cart visit

mahdi pour

Member
سلام
منظور از آموزش نحوه ساخت كارت ويزيت است
يا استاندارد ابعاد و ... كارت ويزيت
بيشتر توضيح بده

iRWEBDES

Active Member
سلام
اينم براي شما درست كردم تا ايشاالله يه كارت ويزيت درست كنيد
اول در برنامه ي فتوشاپ سايز عكست رو 8.4 در 4.2 سانتيمتر با رزوليشن 300 و يا 500 ميزنيد
k-1.jpg

دوم كارت خود را طراحي ميكنيد
k-2.jpg

با فرمت tiff بايد آن را ذخيره كنيد
k-3.jpg

كارت ويزيت شما آماده است موفق باشيد

مهرداد كوهي

mahdi pour

Member
ابعاد كارت ويزيت براي هر چاپخانه فرق دارد ( در موقع چاپ )
بصورت كلي ابعاد را 8.6 در 4.6 و بعضي نيز 8.4 در 4.4 ا رزولوشن 300 نه بيشتر
آنهم بدليل اينكه دستگاههاي چاپ 4 رنگ بيشتر از 300 dpi نيستند( اين اطلاعات از چاپخانه ها گرفته شده )
براي كار هم اگر ميخواهيد در پايان كار و بعد از چاپ دور كادر يا كار شما برش نخورد يعني كار شما خراب نشود بهتر است كه كليه نوشته ها و تصاوير خود را از هرطرف كارت باندازه 3 ميليمتر داخل ببنديد .
در آخر نيز كار را با پسوند tif ذخيره كرده و به صورت CMYK در آورده روي سي دي زده براي چاپ بفرستيد .
آقا منوچهر آنچه من در كار با كارت و چاپ آن دارم اين است و تا بحال هم به مشكلي برنخورده ام اميد است كه مورد استفاده شما نيز باشدتا در كار طراحي و چاپ مشكل نداشته باشيد :idea:

iRWEBDES

Active Member
من يه جا كارت چاپ كردم گفت رزوليشن پايين تر از 500 چاپ نميكنيم
جايه ديگه گفت فقط 300

مهرداد كوهي

mahdi pour

Member
آقا مهرداد سلام
من تقزيبا با حدود 5 يا 6 چاپخانه مهم در تهران كار كرده ام و حالا نيز با چاپ گنجينه كار ميكنم
زماني dpi تصاوير را حدود 500 تا 600 pixel/cm ميفرستادم ولي آنها آن را در موقع خروجي به 300dpi/in تبديل ميگردند . الان هم به همينصورت است .
حالا آن مركزي كه گفته بايد 500 dpi باشد حتما از پرينترهاي رنگي جديد براي كار استفاده ميكند نه دستگاه چاپ 4 رنگ.

مخلص شما

iRWEBDES

Active Member
mahdi pour گفت:
آقا مهرداد سلام
من تقزيبا با حدود 5 يا 6 چاپخانه مهم در تهران كار كرده ام و حالا نيز با چاپ گنجينه كار ميكنم
زماني dpi تصاوير را حدود 500 تا 600 pixel/cm ميفرستادم ولي آنها آن را در موقع خروجي به 300dpi/in تبديل ميگردند . الان هم به همينصورت است .
حالا آن مركزي كه گفته بايد 500 dpi باشد حتما از پرينترهاي رنگي جديد براي كار استفاده ميكند نه دستگاه چاپ 4 رنگ.

مخلص شما
حتما همين طور هست
استاد شمايي ما كه وارد نيستسم به كارهاي چاپ
موفق باشيد

مهرداد كوهي

saman_sweden

Active Member
همانطوري كه آقا مهرداد هم نوشته اند اندازه استاندارد كارت ويزيت 8.4-8.5 و 4.2 تا 4.4 است و رزوليشن هرچه بالا باشه درسته حجم فايل را ميبره بالا اما كيفيت چاپ بهتر ميشه
من پيشنهاد مي كنم color mode را براي اينكار از cmyk color با 16 بيت استفاده كنيد

mahdi pour

Member
آقا مهرداد ما جسارت نكرديم فقط تجربيات خود را نوشتيم.
آقا سامان شما نيز همانند آقا مهرداد صحيح مي فرماپيد ولي سايز كارت ويزيت براي هر مركز چاپي فذق ميكند . ممكن است شما سايز را در ابعاد گفته شده خودتان ببنديد با رزولوشن بالا ولي آيا اطمينان داريد كه رزولوشن كار شما در هنگام خروجي گرفتن فيلم براي چاپ همان 500 يا بالاتر ميماند . من هم قبلا كار شما را ميكردم ولي از وقتي كه مستقيما در چاپخانه و مراكز تبليغات ديگر براي چاپ رفتم ديدم كه تمامي كارها در برنامه فتوشاپ و در بعضي شركتها در كرل جمع آوري و براي خروجي فرستاده ميشود و ايضا اينكه رزولوشن تمامي 300pixel/in بوده است .
در ضمن آقا سامان فرموده بودند با cmyk color و 16 بيت كه اين عمل باعث خواهد شد تا در كار اكثر فيلترها خاموش بماند و شما محدود شويد ( البته در فتوشاپ 6 يا 7 فايل 16 بيت در قسمت new نداريم) اين عمل فقط در فتوشاپ 8 امكان دارد ولي باز هم بسياري از فيلترها خاموش ميمانند.
مخلص شما

