Canon EOS 550D

masoudies

Member
فرق گارانتی تقلبی و اصلیش چطوره؟
و سریال دوربین کجاش قرار داره؟
البته این فروشگاه آشنا هست ولی خب برای اطمینان

550d کارت های حافظه ی sd/sdhc/sdxc میخوره اما 500d کارتهای sd/sdhc... میخواستم بدونم کارتهای sdxc چی هست و اهمیتش چقدره و کاربردش چقدره؟ و شما کدوم نوع حافظه رو خریدید و اینکه حجم حافظه توی سرعت کار با دوربین مثل مبایل تاثیر داره؟

و اگه میشه یه مقایسه با 500D انجام بدید... که ببینم آیا می ارزه به خاطر 3 مگاپیکسل که شاید تاثیرش چندان نباشه برای من، حدود 200 تومن پول بیشتر بدم؟ یا قابلیت های دیگه ای هم وجود داره در 550D ؟

ممنون از شما

آخرین ویرایش:
دوست عزیزم سلام.
راستش من هم میخوام این دوربین رو با لنز 138-18 و لنز نرمال 5 1.8 بخرم.
عکس نیستم اما علاقه زیادی دارم.
حالا دوستان عکاسم اونهایی که اتلیه دارن میگن خدا یکی و نیکون یکی .
اونهایی که ازاد کار میکنن میگن خدا یکی و کانن یکی.!
بهم پیشنهاد شده که نیکون دی 90 بخرم.
موندم چیکار کنم.؟ از طرفی لنز نیکون هم از لنز فابریک کانن قوی تره.از طرفی گستردگی لوازم جانبی و لنزهای کانن بیشتره.
و البته فیلمبرداری اچ دی هم برام مهمه که گویا در این مورد کانن قوی تره.
شما میتونید بهم بگید کدوم رو بگیرم ؟
مشکل مالی نیست. حتی میتونم 5دی رو که قیمت 3500 داره بخرم. اما چون تازه دارم شروع میکنم و عشق عکاسی ازاد دارم گفتم اول با یه دوربین تا 1200 و 1300 شروع کنم و بعد برم دنبال مدل بهتر.
ممنون میشم کمکم کنید.
اینم بگم ( البته خودتون بهتر میدونید ) که دی 90 کمی از کانن 550 دی قدیمی تره.
شما کدو مرو پیشنهاد میکنید.؟
برای عکاسی ازاد.

یک دینا ممونم.

farido

New Member
دوست عزیز امید خان

دوربین رو هیچ گاه به خاطر لنز کیت نخرید . در مجموع اگر قرار است d90 ,و کنون 550d رو مقایسه قرار بدهید کنون اینجا بهتر است شما که میفرمایید مشکل خرید ندارید . پول خود را خرج لنز خوب کنید چون لنز خوب بسیار به شما کمک خواهد کرد و اگر قرار باشه بعد انشالله بدنه رو ابدیت کنید لنزها برای شما خواهد ماند .

دوست عزیز منظور شما از عکاسی ازاد چیست؟

masoudies

Member
پیشنهاد من هم d550 کنون هست... چون برای شما الان توفیقی نداره و هم خصوصیاتش مانند 5d هست ولی با امکانات کمتر و هزینش حدودا یک چهارم... و در مقایسه با نیکون d90 قابلیت فیلم برداری فول اچ دی رو از دست نخواهید داد.
منم با نظر دوستمون موافقم که میتونید لنز بهتری تهیه کنید برای d550 .

دوست عزیز منظور شما از عکاسی ازاد چیست؟
ممنونم از دوستان.
راستش با یکی از دوستان که حرف میزدم و گفتم دوست دارم از طبیعت و منظره و اینها عکس بگیرم گفتش که پس دوستدار عکاسی ازاد هستی.؟
به همین دلیل بنده هم این مورد رو ذکر کردم. ( نمیدونم درسته یا غلط ؟ )
چون من خیلی اهل سفر رفتن هستم. و بیشتر برای گشت و گذار سفرهای خارجی میرم.. اخرین بار ماه قبل تایلند بودم که با کنون ixus 100 که برای خانواده خریدم عکسهای خوبی گرفتم. اما همش افسوس میخوردم که این همه مناظر طبیعی و بسیار زیبا از دستم در رفت و نتونستم عکسهای بهتری بگیرم ( هر چند که 12 گیگ عکس و قیلم گرفتم )
خودم هم نظرم بیشتر روی کانن هستش. و حتی تصمیم دارم که موقع خرید بدنه خالی رو بگیرم و لنز ها رو جدا بگیرم.
و بعدها کم کم لنزهای مختلف مورد نیازم رو هم تهیه کنم.
دوستان ممنونم. که لطف کردین و من و از سر درگمی در آوردین.
موارد دیگه ایی هم اگه هستش که ذکر بفرمائید تا روشن تر بشم خوشحال میشم از تجربیاتتون استفاده کنم.

ویرایش 89/6/8 :

دوستان با تستی که از دوربین 550 دی و نیکون دی 90 در یه محیط و لوکیشن در طبیعت گرفتم رنگ بندی و کنتراست نیکون از کانن بهتر و بیشتر بود و در نتیجه من هم نیکون دی 90 رو با لنز 200-18 خریدم.
از راهنمائی همه دوستان سپاسگزارم

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا