌كنيم.
مثل اين كد:
کد:
[B][COLOR=Navy]ListBoxDeleteItem[/COLOR][/B]("List","-1")
[COLOR=Blue]For [/COLOR]i=1 [COLOR=Blue]To [/COLOR]5
  [COLOR=Blue]If [/COLOR](x[i]=1) [COLOR=Blue]Then[/COLOR]
    [B][COLOR=Navy]ListBoxAddItem[/COLOR][/B]("List","text$[i]")
  [COLOR=Blue]End[/COLOR]
[COLOR=Blue]Next [/COLOR]i
تو اين كد اول مقدار ليست باكس رو خالي مي‌كنيم بعد با يك حلقه مقدار متغير آرايه‌اي x رو ميخونيم و با يك شرط چك ميكنيم كه اگه مقدارش برابر 1 بود متغير‌ رشته‌اي متناظرش رو به ليست اضافه كنه.

به همين ترتيب براي ساير صفحات ميتونيد عمل كنيد

جدیدترین ارسال ها

بالا