iRWEBDES

Active Member
mahdi pour گفت:
آقا سامان شما نيز همانند آقا مهرداد صحيح مي فرماپيد ولي سايز كارت ويزيت براي هر مركز چاپي فذق ميكند . ممكن است شما سايز را در ابعاد گفته شده خودتان ببنديد با رزولوشن بالا ولي آيا اطمينان داريد كه رزولوشن كار شما در هنگام خروجي گرفتن فيلم براي چاپ همان 500 يا بالاتر ميماند . من هم قبلا كار شما را ميكردم ولي از وقتي كه مستقيما در چاپخانه و مراكز تبليغات ديگر براي چاپ رفتم ديدم كه تمامي كارها در برنامه فتوشاپ و در بعضي شركتها در كرل جمع آوري و براي خروجي فرستاده ميشود و ايضا اينكه رزولوشن تمامي 300pixel/in بوده است .
در ضمن آقا سامان فرموده بودند با cmyk color و 16 بيت كه اين عمل باعث خواهد شد تا در كار اكثر فيلترها خاموش بماند و شما محدود شويد ( البته در فتوشاپ 6 يا 7 فايل 16 بيت در قسمت new نداريم) اين عمل فقط در فتوشاپ 8 امكان دارد ولي باز هم بسياري از فيلترها خاموش ميمانند.
مخلص شما
ما هم جسارت نكرديم به خدا تعارف نكردم هر كس به من چيزي ياد بده استاد منه ديگه مگه غير از اينه؟ من تا حالا اين توضيحات شما رو نميدونستم درباره چاپ خيلي ممنون كه ياد داديد
مرسي از توضيحاتتون

مهرداد كوهي

saman_sweden

Active Member
mahdi pour گفت:
مخلص شما
دوست خوبم سايز كارت ويزيت چه ربطي به مركز چاپي داره من سر در نميارم انداره استاندارد است شما براي مثال كارت اعتباري بانگ ملي را طول و عرض را اندازه بگيريد نتيجه بدستتون ميايد
در مورد دوم اوني كه من گفته ام به نوشته خود مطمن هستم كا چند سال پيش با فتو شاپ 6 در يه پروژه كار مي گردم كه فيلم از حركت دستها مي گرفتيم و حالتهاي فيلم را بصورت پوستر و عكس در فتوشاپ روش كار مي گرديم كه بايد بالاترين رزولوشن هم استفاده ميكرديم هيچ فيلتر ي هم خاموش نمي شد و من اينو اولين بار از شما مي شنوم كه اين امكانات در فتوشاپ 6 نيست شايد فتوشاپ هاي شما اورگينال نبوده است

mahdi pour

Member
saman_sweden گفت:
دوست خوبم سايز كارت ويزيت چه ربطي به مركز چاپي داره من سر در نميارم انداره استاندارد است شما براي مثال كارت اعتباري بانگ ملي را طول و عرض را اندازه بگيريد نتيجه بدستتون ميايد
در مورد دوم اوني كه من گفته ام به نوشته خود مطمن هستم كا چند سال پيش با فتو شاپ 6 در يه پروژه كار مي گردم كه فيلم از حركت دستها مي گرفتيم و حالتهاي فيلم را بصورت پوستر و عكس در فتوشاپ روش كار مي گرديم كه بايد بالاترين رزولوشن هم استفاده ميكرديم هيچ فيلتر ي هم خاموش نمي شد و من اينو اولين بار از شما مي شنوم كه اين امكانات در فتوشاپ 6 نيست شايد فتوشاپ هاي شما اورگينال نبوده است

آقا سامان بحث من در رابطه با كارت اعتباري و كارتهاي استاندارد بين المللي نبود . در ايران هر چاپخانه اي بنا بر اندازه كاغذهاي موجود و بر اساس حرام نشدن كاغذ در برش و استفاده بيشتر سايزهاي متفاوتي دارند . شما ميتوانيد كارتهاي باصطلاح ويزيت اراني را پس از برش اندازه گيري نماييد . من هم با توجه به كارهاي انجامي و همچنين بازديد مراكز تبليغاتي كه روي كارتهاي ويزيت معمولي اصطلاحا ( گلاسه UV و يا ...) كار ميكنند و انجام داده ام اين مطالب را گفتم .
در ضمن دز فتوشاپ 7 در قسمت new كجا ميشود فايل را 16 بيت درست نمود به ما هم نشان دهيد ممنون ميشوم .
در مورد خاموش نشدن فيلترها با اينكه مطمپن بودم ولي بار ديگر امتحان كردم . با ساخت cmyk كار بعضي از فيلترها مانند
sketch
texture
video
brush
artistic
kpt
ulead و چند فيلتر ديگر نيز خاموش و بلا استفاده ميمانند.

مخلص همگي
مخلص همگي

mahdi pour

Member
آقا سامان
تصوير شما بسيار گويا ميباشد
ولي تصوير شما با هيچيك از ورژنهاي فتوشاپ 7 موجود در ايران مطابقت ندارد . متاسفانه هر كاري كردم تا صفحه موذد نظر را در اين نامه قرار دهم نتوانستم.
چنانچه راهنماپي بفرماپيد تصوير را برايتان ميفرستم .
مخلص شما

جدیدترین ارسال ها

بالا